Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Čechových sadech nově vzniklo workoutové hřiště

 
čtvrtek, 30. března 2017, 19:30

Vedle oblíbeného dětského hřiště v Čechových sadech nyní už stojí i hřiště pro dospělé. Stavba byla nedávno dokončena a veřejnost už tak může během těchto jarních dnů venkovní posilovnu využívat.

Workoutové hřiště se skládá z několika hrazd, bradel, různě situovaných žebříků, step up prvků a dalšího nářadí typického pro venkovní posilovny. Celá cvičební sestava je umístěna na tartanovém povrchu a díky tomu mohou návštěvníci přicházet za jakéhokoliv počasí.

„Posilovny v přírodě jsou poslední dobou velkým hitem a lidí, kteří rádi sportují venku, stále přibývá. Cvičební nářadí tak například umožní vyžití i starším dětem, které by jinak na hřiště nešly, nebo sportovcům si po zazběhání v parku také zaposilovat. Aktivnější tatínkové třeba udělají mezi dozorováním na dítko na klouzačce pár shybů na hrazdě…zkrátka je to další možnost, jak může rodina aktivně strávit společný čas,“ pochvaluje si dopady venkovních posiloven náměstek olomouckého primátora Aleš Jakubec.

V okolí nového hřiště je nyní čerstvě zasetý trávník, který je ohrazený páskou. „Prosíme proto návštěvníky hřiště, aby toto dočasné ohrazení respektovali a na trávník nevstupovali. Odměnou nám bude hezké okolí hřiště,“ dodává náměstek Jakubec.

Aktuální rozšíření hřiště v Čechových sadech je jenom jedna z mnoha realizací, které město plánuje. Je to součást dlouhodobé koncepce a proto možná v budoucnu přibudou i další workoutové stanoviště.

„Stavbu workoutového hřiště v Čechových sadech financovalo město plně z vlastního rozpočtu, a to částkou 700 tisíc korun,“ doplňuje investiční náměstek primátora Filip Žáček.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 

Kam dál?

Dnešní den připomíná sv. Štěpána, prvního křesťanského mučedníka

pondělí, 26. prosince 2016, 12:03

Druhý svátek vánoční, nebo svátek svatého Štěpána. Tak bývá označován den, kdy si připomínáme památku prvního křesťanského...

Dva Olomoučané chtějí prorazit se svou značkou hodinek. Lidé je mohou...

pondělí, 7. března 2016, 14:07

Naše malá hanácká metropole vypouští do světa čím dál více mladých talentů. Vizionáři z Olomouce testují možnosti internetového...

Nuda na pivu? Olomoucká aplikace GoCatchMe! vám najde parťáka!

sobota, 5. března 2016, 18:12

Počasí, které zrovna panuje, není příliš lákavé a většina lidí zvolí raději teplo domova. My pro vás ale máme tip, kterým si...

Mobilní aplikace na balení žen od českých vývojářů bourá rekordy

úterý, 16. února 2016, 09:53

Brněnský tým kreativců vypustil na trh aplikaci Becomme, která pomáhá osamělým a stydlivým mužům s oslovováním žen. Aplikace je...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Poslance Feriho napadli dva muži, byl převezen do nemocnice

Poslance TOP 09 Dominika Feriho dnes odpoledne napadla na koštu vín v obci Boršice na Uherskohradišťsku dvojice neznámých mužů. Zraněný Feri byl převezen do nemocnice. Poslanec o tom informoval na twitteru. "Policie po pachatelích pátrá," řekl ČTK policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

První termín přijímacích zkoušek byl dosud úspěšnější

Mezi průměrnou úspěšností z prvního a druhého termínu jednotných přijímacích zkoušek na maturitní obory středních škol byly v minulých letech rozdíly od jednoho do deseti procentních bodů. Uchazeči, kteří využili možnosti konat zkoušky dvakrát, měli lepší výsledek spíše z prvního termínu. Výjimkou byl v roce 2017 test z matematiky pro čtyřleté obory a loni testy z češtiny pro víceletá gymnázia, ve kterých žáci uspěli v průměru lépe až napodruhé.

Ochladí se až příští víkend, kdy přijde místy vydatný déšť

Teplé počasí vydrží i v následujících dnech, podle meteorologů bude v příštím týdnu až nezvykle teplo. Ochladí se na jeho konci, kdy odpolední teploty klesnou místy až o deset stupňů Celsia. V závěru týdne bude také pršet, srážky by mohly být místy i vydatné. Celkově bude období od 22. dubna do 19. května teplotně průměrné, srážkově pak slabě nadnormální nebo normální. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).