Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Čechových sadech nově vzniklo workoutové hřiště

 
čtvrtek, 30. března 2017, 19:30

Vedle oblíbeného dětského hřiště v Čechových sadech nyní už stojí i hřiště pro dospělé. Stavba byla nedávno dokončena a veřejnost už tak může během těchto jarních dnů venkovní posilovnu využívat.

Workoutové hřiště se skládá z několika hrazd, bradel, různě situovaných žebříků, step up prvků a dalšího nářadí typického pro venkovní posilovny. Celá cvičební sestava je umístěna na tartanovém povrchu a díky tomu mohou návštěvníci přicházet za jakéhokoliv počasí.

„Posilovny v přírodě jsou poslední dobou velkým hitem a lidí, kteří rádi sportují venku, stále přibývá. Cvičební nářadí tak například umožní vyžití i starším dětem, které by jinak na hřiště nešly, nebo sportovcům si po zazběhání v parku také zaposilovat. Aktivnější tatínkové třeba udělají mezi dozorováním na dítko na klouzačce pár shybů na hrazdě…zkrátka je to další možnost, jak může rodina aktivně strávit společný čas,“ pochvaluje si dopady venkovních posiloven náměstek olomouckého primátora Aleš Jakubec.

V okolí nového hřiště je nyní čerstvě zasetý trávník, který je ohrazený páskou. „Prosíme proto návštěvníky hřiště, aby toto dočasné ohrazení respektovali a na trávník nevstupovali. Odměnou nám bude hezké okolí hřiště,“ dodává náměstek Jakubec.

Aktuální rozšíření hřiště v Čechových sadech je jenom jedna z mnoha realizací, které město plánuje. Je to součást dlouhodobé koncepce a proto možná v budoucnu přibudou i další workoutové stanoviště.

„Stavbu workoutového hřiště v Čechových sadech financovalo město plně z vlastního rozpočtu, a to částkou 700 tisíc korun,“ doplňuje investiční náměstek primátora Filip Žáček.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 

Kam dál?

Dnešní den připomíná sv. Štěpána, prvního křesťanského mučedníka

pondělí, 26. prosince 2016, 12:03

Druhý svátek vánoční, nebo svátek svatého Štěpána. Tak bývá označován den, kdy si připomínáme památku prvního křesťanského...

Dva Olomoučané chtějí prorazit se svou značkou hodinek. Lidé je mohou...

pondělí, 7. března 2016, 14:07

Naše malá hanácká metropole vypouští do světa čím dál více mladých talentů. Vizionáři z Olomouce testují možnosti internetového...

Nuda na pivu? Olomoucká aplikace GoCatchMe! vám najde parťáka!

sobota, 5. března 2016, 18:12

Počasí, které zrovna panuje, není příliš lákavé a většina lidí zvolí raději teplo domova. My pro vás ale máme tip, kterým si...

Mobilní aplikace na balení žen od českých vývojářů bourá rekordy

úterý, 16. února 2016, 09:53

Brněnský tým kreativců vypustil na trh aplikaci Becomme, která pomáhá osamělým a stydlivým mužům s oslovováním žen. Aplikace je...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.