Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO/VIDEO: V Bělkovicích hořelo na dvorku rodinného domu, přístřešek lehl popelem

 
pátek, 21. prosince 2018, 11:00

Pět jednotek hasičů vyjíždělo v pátek 21. prosince nad ránem k likvidaci rodinného požáru na dvoře rodinného domuv Bělkovicích – Lašťanech. Hasiči přijali oznámení o půl sedmé ráno.

„K místu vyrazila profesionální jednotka ze stanice Šternberk a další posila s cisternovým vozidlem stanice Olomouc. Z řad dobrovolných hasičů je posílily jednotka Bělkovice-Lašťany, Bohuňovice a Dolany. Požár se hasičům velmi rychle podařilo lokalizovat, včasným zásahem tak nedošlo k možnému rozšíření na rodinný domek v těsné blízkosti a zaparkované nákladní vozidlo. Plameny zcela pohltily střešní konstrukci a veškeré dřevěné přístavby," řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči jsou stále na místě, procházejí požářiště a dohašují menší ohniska. Na volné prostranství pak vynášejí požárem zasažený v půdě uskladněný materiál. „Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, výši škody prozatím majitel přesně nevyčíslil. Vše se naštěstí obešlo bez zranění osob," řekl Hošák.

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto HZSOL

Kam dál?

Město a Povodí Moravy podepíší memorandum o spolupráci při realizaci...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 18:00

Zastupitelstvo města Olomouce 14. prosince posvětilo svým souhlasem podepsání memoranda mezi městem Olomouc a Povodí Moravy. V...

Probíhá vyšetřování příčin rozsáhlého požáru v Olomouci. Na místě...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 13:30

V Olomouci zasáhl včera časně ráno požár skladovací haly v Babíčkově ulici. Rozsah požáru byl na ploše zhruba sto krát třicet...

TOP 10 zásahů olomouckých strážníků za rok 2018: Zmatený Borat, sloni...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 11:54

Olomoučtí strážníci zveřejnili desítku nejzajímavějších zásahů, ke kterým vyjížděli v roce 2018. O valné většině z nich vás...

FOTOGALERIE: Škody způsobené požárem skladů v Olomouci jdou do...

středa, 19. prosince 2018, 10:00

Škody, které způsobil požár skladů v průmyslovém areálu v ulici Babíčkova v Olomouci, jdou do desítek milionů korun. Hořet začalo...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.