Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Za dva dny zadrželi prostějovštní policisté čtyři muže, kteří řídili pod vlivem drog

 
úterý, 2. února 2016, 09:04

Prostějovští policisté zadrželi za poslední víkend čtyři muže, kteří řídili pod vlivem omamných látek. Dechová zkouška na alkohol byla u všech negativní.

V neděli v noci policie přistihla 35 letého muže, kterému vyšel pozitivní test na omamné látky, přesnějí na canabis, extázi a amphetamin. O několik hodin později testovali 19 letého řidiče se stejnými výsledky. U obou se dechovou zkouškou neprokázala přítomnost alkoholu v krvi. 

Následující den byli další dva řidiči ( 24 a 26 let) pozitivně testováni na přítomnost drog, v tomto případě se jednalo pouze o látku canabis. Před jízdou nepožili žádný alkohol. 

Poslední lednový víkend proběhla dopravně správní akce, která měla zvýšit bezpečnost na silnicích. "Zaměřovali jsme se zejména na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek," uvedla tisková mluvčí PČR pro Olomoucký kraj Irena Urbánková. "Více než desítka policistů zkontrolovala 195 vozidel. Při tom bylo zjištěno 39 přestupků," dodala Urbánková. 

Čtěte více:

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Dopravní policie nekontrolovala pouze řidiče, ale i chodce

pondělí, 1. února 2016, 13:52

Policejní priorita letošního roku je prevence alkoholu a drog za volantem. Začali třídenní dopravně bezpečnostní akcí,...

V centru Olomouce srazilo auto na přechodu tři ženy

pátek, 29. ledna 2016, 17:28

Dnes v poledne srazilo na přechodu pro chodce v centru Olomouce osobní auto tři ženy. Všechny tři chodkyně naštěští...

Na dálnici u Nákla se stala nehoda dvou kamionů, kolona se táhne až ke kruháči u Globusu

středa, 27. ledna 2016, 16:16

Ve středu kolem půl třetí odpoledne došlo k dopravní nehodě na dálnici směrem na Mohelnici, na úrovni obce Náklo. Jeden...