Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tramvajová trať Okresní soud–Tržnice se bude opravovat. Čekejte kolony a uzavírky

 
středa, 10. února 2016, 11:29

Od 11. dubna do 6. května bude probíhat oprava kolejiště mezi zastávkami Okresní soud a Tržnice. Opravy jsou nutné, stav tratě je v tomto místě označován Drážním systémem ČR za havarijní.

Uvědomujeme si, že tyto opravy kolidují s Olomouckou Flórou. Snažili jsme se vyjednat odložení rekonstrukce na začátek příštího roku. Drážní úřad však na daném termínu trvá. Havarijní stav se musí odstranit do konce května letošního roku,“ vysvětluje primátor města Olomouce Antonín Staněk. Opravy takto naváží na rekonstrukci tramvajové trati ve Wolkerově ulici.

Už 29. března se začne pracovat na opravách vozovky a do začátku samotné opravy tramvajové trati zde bude pouze částečná uzavírka, vozidla MHD i automobily nebudou mít problém projet. Objízdných tras se bude muset začít využívat od 11. dubna. „Opravovanou lokalitou projedou pouze vozy náhradní autobusové dopravy ve směru Tržnice-Okresní soud. Od 3. do 6. května pak bude místo rekonstrukce uzavřené úplně,“ dodává tisková mluvčí Radka Štědrá.

Služby MHD budou po celou dobu zajišťovat náhradní autobusy. Osobní automobily budou muset využít některé z objízdných tras. „Opravou dojde ke zkvalitnění tramvajové dopravy v městě. Trať nebude omezená rychlostním limitem, tím dojde k celkovému zrychlení. Taky by měla být tišší,“ dodává primátor. Náklady na opravu budou zhruba 3,4 milionu korun. 

Čtěte více:

Kam dál?

Kouříte za volantem? Čelíte dvakrát vyššímu riziku účasti na dopravní...

úterý, 9. února 2016, 17:38

Víte, že řidič kuřák čelí dvakrát vyššímu riziku účasti na dopravní nehodě? A pokud se mu vyhne dopravní nehoda, škodí svému...

Kamion s obilím skončil v příkopu u odbočky na Tovéř

pondělí, 8. února 2016, 09:11

Dnes v půl sedmé ráno přišla na středisko Hasičského záchranného sboru pro Olomoucký kraj informace, že se na silnici 46 u...

Auto nad ránem srazilo u Příkaz cyklistu, ten na místě zemřel

neděle, 7. února 2016, 10:34

Dnes kolem druhé hodiny ranní srazilo osobní auto cyklistu na silnici u Příkaz. Dvaačtyřicetiletý muž na místě svým mnohačetným...

Za dva dny zadrželi prostějovštní policisté čtyři muže, kteří řídili...

úterý, 2. února 2016, 09:04

Prostějovští policisté zadrželi za poslední víkend čtyři muže, kteří řídili pod vlivem omamných látek. Dechová zkouška na alkohol...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Videoklip je na světě. Tomáš Klus nazpíval s Arpidou píseň Marie

Videoklip k písni Marie je na světě. Známou písničku Tomáše Kluse nazpíval zpěvák společně s hudebním uskupením K.R.B z Centra Arpida. Natáčení proběhlo v pondělí 1. dubna a kulisou se stalo centrum Budějc.

Šéf Boeingu připustil chyby, získat zpět důvěru potrvá

Šéf americké společnosti Boeing dnes připustil, že se firma dopustila chyby při zavádění problematického systému varování v pilotní kabině letounů Boeing 737 MAX. Zároveň předpověděl, že potrvá nějaký čas, než výrobce znovu získá důvěru zákazníků, otřesenou dvěma leteckými katastrofami s 346 oběťmi na životech. Ty vedly k zákazu létání zmíněných strojů po celém světě.

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je Chorvatsko, Itálie nebo třeba Řecko? Pokud nehledáte luxusní letovisko a zároveň vám nevadí vrátit se do let nedávno minulých, vyrazte k Černému moři, kam čeští turisté mířili již za hluboké totality.