Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na sídlišti na Lazcích se bude snáze parkovat, přibude nové parkoviště

 
pondělí, 4. dubna 2016, 08:41

Nejpozději na konci léta se obyvatelé městské čtvrti Lazce dočkají nových parkovacích míst, kterých bude téměř padesát. Zbrusu nové parkoviště vznikne v ulici Na Letné.

Právě v těchto dnech se začíná parkoviště za 1,7 milionu korun budovat, a to v ulici Na Letné v místě travnatého pásu, který se line podél ulice. Spolu se vznikajícím parkovištěm se opraví i chodníky a vysadí se nové stromy a keře.

Zpět k parkovišti, které popsal náměstek primátora Filip Žáček. „Dostatek prostoru dovoluje v tomto místě vznik 47 kolmých parkovacích stání o rozměrech 2,5 x 4,5 metru. Jsem přesvědčen o tom, že takový počet nových míst obyvatelům sídliště jistě ulehčí. O složité situaci s parkováním na městských sídlištích samozřejmě víme a postupně, dle možností, se ji snažíme řešit,“ říká Žáček. Zhruba vprostřed ulice se ještě nainstaluje zpomalovací práh, což koresponduje se zavedením "Zóny 30" v celém sídlištním prostoru.

To, že se na sídlištích v Olomouci parkuje jen velmi obtížně, řeší vedení města již dlouho. Snaží se proto nejprve vyřešit kritická místa v Olomouci. „Je to jedna z našich priorit. Snažíme se co nejvíce vyhovět požadavkům dnešní doby, to ale při stále stoupajícím počtu automobilů není vůbec jednoduché. Postupnými kroky se nám však daří problém parkování na sídlištích řešit,“ uvádí primátor města Olomouce Antonín Staněk. Podle primátora se má v letošním roce realizovat ještě parkoviště v ulicích Werichova, Za Vodojemem a v okolí Tererova náměstí.

Čtěte více:

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

Počet obětí dopravních nehod ve státech EU28 v roce 2015 meziročně...

sobota, 2. dubna 2016, 18:54

Celkem loni zemřelo na silnicích EU28 na 26 000 osob, o 300 více než v roce 2014. Počet obětí narostl v 18 státech. České...

V sobotu se olomoucké Horní náměstí zaplní řadami aut, bude to kvůli...

středa, 30. března 2016, 13:04

V sobotu 2. dubna od 13 do 16 hodin bude na Horním náměstí výjimečně povolen vjezd automobilů. Vyzkoušíme si, jak by vypadalo...

Řidič na D46 příliš spěchal, v rychlosti nezvládl zatáčku a zastavil...

středa, 23. března 2016, 11:03

Včera před patnáctou hodinou vyjížděli policisté k dopravní nehodě na jedenadvacátém kilometru dálnice D46 ve směru na Prostějov....

V Holici postaví dalších 400 metrů cyklostezky, hotovo by mělo být do...

úterý, 22. března 2016, 13:56

V Olomouci vyroste dalších pár set metrů cyklostezky. 400 metrů nové cyklostezky vznikne u křižovatky ulic Holická a Tovární, a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hledej sysla! Do mapování ohroženého hlodavce se může zapojit i veřejnost

Zima je ta tam a s ní i zimní spánek živočichů, včetně sysla obecného. V tomto období se tak odborníkům nabízí ideální čas pro mapování tohoto kriticky ohroženého druhu. Do toho se navíc může zapojit i široká veřejnost.

RECENZE: To nejlepší nakonec. Avengers: Endgame několikrát právem roztleskali plný sál diváků

Čtvrtek 25. května byl hodně dlouho nejočekávanějším dnem všech komiksových fanoušků a nadšenců do superhrdinů. A dočkali se. Právě dnes totiž do kina míří poslední Avengers s podtitulem Endgame. A je opravdu o co stát.

Čína slibuje větší transparentnost ohledně nové Hedvábné stezky

Čínský prezident Si Ťin-pching v reakci na mezinárodní kritiku přislíbil více transparentnosti projektu takzvané nové Hedvábné stezky. Na začátek dvoudenního summitu věnovaného čínským plánům zlepšit dopravní spojení mezi Asií, Evropou a Afrikou dnes také vyzdvihl důležitost ochrany životního prostředí a boje proti korupci.