Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Drbna vás zve na punč! Zajděte na andělskou výstavu nebo se zúčastněte vánočního běhu

 
pátek, 30. listopadu 2018, 12:00

Tento víkend bude na zajímavé akce opět bohatý. V pátek si můžete zajít na skvělý punč a zároveň tak přispět na dobrou věc. Hned potom se běžte pokochat výstavou krásných obrazů. V Prostějově se rozsvítí vánoční strom a vystoupí tam Magda Malá. V sobotu se poběží noční vánoční běh a v neděli bude mít premiéru nová česká pohádka.

PÁTEK

Přijďte se zahřát a dejte si punč, jehož koupí přispějete na dobrou věc. U stánku Dobrého místa pro život bude prodávat punč pro Středisko rané péče, redakce Olomoucké Drbny a dobří lidé ze Střední průmyslové školy strojnické. Přijít můžete v době mezi 10:00 - 22:00. U stánku se po koncertu zastaví i Olga Lounová. Výtěžek z prodeje punčů pomůže těžce nemocným dětem nebo dětem s postižením v olomouckém kraji. Tak vezměte s sebou přátele a zakončete poslední pracovní den nad skvělým punčem.


Dnes se v Prostějově rozsvítí vánoční strom! Program začíná v 17:00 a vystoupí zde i muzikálová zpěvačka Magda Malá. Po celou dobu adventu Prostějovská zima nabízí pestrý program, který zabaví děti i dospělé. Těšit se můžete na filmové projekce, hrátky s čertem a mnoho dalšího. Je tu pro vás otevřeno 28 dřevěných stánků, ve kterých nakoupíte dekorace, občerstvení, cukrovinky, dárky a další. Pokud rádi bruslíte, vezměte si brusle s sebou! Od listopadu do 6. ledna je tu veřejné kluziště, a to vždy od 9:00 do 21:00, až na 24. a 31. prosince, kdy bude otevírací doba zkrácena jen do 16:00 hod.

Vernisáž výstavy obrazů umělkyně AlliV a Katariny Boceva proběhne dnes v době od 15:00 - 18:00 v Coffee Library na Biskupském náměstí 1 (Zbrojnice). Výstava s názvem Anjelské spojenia ukáže tvorbu od české malířky Aleny Vránové a slovenské malířky Katariny Boceva. Obrazy jsou malované na plátno i dřevo. Vernisáž bude doprovázena relaxační hudbou a vystoupí zde i Barbora Flaxová, která zahraje na příčnou flétnu. Výstavu můžete navštívit do 15. prosince a pokud vás nějaké dílo zaujme, budete si ho moci i zakoupit.

SOBOTA

V sobotu se uskuteční ČEPS Christmas NIGHT RUN Olomouc 2018. Jedná se o noční vánoční běh, který bude doprovázen koledami a výtěžek ze startovného půjde na podporu Kapky naděje, která pomáhá nemocným dětem. V cíli na vás bude čekat zlaté prasátko a originální medaile. Pro děti je připraven běh na jeden kilometr, který startuje v 16:00 a poté Flora otevře brány pro závodníky na 5 km dlouhou trasu. Na Christmas run je zapotřebí dorazit s vánoční čepičkou a čelovkou. Registrovat se můžete zde.

NEDĚLE

V Premiere Cinemas bude od 14:00 Mikulášská neděle s pohádkou Čertí brko. Děti dostanou dárkový balíček od Chupa Chups plný překvapení. Také je připravena filmová tombola! Příběh vás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Hříchy lidí zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com, Facebook: Vánoční trhy Prostějov, AlliV

Kam dál?

V Prostějově se vánoční strom rozsvítí v pátek v pět hodin odpoledne

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 20:30

Prostějovský vánoční strom se rozsvítí už v pátek 30. listopadu 2018 v pět hodin odpoledne. Rozsvícení proběhne na prostějovském...

Vánoční benefiční koncert v Dómu pomůže zkrášlit kojenecké oddělení...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 13:30

Skladby Johanna Sebastiana Bacha, Stanislava Vrbíka, Johanna Christiana Heinricha Rincka či Johna Redforda zazní na Vánočním...

AKTUÁLNĚ: Ve vedení baletu divadla končí dlouholetý šéf Robert...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 10:30

Po devíti letech končí ve vedení olomouckého baletu Moravského divadla v Olomouci Robert Balogh. Vedení divadla ho odvolalo na...

Program vánočních trhů na Floře bude pestrý, nabídne i pekelnou show...

středa, 28. listopadu 2018, 13:30

Tradiční vánoční trhy v prostorách olomouckého Výstaviště Flora ozdobí letos koncerty, živý betlém i návštěva rakouských čertů....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”