Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomouc zažije jedinečné vystoupení šaolinských mnichů, je téměr vyprodáno

 
sobota, 9. dubna 2016, 11:47

Už jen několik posledních vstupenek nabízí ticketstream.cz na Shaolin Kung Fu Show, která se koná 12. dubna 2016 v Olomouci. Dvouhodinový program nabídne fyzická cvičení mnichů, mistrů kung-fu, spojená s povídáním o čínské filozofii a mystice, zen budhismu a duševní síle. Na co potřebují mniši pro své vystoupení jedenadvacet bílých rozkvetlých lilií, dvě betonové dlaždice a dvě salátové okurky se dozvíte, když v úterý 12. dubna navštívíte Sportovní halu Univerzity Palackého.

Dvouhodinová show se skládá z dechberoucích fyzických cvičení mnichů a mistrů kung-fu, vedených pětasedmdesátiletým představeným kláštera, dohlížejícím na tzv. shamise (mladé mnichy). Diváci se během představení dozví něco o čínské filozofii a mystice, o moudrosti zen buddhismu a hlavně o úžasné síle lidské energie Qi.

Shaolin Kung Fu Show, která vyprodává stadiony po celém světě, míří v dubnu do České republiky. Mniši z kolébky filozofického učení i bojového umění kungfu - čínského kláštera v Shaolinu - se na svém jubilejním 20. turné po světě zastaví kromě Olomouce také v Ostravě a ve Zlíně. Neuvěřitelná podívaná, kterou obdivovala britská panovnice či americký prezident, spojuje artistické výkony a bojové dovednosti s buddhistickým učením. V české republice se objeví znovu po sedmi letech.

Klášter mnichů Shaolin se nachází v provincii Henan – asi 700 km na jihozápad od hlavního města Číny. Klášter byl založen indickým mnichem Damo, který cestoval z Indie a v Číne začal vyučovat budhistické učení, které rozvinul v nový filosofický směr myšlení.

V Číně patří výuka bojových umění k prestižním zaměstnáním i studiím a Shaolin je mezi kláštery absolutní špičkou. Již více než 1500 let jsou tamní mniši mistry v ovládání vnitřní energie. V klášteře denně zocelují tím nejnáročnějším způsobem tělo i mysl. Qi – proud energie uvnitř lidského těla – mohou mniši blokovat nebo stimulovat meditací nebo dýchacími technikami, a dosáhnout tak na krátkou dobu odolnosti vůči bolesti nebo zranění. Dokonce mohou energií Qi i léčit.

Čtěte více:

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

RECENZE: Jaký je filmový příběh poslední popravené ženy v Československu, Olgy Hepnarové?

pátek, 8. dubna 2016, 15:25

Snímek napsaný a režírovaný Tomášem Weinrebem a Petrem Kazdou zobrazuje život poslední zavražděné ženy na území...

Připomeňte si v Pevnosti poznání den, kdy se první člověk podíval do vesmíru

pátek, 8. dubna 2016, 14:32

V úterý 12. dubna je to přesně pětapadesát let, kdy se konal první let člověka do vesmíru. Proto se v tento den slaví...

Divadlo Tramtarie nabízí předposlední reprízy oblíbených inscenací

čtvrtek, 7. dubna 2016, 14:10

Oblíbená inscenace Divadla Tramtarie Romance pro křídlovku i kontroverzní Europeana mají nakročeno ke svým derniérám....