Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Komentář Ostraváka: Slušnost od řidičů v Olomouci nečekejte

 
sobota, 9. dubna 2016, 10:40

Říká se, že nejhorší řidiči jsou z Brna. V Brně jsem sice delší dobu nebyl, ale zato v Olomouci už jsem zažil několik řidičů, které nejde pojmenovat slušně. Nebo, abych byl přesnější, takové řidiče potkávám každý den.

Zatím jsem vypozoroval, že chodci to mají v Olomouci těžké. Nestačí, že jsou oproti cyklistům utiskováni na menší pruh chodníku, ale ještě aby se báli přejít přes přechod. Holt, chodec v Olomouci těžký chleba má. A do toho všeho musíte po chodnících opatrně kráčet, protože nevíte, která kachlička je zrovna uvolněná. Potom se po cestě cítím jako na minovém poli. Když navíc prší, tak je to paráda. Šlápnete na kachličku a ta na vaší nohavici vyšplouchne litry vody. Úžasný.

No, vrátím se k agresivním řidičům, které potkávám dennodenně. To, že po městě jezdí rychle taxíky a rozvážka pizzy, by se ještě dalo pochopit. Ti jezdí rychle všude. Den co den můžete být rádi, že vás v centru nepřejede malé Citigo. Zvlášť když jdete po městě pozdě večer. To pizzaři lítají po městě jako myši.

Horší je, že se jedná i o „normální“ řidiče. Běžně, když chci přejít po přechodu, tak si musím pěknou dobu počkat na rozumného řidiče, který mě pustí. Většina se ani neobtěžuje zpomalit. Naopak. Několikrát se mi stalo, že auto bylo celkem daleko od přechodu a já jsem se vydal na přechod. Jenomže řidič ještě přidal plyn a na konci přechodu mi málem přejel nohy. Nevím, zda mají v Olomouci vadné auta a místo brzdy mají plyn. Někdy mi to tak připadá.

Podotýkám, že nejsem člověk, který by se bezhlavě vrhal na přechod. A pokud řídím auto, tak se snažím pustit každého chodce. Vím, mám to o dost lehčí, když mám plyn na správném místě.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

Anketu o nejděsivější místo v Olomouci vyhrálo s přehledem Mauzoleum...

čtvrtek, 7. dubna 2016, 09:31

V polovině března jsme v redakci vymysleli vskutku originální anketu o nejděsivější místa v Olomouci a okolí. Do ankety jste...

ANKETA: Do kterého nákupního centra v Olomouci chodíte nejraději?

středa, 6. dubna 2016, 11:22

Je tu středa a s ní další anketa. Tentokrát na téma nákupních center v Olomouci. Ve městě jich je opravdu mnoho a přibývají stále...

ANKETA: Co máte nejraději na Velikonocích?

středa, 23. března 2016, 14:09

Velikonoce jsou za rohem a my jsme pro vás dnes připravili tematickou anketu. A taky jsme zjistili něco málo o velikonočních...

Komentář Ostraváka: Hledáte milé lidi? Přijeďte do Olomouce

neděle, 20. března 2016, 18:58

V dnešní době je úsměv a ochota nedostatkovým zbožím. Všichni se mračí a myslí jenom na svoje dobro. V Olomouci to je podle mě...

 

Komentáře

Dalibor Skřivánek

Pokud mám hodnotit řidiče podle espezetky řidiče,tak lze jednoznačně říci,že nejhorší jsou polské SPZky a hned za nimi je Havířov,o tom se říkávalo,že vyhrávají řidičák ve sportce a Ostraváci.A Pražáci jsou taky extratřída.Jak neni na křižovatce semafor,tak jsou v ...... Takže souhlasím - dlaždice,dlaždice,dlaždice. No jo,když musel mít Tesařík aqavapark,tak nemáme ani na pitomé chodníky.

neděle, 10. dubna 2016, 09:39
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”