Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Komentář Ostraváka: Slušnost od řidičů v Olomouci nečekejte

 
sobota, 9. dubna 2016, 10:40

Říká se, že nejhorší řidiči jsou z Brna. V Brně jsem sice delší dobu nebyl, ale zato v Olomouci už jsem zažil několik řidičů, které nejde pojmenovat slušně. Nebo, abych byl přesnější, takové řidiče potkávám každý den.

Zatím jsem vypozoroval, že chodci to mají v Olomouci těžké. Nestačí, že jsou oproti cyklistům utiskováni na menší pruh chodníku, ale ještě aby se báli přejít přes přechod. Holt, chodec v Olomouci těžký chleba má. A do toho všeho musíte po chodnících opatrně kráčet, protože nevíte, která kachlička je zrovna uvolněná. Potom se po cestě cítím jako na minovém poli. Když navíc prší, tak je to paráda. Šlápnete na kachličku a ta na vaší nohavici vyšplouchne litry vody. Úžasný.

No, vrátím se k agresivním řidičům, které potkávám dennodenně. To, že po městě jezdí rychle taxíky a rozvážka pizzy, by se ještě dalo pochopit. Ti jezdí rychle všude. Den co den můžete být rádi, že vás v centru nepřejede malé Citigo. Zvlášť když jdete po městě pozdě večer. To pizzaři lítají po městě jako myši.

Horší je, že se jedná i o „normální“ řidiče. Běžně, když chci přejít po přechodu, tak si musím pěknou dobu počkat na rozumného řidiče, který mě pustí. Většina se ani neobtěžuje zpomalit. Naopak. Několikrát se mi stalo, že auto bylo celkem daleko od přechodu a já jsem se vydal na přechod. Jenomže řidič ještě přidal plyn a na konci přechodu mi málem přejel nohy. Nevím, zda mají v Olomouci vadné auta a místo brzdy mají plyn. Někdy mi to tak připadá.

Podotýkám, že nejsem člověk, který by se bezhlavě vrhal na přechod. A pokud řídím auto, tak se snažím pustit každého chodce. Vím, mám to o dost lehčí, když mám plyn na správném místě.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

Anketu o nejděsivější místo v Olomouci vyhrálo s přehledem Mauzoleum...

čtvrtek, 7. dubna 2016, 09:31

V polovině března jsme v redakci vymysleli vskutku originální anketu o nejděsivější místa v Olomouci a okolí. Do ankety jste...

ANKETA: Do kterého nákupního centra v Olomouci chodíte nejraději?

středa, 6. dubna 2016, 11:22

Je tu středa a s ní další anketa. Tentokrát na téma nákupních center v Olomouci. Ve městě jich je opravdu mnoho a přibývají stále...

ANKETA: Co máte nejraději na Velikonocích?

středa, 23. března 2016, 14:09

Velikonoce jsou za rohem a my jsme pro vás dnes připravili tematickou anketu. A taky jsme zjistili něco málo o velikonočních...

Komentář Ostraváka: Hledáte milé lidi? Přijeďte do Olomouce

neděle, 20. března 2016, 18:58

V dnešní době je úsměv a ochota nedostatkovým zbožím. Všichni se mračí a myslí jenom na svoje dobro. V Olomouci to je podle mě...

 

Komentáře

Dalibor Skřivánek

Pokud mám hodnotit řidiče podle espezetky řidiče,tak lze jednoznačně říci,že nejhorší jsou polské SPZky a hned za nimi je Havířov,o tom se říkávalo,že vyhrávají řidičák ve sportce a Ostraváci.A Pražáci jsou taky extratřída.Jak neni na křižovatce semafor,tak jsou v ...... Takže souhlasím - dlaždice,dlaždice,dlaždice. No jo,když musel mít Tesařík aqavapark,tak nemáme ani na pitomé chodníky.

neděle, 10. dubna 2016, 09:39
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.