Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

RECENZE: V Podfukářích 2 se hodně kouzlilo, ale diváky moc neočarovali

 
čtvrtek, 16. června 2016, 13:06

Po třech letech se do kin dostává pokračování Podfukářů. Navázání na úspěch prvního dílu, ale není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

Nutno říct, že první díl je pro mě značná srdcovka a na další jsem se hodně těšila. Zásluhu na tom, proč se mi jednička tak líbila, měla na svědomí herečka Isla Fisher. Pomyslná slza mi ukápla, když oznámili, že si v pokračování nezahraje. Vlastně všechny hlavní ženské postavy tvůrci vyměnili. Letos si nezahrála ani Mélanie Laurent, francouzská vyšetřovatelka a objekt zájmu pro Marka Ruffala.

Ze Čtyř jezdců zbyli teda jen tři. Oh, vlastně ne. Aby to bylo aspoň trošku genderově vyvážené, přizvali si Lizzy Caplan, známou především ze seriálu Masters of Sex. A navíc přece musíme mít také milostnou zápletku! V případě dalšího dílu jim zůstává na romantiku pouze Woody Harrelson a to jsem opravdu zvědavá, jak by to zpracovali.

Stejně jak chyběly vlasy Markovi a Jessiemu Eisenbergovi oproti minulému dílu, tak chybělo i napětí. Jesse, který si nedávno zahrál padoucha Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti, chtěl pravděpodobně jet na stejné vlně a trochu z toho zloducha přenést i do Podfukářů. Nakonec ale síla být ve všem první a nejlepší nevyhrála a celá skupina mohla fungovat jako dobře namazaný stroj.

Hlavního záporáka si zahrál Daniel Radcliffe, který se proměnil na rozmazleného zbohatlíka, který se snaží zavděčit svému otci. To, že se mu to nepovede víme už od začátku, stejně byla sranda to pozorovat. No, spíše to bylo k smíchu. Každou chvíli jsem čekala, kdy vytáhne hůlku a začne kouzlit. Sice se ve filmu vrátilo do života hodně lidí, ale Snape a Brumbál mezi nimi nebyli. 

Na konci minulého dílu dostali Jezdci, pod záštitou tajné organizace jménem Oko, do vězení Morgana Freemana, který měl údajně stát za smrtí Ruffalova otce. Nyní se do děje zase vrátí, ale nedejte na první pohled, poslední scény vám to vždy celé zhatí. Celou dobu Čtyři jezdci a ani nastrčený Raffalo v FBI netuší, kdo se za Okem skrývá. Odhalení jsem čekala epické, silné a důrazné. Dostala jsem pouze: „Vy jste Oko?“ „Ano, jsme.“

Hmm...

Ke konci filmu, kde se blíží k finálnímu odhalení opravdových zlodějů a zloduchů, to eskalovalo. Poslední velkolepé číslo bylo spíše parodií na strach a člověk si už z počátku musel domyslet, že to Jezdci přehánějí a mají v rukávu schovaný trumf. První díl jsem si musela přehrát vícekrát, než jsem úplně pochopila všechny triky a léčky tvůrců. Tento díl mi stačilo shlédnout jednou. Ale neříkám, že bych se na něj, kvůli sexy karetnímu mistru jako je Dave Franco, nepodívala znova.

Olomoucká Drbna hodnotí: 65%

Na film můžete zajít třeba do Premiere Cinemas, program kina naleznete zde.

Čtěte více:

Napsal Petra Kornetová | Foto premierecinemas.cz, youtube.com
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

VIDEO: Centrem se opět proženou blázni na lyžích, uskuteční se třetí ročník Půlvánočního běhu

čtvrtek, 16. června 2016, 08:47

Ve středu 22. června se Olomoucí proženou recesisti na lyžích, sáních nebo běžkách. Půl roku před Vánocemi se tak již...

Olomouc jako filmové kulisy. Kde všude si zahrálo naše město?

úterý, 14. června 2016, 09:15

Začátkem června se Olomouc stala centrem natáčení filmu Miroslava Šmídmajera Miluj mě modře. Jaké další snímky našly v...

Divadlo na cucky končí sezónu, uzavře ji hrou Tučňáci

pondělí, 13. června 2016, 17:40

Olomoucké nezávislé Divadlo na cucky připravilo na závěr letošní sezóny inscenaci pro děti i pro dospělé. Hru...