Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Plumlov rozezní keltská hudba

 
středa, 13. července 2016, 09:24

Ve dnech 22. až 23. července 2016 se uskuteční mezinárodní hudební festival Keltská noc. Letos proběhne už jeho 15. ročník. Festival se bude konat v autokempu Žralok v Plumlově.

Keltská hudba, irské tance, keltská řemesla a mnoho dalšího. Keltská noc nabídne pestrý program pro všechny milovníky Keltů. Účast českých i zahraničních interpretů je příslib bohaté hudební nabídky. Festival však není pouze o hudbě. Nahlédnete i do keltské kultury, uvidíte ohňovou show a můžete se naučit tančit irský tanec.

„V roce 2002, kdy tato akce proběhla poprvé formou dvou samostatných koncertů, si její iniciátor hudebník Tomáš Somr ani nikdo z dalších organizátorů nedokázal představit, že vlastně stojí u zrodu festivalu, který se stane svým zaměřením ojedinělým nejen u nás, ale bude významnou kulturní akcí, která přesahuje hranice ČR,“ doplnil organizátor festivalu Keltská noc Vladimír Vitásek.

Letos v rámci Keltské noci vystoupí například Los Paddys de la Pampas (Irsko), Paddy Murphy (Rakousko), taneční soubor Ellorien z Polska, Tomáš Kočko s Orchestrem a skupina České srdce, která je legendou české hudební scény.

„Keltská noc patří mezi tradiční kulturní akce, které jsou hojně navštěvovány nejen obyvateli regionu, ale lákají lidi z celé České republiky i zahraničí. Přispívá tak k rozvoji cestovního ruchu v Olomouckém kraji,“ řekl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Pokud si chcete zpestřit víkend a zavítat na jedinečný festival Keltská noc, tak se určitě podívejte na oficiální stránky festivalu, kde najdete více informací - www.keltska-noc.cz

Čtěte více:

 

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
Foto Facebook Keltská noc
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Devatenáctiletá řidička a dvacetiletý řidič...

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

Reklama
 
 

Kam dál?

Přerovská Světluška je zpět. Očištěná a s novým podstavcem

pondělí, 11. července 2016, 16:10

Socha Elektra, které se v Přerově přezdívá Světluška, prošla rukama restaurátora. Pro nový kabát musela zamířit až do...

Chcete, aby byla vaše fotka vystavena v Muzeu umění? Máte jedinečnou možnost

sobota, 9. července 2016, 14:53

Muzeum umění Olomouc vyhlašuje fotosoutěž při příležitosti výstavy Jindřicha Štreita. Soutěž nazvaná podle Štreitova...

RECENZE: Nenáročným divákům a milovnicím vypracovaných mužských těl se bude nový Tarzan líbit

pátek, 8. července 2016, 08:39

Filmových zpracování Tarzana je opravdu nepočítaně. Pokud si na ČSFD vyfiltujete Tarzana, vykoukne na vás opravdu velké...