Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Tip: Dnes startuje multikulturní festival na řece, nabídne hudbu, divadlo a plavby Ololodí Kordulka

 
úterý, 6. září 2016, 10:24

Od 6. do 11. září proběhne v přístavišti řeky Moravy festival Řeka má duši. Jedná se o multikulturní projekt, ve kterém se představí hlavně místní nadějní umělci. Na programu jsou koncerty, divadelní představení, akce pro rodiny s dětmi a samozřejmě i noční plavby po řece.

Dějiště festivalu se nachází na nábřeží řeky mezi mosty na ulici Masarykově a Komenského. Už ode dneška do soboty si zde můžete užít noční plavbu Ololodí Kordulka, která za hudebního doprovodu brázdí řeku Moravu. Vyplouvá každý den v osm hodin večer a plavby trvají do půlnoci. Místa si můžete rezervovat v přístavišti.

V sobotu se festival rozjede ve velkém. Odpoledne od čtvrté hodiny budou probíhat námořnické workshopy pro děti. V osm hodin proběhne promítání celovečerního filmu Nenasytná Tiffany, který napsal i režíroval Andy Fehu. Ten v Olomouci pobýval během studií. Před i po filmu se můžete těšit na koncert místních hudebníků, na podiu se objeví mimo jiné taky Martin Peřina, Petr Švarc a Martin Zajíček. A v jedenáct hodin přijdou ke slovu DJs.

Nedělní program bude patřit hlavně divadlu. Skupina umělců, skládající se z herců místního Divadla Tramtarie i Cirkusu LeVitare, předvede akrobaticko-scénické představení. Své místo v něm bude mít jak tanec a zpěv, tak i akrobatické vystoupení a humorné scénky. Jedinečnost představení spočívá v tom, že se odehraje přímo na řece, na samostatném plovoucím molu.

Festival vzešel z iniciativy Šimona Pelikána, který je známý jako kapitán Ololodi Kodrulka. Vstup na něj je zdarma, protože probíhá v rámci Dnů Evropského dědictví města Olomouce. Navíc se jedná o jednu z posledních příležitostí užít si atmosféru kamenného koryta řeky, památky z 18. století, kterou v brzké době čeká rekonstrukce.

Čtěte více:

Napsal Lucie Frydrychová | Foto plavbyolomouc.cz
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Tip: Plánujete svatbu? Nechte se inspirovat na Svatebním dni na Zámku v Náměšti na Hané

pondělí, 5. září 2016, 11:47

Svatební agentura Skvělá svatba ve spolupráci s Městysem Náměšť na Hané pořádá 11. září Svatební den. Uskuteční se na...

Doprovodná soutěž výstavy Jindřicha Štreita v Muzeu umění Olomouc zná vítěze

pondělí, 5. září 2016, 10:19

Od minulého týdne je v Muzeu umění k vidění výstava dokumentaristy Jindřicha Štreita s názvem (Ne)známé fotografie...

Metropol zve v pátek na drama Julieta renomovaného režiséra Pedra Almodóvara

čtvrtek, 1. září 2016, 08:31

Pedro Almodóvar, dvojnásobný držitel Oscara, je zpět a je ve formě. Režisér a scénárista, který na španělském filmovém...