Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

„Naučme se spolupracovat“ vyzývá letos festival Jeden svět Olomouc

 
neděle, 5. února 2017, 14:14

Hlavním tématem 18. ročníku festivalu Jeden svět Olomouc se stane umění spolupráce. V době nových médií získává slovo sdílet zcela nový rozměr, zatímco význam společného úsilí se pomalu vytrácí. Na návrat k původním hodnotám a důležitost schopnosti spolupracovat upozorňují organizátoři letošního mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech, který se bude v Olomouci konat od 27. března do 1. dubna.

„Potřeba spolupráce proniká do všech oblastí našeho života. Spolupráce není samozřejmost. Je to schopnost, které se postupně učíme. V poslední době se ale spolupráce stala uměním a ovládá ji jen málokdo.“, uvádí ředitelka festivalu Jeden svět Hana Kulhánková.

Na přelomu března a dubna uvede druhý nejstarší filmový festival v Olomouckém kraji v prostorách kina Metropol a Muzea umění Olomouc – Divadle hudby téměř dvacítku zajímavých snímků s lidsko-právní tématikou. Vedle oblíbených témat si organizátoři přichystali i celou řadu novinek jako reakci na současný stav společnosti.

Na populistická hnutí a občanské aktivisty se zaměří kategorie Volte změnu!. Diskuze na téma migrantské krize rozpoutá Sen o Evropě. Slibnou podívanou nabízí na urbanismus zaměřená kategorie Tváře města, která vznikla ve spolupráci s architektonickou a urbanistickou platformou reSITE a zkoumající člověka ve vztahu k městskému prostředí. K otázce západní rodiny a jejímu významu v individualizované společnosti se váže kategorie Rodinné štěstí.

Svým programem vychází festival vstříc všem věkovým skupinám. Kromě programu pro širokou veřejnost opět proběhnou také specializované projekce pro seniory, chybět nebude ani promítání pro studenty ze základních a středních škol a tradičně bohatý doprovodný program.

Jeden svět je největším lidskoprávním filmovým festivalem na světě a jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v rámci celé České republiky, která každoročně přiláká více než 120 000 diváků a divaček. Festival prezentuje filmy celého světa a snaží se podporovat kvalitní dokumentární tvorbu.

Čtěte více:

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Olomoucký ples přinese to nejlepší z Británie a večeři s Jaromírem Jágrem

pátek, 3. února 2017, 09:00

Omega Olomoucký ples se letos uskuteční 17. února v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Přinese s sebou královské...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Týden hrající na vážnější notu. Věnujte pozornost Jackie a Místu u moře

čtvrtek, 2. února 2017, 12:00

V Premiere Cinemas na vás tentokrát čekají dvě dramatické premiéry - Jackie a Místo u moře. Připravte si kapesníčky...

Bryan Adams se po třech letech vrací na dosah Olomouce, v listopadu zahraje v Brně

čtvrtek, 2. února 2017, 08:10

Kanadský rockový zpěvák Bryan Adams se 19. listopadu vrátí do Brna, kde s úspěchem vystoupil v roce 2014. Tehdy jej na...