Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Drbna vás zve na punč! Zajděte na andělskou výstavu nebo se zúčastněte vánočního běhu

 
pátek, 30. listopadu 2018, 12:00

Tento víkend bude na zajímavé akce opět bohatý. V pátek si můžete zajít na skvělý punč a zároveň tak přispět na dobrou věc. Hned potom se běžte pokochat výstavou krásných obrazů. V Prostějově se rozsvítí vánoční strom a vystoupí tam Magda Malá. V sobotu se poběží noční vánoční běh a v neděli bude mít premiéru nová česká pohádka.

PÁTEK

Přijďte se zahřát a dejte si punč, jehož koupí přispějete na dobrou věc. U stánku Dobrého místa pro život bude prodávat punč pro Středisko rané péče, redakce Olomoucké Drbny a dobří lidé ze Střední průmyslové školy strojnické. Přijít můžete v době mezi 10:00 - 22:00. U stánku se po koncertu zastaví i Olga Lounová. Výtěžek z prodeje punčů pomůže těžce nemocným dětem nebo dětem s postižením v olomouckém kraji. Tak vezměte s sebou přátele a zakončete poslední pracovní den nad skvělým punčem.


Dnes se v Prostějově rozsvítí vánoční strom! Program začíná v 17:00 a vystoupí zde i muzikálová zpěvačka Magda Malá. Po celou dobu adventu Prostějovská zima nabízí pestrý program, který zabaví děti i dospělé. Těšit se můžete na filmové projekce, hrátky s čertem a mnoho dalšího. Je tu pro vás otevřeno 28 dřevěných stánků, ve kterých nakoupíte dekorace, občerstvení, cukrovinky, dárky a další. Pokud rádi bruslíte, vezměte si brusle s sebou! Od listopadu do 6. ledna je tu veřejné kluziště, a to vždy od 9:00 do 21:00, až na 24. a 31. prosince, kdy bude otevírací doba zkrácena jen do 16:00 hod.

Vernisáž výstavy obrazů umělkyně AlliV a Katariny Boceva proběhne dnes v době od 15:00 - 18:00 v Coffee Library na Biskupském náměstí 1 (Zbrojnice). Výstava s názvem Anjelské spojenia ukáže tvorbu od české malířky Aleny Vránové a slovenské malířky Katariny Boceva. Obrazy jsou malované na plátno i dřevo. Vernisáž bude doprovázena relaxační hudbou a vystoupí zde i Barbora Flaxová, která zahraje na příčnou flétnu. Výstavu můžete navštívit do 15. prosince a pokud vás nějaké dílo zaujme, budete si ho moci i zakoupit.

SOBOTA

V sobotu se uskuteční ČEPS Christmas NIGHT RUN Olomouc 2018. Jedná se o noční vánoční běh, který bude doprovázen koledami a výtěžek ze startovného půjde na podporu Kapky naděje, která pomáhá nemocným dětem. V cíli na vás bude čekat zlaté prasátko a originální medaile. Pro děti je připraven běh na jeden kilometr, který startuje v 16:00 a poté Flora otevře brány pro závodníky na 5 km dlouhou trasu. Na Christmas run je zapotřebí dorazit s vánoční čepičkou a čelovkou. Registrovat se můžete zde.

NEDĚLE

V Premiere Cinemas bude od 14:00 Mikulášská neděle s pohádkou Čertí brko. Děti dostanou dárkový balíček od Chupa Chups plný překvapení. Také je připravena filmová tombola! Příběh vás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Hříchy lidí zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com, Facebook: Vánoční trhy Prostějov, AlliV

Kam dál?

Řidič si dostatečně neočistil čelní sklo od námrazy a přehlédl...

pátek, 30. listopadu 2018, 10:30

Včera ráno došlo k dopravní nehodě v obci Sušice poblíž kostela. Řidič si dostatečně neočistil přední sklo od námrazy, a tak...

Řidič nepřizpůsobil rychlost stavu silnice, dostal smyk a narazil do...

pátek, 30. listopadu 2018, 09:00

Ve středu před osmou hodinou ráno došlo k dopravní nehodě na silnici mezi obcemi Hlušovice a Týneček. Řidič dostal smyk a narazil...

Tři odvážné sestřičky z olomoucké nemocnice soutěží o titul Sestra...

pátek, 30. listopadu 2018, 07:30

Už jen do neděle 2. prosince je možné posílat hlasy sympatickým a odvážným sestřičkám, přihlášeným do soutěže Sestra Sympatie...

O víkendu začíná advent. Hasiči varují před požáry, které způsobují...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 22:00

Před Vánoci narůstá počet výjezdů k požárům od zapálených svíček. O víkendu na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Výherce miliardového jackpotu se už ozval, vsadil přes internet

Český výherce 1,412 miliardy korun, které v pátek vyhrál v evropské loterii Eurojackpot, se dnes odpoledne přihlásil o výhru. V pondělí začne se Sazkou řešit způsob výplaty. Vsadil on-line přes internet na stránkách loterijní společnosti a Sazka kvůli povinné registraci zná jeho identitu, informoval mluvčí firmy Václav Friedmann. "Jde o nejvyšší výhru na internetu v historii České republiky," poznamenal.

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.