Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Drbna vás zve na punč! Zajděte na andělskou výstavu nebo se zúčastněte vánočního běhu

 
pátek, 30. listopadu 2018, 12:00

Tento víkend bude na zajímavé akce opět bohatý. V pátek si můžete zajít na skvělý punč a zároveň tak přispět na dobrou věc. Hned potom se běžte pokochat výstavou krásných obrazů. V Prostějově se rozsvítí vánoční strom a vystoupí tam Magda Malá. V sobotu se poběží noční vánoční běh a v neděli bude mít premiéru nová česká pohádka.

PÁTEK

Přijďte se zahřát a dejte si punč, jehož koupí přispějete na dobrou věc. U stánku Dobrého místa pro život bude prodávat punč pro Středisko rané péče, redakce Olomoucké Drbny a dobří lidé ze Střední průmyslové školy strojnické. Přijít můžete v době mezi 10:00 - 22:00. U stánku se po koncertu zastaví i Olga Lounová. Výtěžek z prodeje punčů pomůže těžce nemocným dětem nebo dětem s postižením v olomouckém kraji. Tak vezměte s sebou přátele a zakončete poslední pracovní den nad skvělým punčem.


Dnes se v Prostějově rozsvítí vánoční strom! Program začíná v 17:00 a vystoupí zde i muzikálová zpěvačka Magda Malá. Po celou dobu adventu Prostějovská zima nabízí pestrý program, který zabaví děti i dospělé. Těšit se můžete na filmové projekce, hrátky s čertem a mnoho dalšího. Je tu pro vás otevřeno 28 dřevěných stánků, ve kterých nakoupíte dekorace, občerstvení, cukrovinky, dárky a další. Pokud rádi bruslíte, vezměte si brusle s sebou! Od listopadu do 6. ledna je tu veřejné kluziště, a to vždy od 9:00 do 21:00, až na 24. a 31. prosince, kdy bude otevírací doba zkrácena jen do 16:00 hod.

Vernisáž výstavy obrazů umělkyně AlliV a Katariny Boceva proběhne dnes v době od 15:00 - 18:00 v Coffee Library na Biskupském náměstí 1 (Zbrojnice). Výstava s názvem Anjelské spojenia ukáže tvorbu od české malířky Aleny Vránové a slovenské malířky Katariny Boceva. Obrazy jsou malované na plátno i dřevo. Vernisáž bude doprovázena relaxační hudbou a vystoupí zde i Barbora Flaxová, která zahraje na příčnou flétnu. Výstavu můžete navštívit do 15. prosince a pokud vás nějaké dílo zaujme, budete si ho moci i zakoupit.

SOBOTA

V sobotu se uskuteční ČEPS Christmas NIGHT RUN Olomouc 2018. Jedná se o noční vánoční běh, který bude doprovázen koledami a výtěžek ze startovného půjde na podporu Kapky naděje, která pomáhá nemocným dětem. V cíli na vás bude čekat zlaté prasátko a originální medaile. Pro děti je připraven běh na jeden kilometr, který startuje v 16:00 a poté Flora otevře brány pro závodníky na 5 km dlouhou trasu. Na Christmas run je zapotřebí dorazit s vánoční čepičkou a čelovkou. Registrovat se můžete zde.

NEDĚLE

V Premiere Cinemas bude od 14:00 Mikulášská neděle s pohádkou Čertí brko. Děti dostanou dárkový balíček od Chupa Chups plný překvapení. Také je připravena filmová tombola! Příběh vás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Hříchy lidí zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com, Facebook: Vánoční trhy Prostějov, AlliV

Kam dál?

Řidič si dostatečně neočistil čelní sklo od námrazy a přehlédl...

pátek, 30. listopadu 2018, 10:30

Včera ráno došlo k dopravní nehodě v obci Sušice poblíž kostela. Řidič si dostatečně neočistil přední sklo od námrazy, a tak...

Řidič nepřizpůsobil rychlost stavu silnice, dostal smyk a narazil do...

pátek, 30. listopadu 2018, 09:00

Ve středu před osmou hodinou ráno došlo k dopravní nehodě na silnici mezi obcemi Hlušovice a Týneček. Řidič dostal smyk a narazil...

Tři odvážné sestřičky z olomoucké nemocnice soutěží o titul Sestra...

pátek, 30. listopadu 2018, 07:30

Už jen do neděle 2. prosince je možné posílat hlasy sympatickým a odvážným sestřičkám, přihlášeným do soutěže Sestra Sympatie...

O víkendu začíná advent. Hasiči varují před požáry, které způsobují...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 22:00

Před Vánoci narůstá počet výjezdů k požárům od zapálených svíček. O víkendu na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.

Pokud Petříček nebude místopředsedou ČSSD, zváží odchod z vlády

Pokud březnový sjezd ČSSD nezvolí ministra zahraničí Tomáše Petříčka místopředsedou strany, zváží setrvání ve vládní funkci. Neúspěch na sjezdu by vnímal jako signál, že jeho politika nemá ve straně dostatečnou podporu. Na sjezdu chce prosazovat moderní levicovou politiku, v případě zvolení místopředsedou by pak chtěl ve vládě razantněji prosazovat priority ČSSD vůči hnutí ANO.

Z představenstva Seznamu odchází jeho majitel Ivo Lukačovič

Majitel tuzemské internetové jedničky Seznam.cz Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva společnosti a nadále nebude ani jeho členem. Lukačovič se bude věnovat svým globálním projektům, zejména aplikaci pro předpověď počasí Windy.com, a nadále zůstává jediným majitelem Seznamu. Firma to uvedla na svém blogu.