Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Přijedou čerti z Rakouska, talentovaný fotograf zahájí svou první výstavu a můžete zajít na hrad

 
pátek, 14. prosince 2018, 12:00

V předvánočním shonu je potřeba zvolnit a najít si čas i na to, co nás baví. Tento víkend můžete navštívit výstavu handicapovaného fotografa, zajít se s dětmi podívat na rakouské čerty nebo se vraťte v čase v Hanáckém skanzenu, kde vám připomenou, jak trávili předvánoční čas naši předci.

PÁTEK

Čerti z Rakouska navštíví Výstaviště Flora, a to dnes v 15:30. Děti se vyřádí na dětské diskotéce, kde budou tancovat i čerti, se kterými se mohou vyfotit. Na akci budou tři čerti a nejedná se o průvod. Více informací o akci najdete zde.

Pokud patříte mezi milovníky umění a fotografií, pak navštivte výstavu handicapovaného fotografa Tomáše Helíska. Akce startuje dnes v Clubu52 od 19:00. K vidění budou černobílé fotografie převěžně reportážního charakteru. Autor chtěl poukázat na to, že i lidé s handicapem mohou tvořit a dělat vyjímečné projekty. Součástí večera bude i módní přehlídka z dílny Martina Čapka a Petra Kaloudy. Proběhne i charitativní dražba pro TyfloCentrum Olomouc.

SOBOTA

Hanácké skanzen zve na poslední událost tohoto roku s názvem Vánoční tradice z dob dávných i našich. Začátek akce je v sobotu ve 14:00. Těšit se můžete na krájení jablek, pouštění lodiček, házení střevícem, výrobu vlastního betlému i ochutnávku cukroví. Připomeňte si tradiční koledy, vraťte se zpět v čase a ohřejte se u roztopených kamen. Více informací najdete zde.

V sobotu od 10 do 14 hodin se otevře hrad Šternberk pro zájemce o vánoční prohlídky. Návštěvníci uslyší zajímavé informace o historii Vánoc, vánočních tradicích a zvycích. Dozví se také, jak slavila Vánoce šlechta a prostí lidé. Interiér hradu bude zdobit slavnostní vánoční výzdoba, betlémy i historické hračky. Na dolním nádvoří bude k vidění dřevěný betlém v životní velikosti. Plné vstupné je 130 korun, snížené 90 korun a rodinné 350 korun.

Sportovní fandové se mohou zúčastnit charitativní akce Házená pomáhá. Jde o čtvrtý ročník, který proběhne tuto sobotu ve Velké Bystřici. Diváci se mohou těšit na bohatý program pro děti i pro dospělé za účasti hvězd házenkářského světa. Účast přišlíbili Jan Filip, trenér mužské reprezentace ČR, Ondřej Zdráhala, nejlepší střelec ME 2018 v Chorvatsku, Lucie Fabiková, bývalá reprezentantka ČR a mnoho dalších. Výdělek z celé akce poputuje na dětskou hematologii a hemato-onkologickou kliniku ve FN Olomouc.

NEDĚLE

Vánoční Vintage Market proběhne v Konviktu, a to v neděli od 10:00. Najdete zde poklady ze dna skříní, půd a sklepů. Můžete zde vybrat dárky, které v obchodě nenajdete. Součástí akce budou i workshopy a můžete i ochutnat domácí dobroty. Chybět nebudou ani originální díla hand made tvůrců. A to není vše. Čeká na vás bohatý doprovodný program, swap koutek, hudba, skvělá káva a občerstvení. Děti jistě zabaví pimprlové divadlo Teatro Pimprle. Vstupné na akci je dvacet korun.

 

 

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto certizrakouska.cz, Facebook Tomáš Helísek, Hanácké skanzen, Vintage.Market.Olomouc, Státní hrad Šternberk, hrad-sternberk.cz

Kam dál?

Žena dva roky trpěla kvůli domácímu násilí, její manžel ji urážel a...

pátek, 14. prosince 2018, 11:00

Osmatřicetiletá žena nahlásila na policii, že ji její manžel již dva roky terorizuje. Policisté muže vykázali na několik dní ze...

Opilá řidička se zadívala do zpětného zrcátka, přejela do protisměru...

pátek, 14. prosince 2018, 10:30

Ve čtvrtek před desátou hodinou večer došlo v Souhradní ulici v Lipníku nad Bečvou k dopravní nehodě. Dvaatřicetiletá řidička...

Primátor Žbánek prošel celým staveništěm protipovodňových opatření,...

pátek, 14. prosince 2018, 09:00

Celým staveništěm protipovodňových opatření prošli v úterý odpoledne účastníci společného kontrolního dne.

V olomouckých parcích se pracuje na obnově zeleně. Na jaře bude...

pátek, 14. prosince 2018, 07:30

Vlastní realizace Projektu obnovy vegetačních prvků, tedy výsadba nových stromů a keřů společně s jejich ošetřením, byla zahájena...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů pohybuje nejčastěji mezi 15 a 21 procenty. Zřejmě největší zájem o volby je v hlavním městě. V Praze odvolila téměř třetina oprávněných voličů. Vybírat zástupce do Evropského parlamentu šlo do dnešních 14:00, výsledek voleb bude zveřejněn v neděli pozdě večer.

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.