Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO/VIDEO: Požár rodinného domu, stodol a přístaveb ráno likvidovalo deset jednotek hasičů. Vznikla škoda za miliony

 
pondělí, 31. prosince 2018, 14:00

Od brzkých ranních hodin zasahovali hasiči u požáru rodinného domku, stodol a přístaveb v obci Šubířov na Prostějovsku.

Poslední den v roce zasahovalo deset jednotek hasičů při rozsáhlém požáru rodinného domku, stodol a přístaveb v obci Šubířov. A to od ranních 4:20. Jedná se o druhý stupeň požárního poplachu. 

Zabezpečení Konice a okolí zajišťuje v součtu jedenáctá profesionální jednotka ze stanice Prostějov. Oznámení v tísňovém hovoru v ranních hodinách přiblížilo poměrně složitou situaci na místě. Z prostor kotelny se ozývaly hlasité exploze, střechy nad hospodářskými objekty byly celé v plamenech. Operační středisko k likvidaci vyslalo z řad profesionálních jednotek stanici Konici, mezikrajskou výpomoc stanici Moravská Třebová (kraj Pardubický) a návazně s doplněním dýchací techniky i speciál ze stanice Olomouc. Do likvidace požáru se zapojily dobrovolné jednotky Šubířov, Hvozd, Dzbel, Brodek u Konice, mezikrajskou výpomocí z Jihomoravského kraje Velké Opatovice a z kraje Pardubického Jevíčko,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

V době kdy přijely první jednotky, plameny již zcela zachvátily obě střechy na hospodářských budovách a stejně tak i z větší části na rodinném domku. Naštěstí se obyvatelé dostali včas do bezpečí. Celkový rozsah plochy požáru je asi 15x40 metrů, přesněji tři spojené budovy ve tvaru písmene U a další menší přístavby.

„Likvidace požáru byla rozdělena na několik úseků. Intenzivní zásah pokračoval až do rozednění, návazně proběhla redukce sil a prostředků. V současnosti probíhá postupné rozebírání vyhořelé střešní konstrukce a dohašování menších ohnisek v přízemních částech požárem zasažených budov. Po celou dobu bylo nutné pracovat v hustě zakouřených prostorech v dýchací technice.Co stojí za příčinou vzniku požáru na místě došetřuje hasičský vyšetřovatel, v jedné z budou byl zaparkován traktor a v dalších větší množství skladovaného materiálu včetně otopového dřeva. Obytnou část výrazně poškodilo zakouření, zázemí ve vnitřním traktu pak celkově zničeno požárem. Majitelé vyčíslili škodu prozatím ve výši tří miliónů korun, uchráněné hodnoty ve výši 500 tisíc korun. Vše se naštěstí obešlo bez zranění osob,“ dodal Hošák.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto HZSOL

Kam dál?

O víkendu byly sjezdovky v Jeseníkách plné lyžařů. Panují dobré...

neděle, 30. prosince 2018, 19:00

Plné lyžařů byly o víkendu sjezdovky v Jeseníkách, kde navzdory oteplení panují dobré sněhové podmínky a svahy pokrývá až 80...

Ohňostroje mohou zvířata ohrozit i na životě, varují ochránci

neděle, 30. prosince 2018, 18:00

Ochránci zvířat varují před odpalováním ohňostrojů a petard při silvestrovských a novoročních oslavách. Hlasité výbuchy a...

Zloděj vykradl sklep v Neředíně. Odnesl si z něj aviváže, kufry,...

neděle, 30. prosince 2018, 13:00

Ke vloupání do sklepa došlo včera v olomoucké části Neředín. Čtyřicetiletá žena oznámila na policii, že jí někdo ze sklepní kóje...

V Olomouckém kraji hrozí námraza, místy je na silnicích sníh

neděle, 30. prosince 2018, 10:25

Na zbytky rozbředlého sněhu i namrzající vozovky si dnes ráno musí dát pozor řidiči v Olomouckém kraji, kde jsou místy sněhové...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.

Zamrzlé rybníky musí rybáři provzdušňovat. Jarní výlovy by mohly začít v polovině března

Třeboňští i novohradští rybáři stále provzdušňují rybníky. I když teď přes den teploty v kraji stoupají až k deseti stupňům nad nulu, rybníky jsou většinou ještě zamrzlé. Jarní výlovy by mohly začít už v polovině března.

Trump pozval Babiše do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele. Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie. King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.