Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO/VIDEO: Požár rodinného domu, stodol a přístaveb ráno likvidovalo deset jednotek hasičů. Vznikla škoda za miliony

 
pondělí, 31. prosince 2018, 14:00

Od brzkých ranních hodin zasahovali hasiči u požáru rodinného domku, stodol a přístaveb v obci Šubířov na Prostějovsku.

Poslední den v roce zasahovalo deset jednotek hasičů při rozsáhlém požáru rodinného domku, stodol a přístaveb v obci Šubířov. A to od ranních 4:20. Jedná se o druhý stupeň požárního poplachu. 

Zabezpečení Konice a okolí zajišťuje v součtu jedenáctá profesionální jednotka ze stanice Prostějov. Oznámení v tísňovém hovoru v ranních hodinách přiblížilo poměrně složitou situaci na místě. Z prostor kotelny se ozývaly hlasité exploze, střechy nad hospodářskými objekty byly celé v plamenech. Operační středisko k likvidaci vyslalo z řad profesionálních jednotek stanici Konici, mezikrajskou výpomoc stanici Moravská Třebová (kraj Pardubický) a návazně s doplněním dýchací techniky i speciál ze stanice Olomouc. Do likvidace požáru se zapojily dobrovolné jednotky Šubířov, Hvozd, Dzbel, Brodek u Konice, mezikrajskou výpomocí z Jihomoravského kraje Velké Opatovice a z kraje Pardubického Jevíčko,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

V době kdy přijely první jednotky, plameny již zcela zachvátily obě střechy na hospodářských budovách a stejně tak i z větší části na rodinném domku. Naštěstí se obyvatelé dostali včas do bezpečí. Celkový rozsah plochy požáru je asi 15x40 metrů, přesněji tři spojené budovy ve tvaru písmene U a další menší přístavby.

„Likvidace požáru byla rozdělena na několik úseků. Intenzivní zásah pokračoval až do rozednění, návazně proběhla redukce sil a prostředků. V současnosti probíhá postupné rozebírání vyhořelé střešní konstrukce a dohašování menších ohnisek v přízemních částech požárem zasažených budov. Po celou dobu bylo nutné pracovat v hustě zakouřených prostorech v dýchací technice.Co stojí za příčinou vzniku požáru na místě došetřuje hasičský vyšetřovatel, v jedné z budou byl zaparkován traktor a v dalších větší množství skladovaného materiálu včetně otopového dřeva. Obytnou část výrazně poškodilo zakouření, zázemí ve vnitřním traktu pak celkově zničeno požárem. Majitelé vyčíslili škodu prozatím ve výši tří miliónů korun, uchráněné hodnoty ve výši 500 tisíc korun. Vše se naštěstí obešlo bez zranění osob,“ dodal Hošák.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto HZSOL

Kam dál?

O víkendu byly sjezdovky v Jeseníkách plné lyžařů. Panují dobré...

neděle, 30. prosince 2018, 19:00

Plné lyžařů byly o víkendu sjezdovky v Jeseníkách, kde navzdory oteplení panují dobré sněhové podmínky a svahy pokrývá až 80...

Ohňostroje mohou zvířata ohrozit i na životě, varují ochránci

neděle, 30. prosince 2018, 18:00

Ochránci zvířat varují před odpalováním ohňostrojů a petard při silvestrovských a novoročních oslavách. Hlasité výbuchy a...

Zloděj vykradl sklep v Neředíně. Odnesl si z něj aviváže, kufry,...

neděle, 30. prosince 2018, 13:00

Ke vloupání do sklepa došlo včera v olomoucké části Neředín. Čtyřicetiletá žena oznámila na policii, že jí někdo ze sklepní kóje...

V Olomouckém kraji hrozí námraza, místy je na silnicích sníh

neděle, 30. prosince 2018, 10:25

Na zbytky rozbředlého sněhu i namrzající vozovky si dnes ráno musí dát pozor řidiči v Olomouckém kraji, kde jsou místy sněhové...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie zasahuje kvůli dohodám s externisty na středočeském úřadě

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu od rána zasahují na středočeském krajském úřadě, uvedl dnes server SeznamZprávy.cz. Přítomnost policistů na úřadě mu potvrdil vedoucí tiskového odboru krajského úřadu Marek Rejman. Policisté prověřují pracovní smlouvy s externisty, na jejichž základě kraj vyplatil za externí služby údajně pět milionů korun ročně.

Žalobce dal do kárného řízení případ vyšetřování únosu Babiše ml.

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?