Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna

REPORT: Nahatý Shakespeare Divadla Tramtarie vyvolával na nádvoří radnice salvy smíchu

středa, 17. srpna 2016, 09:01Reportáže
 

V rámci historicky prvního ročníku Olomouckých shakespearovských slavností se na nádvoří radnice představí po tři večery (pondělí, úterý a středa) herci z Divadla Tramtarie ve hře Kabaret nahatý Shakespeare. A mějte na paměti, že sice zažijete...

 

Komentář: Co vše je schopen udělat bezdomovec pro klidný spánek? Nevidomá Olomoučanka ví své

sobota, 13. srpna 2016, 16:04Drbna
 

Naši redakci kontaktovala Romana Hladišová, nevidomá obyvatelka Olomouce, a svěřila se nám se svým zážitkem, který minimálně vybízí ke krátkému zamyšlení. Ostatně, čtěte dále...

 

Vaše komentáře nás opět baví. Podívejte se na pět nejlepších za uplynulý týden

středa, 10. srpna 2016, 13:31Drbna
 

Máme za sebou další týden a my jsme pečlivě vybrali 5 nejlepších komentářů na našem Facebooku. A zase jsme se dobře pobavili.

 

Drbna na cestách: Ve Velkých Losinách jsem si poprvé vyrobila svůj vlastní papír

pondělí, 8. srpna 2016, 15:41Drbna
 

No, vlastně kecám, už ve školce jsem se o to pokoušela. Ze starých novin vytvořit nový, recyklovaný. Nebo kouli, ta mi šla nejlépe. Po desítkách let jsem měla možnost se k této činnosti vrátit a poznat, jak se vlastně ten pravý, ruční papír vyrábí.

 

Hledáme páníčka #21: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

středa, 3. srpna 2016, 09:22Hledáme páníčka
 

Další opuštění mazlíci čekají v olomouckých útulcích a depozitech třeba právě na vás. Stále pomáháme mazlíčkům najít nový domov a jen tak toho nenecháme, s vámi to jde totiž jedna radost.

 

Bavíte nás! Koukněte na nejlepší komentáře na facebooku Drbny za uplynulý týden

pondělí, 1. srpna 2016, 11:36Drbna
 

Máme tu další díl těch nejlepších komentářů na facebookovém profilu Olomoucké Drbny za uplynulých sedm dní.

 

Drbna na výletě: Čtyři vyčerpávající, ale krásné dny na Letní filmové škole v Uherském Hradišti

neděle, 31. července 2016, 22:19Drbna
 

Už název jednoho z největších českých filmových festivalů by mohl leckoho odradit. Tady ale skutečně nejde o vysedávání v lavicích a hltání filmové teorie. I přednášky jsou na Letní filmové škole zastoupeny, ale pořád jde především o jedinou věc –...

 

Olomoucké pověsti aneb jak to bylo doopravdy

sobota, 30. července 2016, 12:48Drbna historička
 

Slyšeli jste pověst o Olomouckém orloji? A nebo tu o zemětřesení? Smrt krále? Pravděpodobně už jste někdy nějakou pověst zaslechli. Ale víte, co je pravda a co výmysl? Společně se na několik pověstí podíváme trochu detailněji.

 

Hledáme páníčka #20: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

pátek, 29. července 2016, 13:32Hledáme páníčka
 

Sice se tentokrát mazlíci opozdili, ale nebojte i tak je tady máte. Zase pro vás máme pejsky i kočičky. Dnes dokonce v nabídce najdete Toma a Jerryho.

 

Okurková sezóna? Ale kdeže, za červenec jsem zaznamenala historicky nejvíce návštěv!

úterý, 26. července 2016, 14:54Drbna
 

Říká se, že v červenci a srpnu není ve zpravodajství do čeho píchnout. Po letošním červenci tvrdím opak – žádná okurková sezóna neexistuje! Protože právě končící měsíc jsem díky vám, úžasným fanouškům, zaznamenala historicky nejvyšší návštěvnost...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.