Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna

KOMENTÁŘ: Svět se zbláznil, hospody bez Pokéstopů zkrachují

úterý, 19. července 2016, 11:21Drbna
 

Myslíte si, že vynález kola nebo telefonu pro nás byl nějak významný? Určitě uvedení vynálezu nemělo takový úspěch, jako mobilní hra Pokémon GO. Davové šílenství, svítící obrazovky ve dne v noci, vybité mobily, pokles pracovního nasazení - Pokémon...

 

Nemáte na Drbnu přes den čas? Dostávejte večer pravidelný denní souhrn zpráv do svého e-mailu

úterý, 19. července 2016, 10:41Drbna
 

Znáte to, přes den pracujete nebo pobíháte po městě a vyřizujete spoustu důležitých věcí. K počítači často zasednete až večer. Pokud to tak máte, je načase začít odebírat pravidelný denní souhrn zpráv Olomoucké Drbny, který chodí vždy v osm hodin...

 

Drbna na výletě: Orlí hnízdo – Hitlerova chlouba uprostřed německých Alp

pondělí, 18. července 2016, 10:00Drbna
 

Lidé míří do německého Bavorska především v říjnu na proslulý Oktoberfest. V letních měsících však turisté mají jiný cíl, a já se vydal s nimi. Kehlsteinhaus neboli Orlí hnízdo je úchvatná stavba na vrcholku hory v Alpách, která rozhodně stojí za...

 

Okamžiky z uplynulého týdne #7: Řidička pomohla při nehodě, bronzoví korfbalisté i Gastrodrbna

neděle, 17. července 2016, 19:24Drbna
 

Pojďte si sedmým dílem naší rubriky připomenout nejzajímavější okamžiky z minulého týdne, které vám přinesla Olomoucká Drbna.

 

Komentář: Turisté se značením v srdci

neděle, 17. července 2016, 15:10Drbna
 

Jsme zemí houbařů a turistů, tedy alespoň v té části roku, kdy se dá trávit veškerý čas venku. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jak dokonalé turistické značení v naší zemi máme?

 

Hledáme páníčka #18: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 12. července 2016, 11:44Hledáme páníčka
 

Po týdnu se znovu objevilo několik krásných a roztomilých zvířátek, kteří potřebují pomoc, lásku a domov. Zkusili byste jim to dopřát?

 

Když vy bavíte nás. TOP 5 komentářů na facebooku za uplynulý týden

pondělí, 11. července 2016, 12:30Drbna
 

Přichystali jsme si pro vás novou rubriku, ve které vždy vybereme nejlepší komentáře vás čtenářů, kterými jste reagovali na facebookové příspěvky Olomoucké Drbny.

 

Okamžiky z uplynulého týdne #6: Požár v Dolanech, bouřky a nebo gastrodrbna

pondělí, 11. července 2016, 11:45Drbna
 

Pojďte si šestým dílem naší rubriky připomenout nejzajímavější okamžiky z minulého týdne, které vám přinesla Olomoucká Drbna.

 

Ukradená Toi-Toi? Špatný vtip nebo čin z nouze

středa, 6. července 2016, 10:14Drbna
 

Ukrást se dá ledacos. Už jsme vás informovali o různých bizarnostech, ale tato krádež je velmi zajímavá. Už jenom při představě jak dotyčný přenáší Toi-Toiku se musíte začít smát.

 

Hledáme páníčka #17: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 5. července 2016, 16:06Hledáme páníčka
 

Už je tady zase naše pravidelná rubrika a s ní tři pejsci a tři kočičky. Těm pohledům nejde odolat. Pokud byste si chtěli pořídit nového mazlíka a nevadilo by vám, že je z útulku, tak neváhejte a přijeďte se na ně podívat.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.