Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna

Hledáme páníčka #19: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 19. července 2016, 11:26Hledáme páníčka
 

Je úterý a s s ním další roztomilí mazlíci hledající nový a láskyplný domov u hodného páníčka. Co vy na to?

 

KOMENTÁŘ: Svět se zbláznil, hospody bez Pokéstopů zkrachují

úterý, 19. července 2016, 11:21Drbna
 

Myslíte si, že vynález kola nebo telefonu pro nás byl nějak významný? Určitě uvedení vynálezu nemělo takový úspěch, jako mobilní hra Pokémon GO. Davové šílenství, svítící obrazovky ve dne v noci, vybité mobily, pokles pracovního nasazení - Pokémon...

 

Nemáte na Drbnu přes den čas? Dostávejte večer pravidelný denní souhrn zpráv do svého e-mailu

úterý, 19. července 2016, 10:41Drbna
 

Znáte to, přes den pracujete nebo pobíháte po městě a vyřizujete spoustu důležitých věcí. K počítači často zasednete až večer. Pokud to tak máte, je načase začít odebírat pravidelný denní souhrn zpráv Olomoucké Drbny, který chodí vždy v osm hodin...

 

Drbna na výletě: Orlí hnízdo – Hitlerova chlouba uprostřed německých Alp

pondělí, 18. července 2016, 10:00Drbna
 

Lidé míří do německého Bavorska především v říjnu na proslulý Oktoberfest. V letních měsících však turisté mají jiný cíl, a já se vydal s nimi. Kehlsteinhaus neboli Orlí hnízdo je úchvatná stavba na vrcholku hory v Alpách, která rozhodně stojí za...

 

Okamžiky z uplynulého týdne #7: Řidička pomohla při nehodě, bronzoví korfbalisté i Gastrodrbna

neděle, 17. července 2016, 19:24Drbna
 

Pojďte si sedmým dílem naší rubriky připomenout nejzajímavější okamžiky z minulého týdne, které vám přinesla Olomoucká Drbna.

 

Komentář: Turisté se značením v srdci

neděle, 17. července 2016, 15:10Drbna
 

Jsme zemí houbařů a turistů, tedy alespoň v té části roku, kdy se dá trávit veškerý čas venku. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jak dokonalé turistické značení v naší zemi máme?

 

Hledáme páníčka #18: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 12. července 2016, 11:44Hledáme páníčka
 

Po týdnu se znovu objevilo několik krásných a roztomilých zvířátek, kteří potřebují pomoc, lásku a domov. Zkusili byste jim to dopřát?

 

Když vy bavíte nás. TOP 5 komentářů na facebooku za uplynulý týden

pondělí, 11. července 2016, 12:30Drbna
 

Přichystali jsme si pro vás novou rubriku, ve které vždy vybereme nejlepší komentáře vás čtenářů, kterými jste reagovali na facebookové příspěvky Olomoucké Drbny.

 

Okamžiky z uplynulého týdne #6: Požár v Dolanech, bouřky a nebo gastrodrbna

pondělí, 11. července 2016, 11:45Drbna
 

Pojďte si šestým dílem naší rubriky připomenout nejzajímavější okamžiky z minulého týdne, které vám přinesla Olomoucká Drbna.

 

Ukradená Toi-Toi? Špatný vtip nebo čin z nouze

středa, 6. července 2016, 10:14Drbna
 

Ukrást se dá ledacos. Už jsme vás informovali o různých bizarnostech, ale tato krádež je velmi zajímavá. Už jenom při představě jak dotyčný přenáší Toi-Toiku se musíte začít smát.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb, už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.