Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna

Ukradená Toi-Toi? Špatný vtip nebo čin z nouze

středa, 6. července 2016, 10:14Drbna
 

Ukrást se dá ledacos. Už jsme vás informovali o různých bizarnostech, ale tato krádež je velmi zajímavá. Už jenom při představě jak dotyčný přenáší Toi-Toiku se musíte začít smát.

 

Hledáme páníčka #17: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 5. července 2016, 16:06Hledáme páníčka
 

Už je tady zase naše pravidelná rubrika a s ní tři pejsci a tři kočičky. Těm pohledům nejde odolat. Pokud byste si chtěli pořídit nového mazlíka a nevadilo by vám, že je z útulku, tak neváhejte a přijeďte se na ně podívat.

 

Drbna historička: Dvacet let života s nezvaným hostem

úterý, 5. července 2016, 09:00Drbna historička
 

Období mezi lety 1968 a 1989 známe jako období normalizace, kdy naši tehdy ještě Československou republiku zdobil přívlastek socialistická. Jak období nuceného soužití se sovětskými okupanty vypadalo v naší Olomouci, která byla vojsky Sovětského...

 

Drbna na výletě: Hororkemp - filmový festival, ze kterého mrazí v zádech

pondělí, 4. července 2016, 09:45Drbna
 

Jednou jsem takhle kontroloval facebook a všiml jsem si reklamy na Hororkemp. Nedalo mi to a klikl jsem na odkaz k oficiálním stránkám. Najednou mi bylo jasné, co budu dělat na začátku prázdnin. Koukat na filmy, bát se, a možná trochu popíjet.

 

Okamžiky z uplynulého týdne #5: Gastrodrbna, AFO video Víta Hradila i jízda olomouckým bikeparkem

pondělí, 4. července 2016, 08:39Drbna
 

Poslední červnový týden uplynul jako voda a přinesl s sebou spoustu nových událostí. Koukněte, co vše se stalo v Olomouci a okolí.

 

Bizarnosti z policejní stanice: V Olomouckém kraji se obyvatelé už evidentně připravují na zimu

sobota, 2. července 2016, 10:37Drbna
 

Každý den dostává naše redakce informace z různých institucí. Některé jsou smutné, některé poučné a nad některými se musíme na chvíli pozastavit a zamyslet se, jestli se doopravdy staly.

 

VIDEOREPORT: Projeďte se s námi olomouckým bikeparkem

čtvrtek, 30. června 2016, 16:14Reportáže
 

V Nemilanech vznikl unikátní bikepark, ve kterém se vyřádí zkušení jezdci i úplní začátečníci. Vyrazili jsme jej vyzkoušet na vlastní kůži.

 

Hledáme páníčka #16: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

středa, 29. června 2016, 13:55Hledáme páníčka
 

Šestnáctý díl Hledáme páníčka nám přináší zase osm zvířat, která by chtěla patřit do nějaké rodiny. Pokud se zrovna chystáte pořídit si domů zvířátko, podívejte se, třeba vám nějaké padne do oka.

 

Okamžiky z uplynulého týdne #4: Obrovský požár, rozhovor z Chomoutu i následky nedělní smrště

neděle, 26. června 2016, 20:26Drbna
 

Další červnový týden je za námi, je načase se podívat, co přinesl.

 

Glosa: Nenechávejte peněženky ležet v hospodě, nevyplácí se to!

pátek, 24. června 2016, 10:00Drbna
 

Taky jste už někdy ztratili peněženku a říkali jste si – no jo, je to smůla, nějaký starosti navíc, ale je to moje blbost a nic tak hroznýho se vlastně nestalo, ne? Po zkušenostech z posledních týdnu mi došlo, že se ztracenou peněženkou,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.