Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna

To nejlepší z uplynulého týdne #2: Gastrodrbna, video záchranářů nebo gymnastky z Týnce

sobota, 11. června 2016, 21:13Drbna
 

Máme za sebou další týden, ve kterém se toho spoustu událo. Připravila jsem si pro vás přehled toho nejzajímavějšího, co jste si mohli přečíst na Olomoucké Drbně.

 

Bizarnosti z policejní stanice: Na Šumpersku se hodně pije, v Olomouci se zase krade paroží

sobota, 11. června 2016, 13:33Drbna
 

Občas se nám v redakci sejdou policejní svodky, nad kterými musíme kroutit hlavou nebo se popadat smíchy za břicho. Bizarnosti z policejní stanice si nemůžeme nechat jenom pro sebe a musíme se o ně podělit.

 

GLOSA: Jak šla Warcraftem nepolíbená Drbna na předpremiéru toužebně očekávaného filmu

pátek, 10. června 2016, 14:13Drbna
 

Předpremiéry velkých filmových hitů založených na známé značce jsou vždycky zážitky. V případě fenoménu, jakým je Warcraft, tedy bylo předem jasné, že jeho filmová verze taková událost bude. A po jejím absolvování můžu potvrdit, že jsem si...

 

FOTOREPORT: První let balónem aneb vzhůru do oblak a korun stromů

středa, 8. června 2016, 16:30Reportáže
 

“Už se stalo, že to někdo nezvládl a skončil ve stromě?” ptám se. “Dneska poprvé,” odpovídá jeden ze zkušenějších pasažérů a naviguje pilota na rozeklaný strom tyčící se z lesa přímo před námi. Let balónem je opravdu nevšední zážitek, ale...

 

Gastrodrbna: Guláš z restaurace U Červeného volka je nejlepší lék na kocovinu!

středa, 8. června 2016, 13:30Drbna
 

Dnes jsem se rozhodla, že si udělám příjemné poledne a zajdu si na nějaký dobrý oběd do centra. Po delším rozmýšlení jsem si vybrala restauraci U Červeného volka.

 

Instantní pohovka v pytlíku na osm? INFLABAG!

středa, 8. června 2016, 09:00Drbna
 

Před nedávnem jsem se dozvěděla o fungl nové vychytávce na léto. Vlastně by se dalo říct, že je to spíše společník než věc. Je to Inflabag, nafukovací pytel na sezení, ležení, na vodu, prostě na jakoukoliv neplechu. Včera jsem měla možnost si jí...

 

Hledáme páníčka #14: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích a depozitech

úterý, 7. června 2016, 14:19Hledáme páníčka
 

Čtrnáctý díl rubriky Hledáme páníčka je tady. Tentokrát i s novou organizací Zastavme Utrpení z.s., která slouží pro týrané, nemocné, handicapované, staré psy a kočky. Podívejte se na nejnovější přírůstky mazlíků a pomozte jim najít nový milující...

 

LIDÉ Z OLOMOUCKÝCH DESEK: Po stopách legionáře a vlastence Metoděje Šimka

úterý, 7. června 2016, 11:06Drbna historička
 

Často procházíme okolo pamětních desek, pomníků, náhrobků a mnohdy si vůbec neuvědomujeme, jaké příběhy se skrývají za jmény, vytesanými do kamenných desek. Jedna taková pamětní deska visí na budově Krajského vojenského velitelství na náměstí...

 

Drbna na výletě: V letních teplotách jsou jeskyně ideálním místem pro ochlazení

pondělí, 6. června 2016, 16:00Drbna
 

Když teploty vystoupají na více než 25 stupňů, jediné co chci udělat je, si zalézt někde do stínu a chladna, nejlépe do sklepa. Nebo do jeskyně.

 

To nejlepší z uplynulého týdne #1: Kufříky pro odložené děti, poeziomat i 28 let pro Kramného

neděle, 5. června 2016, 21:11Drbna
 

Uplynulý týden přinesl hodně pozitivních zpráv, ale také pěknou řádku těch negativních. Pokud jste neměli čas sledovat Olomouckou Drbnu bedlivě během celého týdne, přinášíme pro vás to nejzajímavější.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O život přišlo 11 lidí. Žádná z nehod se netýkala velkých letadel obchodních společností. Vyplývá to ze zprávy o činnosti Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN), se kterou se v pondělí seznámí vláda.

Inspekce: Učitelé cizích jazyků často vystudovali jiný obor

Kvalitu výuky cizích jazyků ve školách snižuje nedostatek kvalifikovaných učitelů. Zhruba čtvrtina vyučujících angličtiny nebo němčiny na druhém stupni základních škol nevystudovala pedagogický obor s tímto zaměřením. Učitelé by se měli také častěji účastnit vzdělávacích kurzů a aktivněji v hodinách děti zapojovat do práce. Znalosti a dovednosti školáků v cizích jazycích jsou ale i přes nedostatky ve výuce na dobré úrovni. Vyplývá to z aktuální zprávy České školní inspekce (ČŠI) o rozvoji jazykové gramotnosti ve školách.

Na přelomu září a října se bude střídat teplo s ochlazením

V příštích čtyřech týdnech se bude střídat nadprůměrné teplo s ochlazením. Třeba příští týden nejvyšší denní teploty nejprve spadnou z 25 stupňů Celsia na 16 stupňů a koncem týdne pak zase vystoupají na 23 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi.