Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna

VIDEOREPORT: Projeďte se s námi olomouckým bikeparkem

čtvrtek, 30. června 2016, 16:14Reportáže
 

V Nemilanech vznikl unikátní bikepark, ve kterém se vyřádí zkušení jezdci i úplní začátečníci. Vyrazili jsme jej vyzkoušet na vlastní kůži.

 

Hledáme páníčka #16: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

středa, 29. června 2016, 13:55Hledáme páníčka
 

Šestnáctý díl Hledáme páníčka nám přináší zase osm zvířat, která by chtěla patřit do nějaké rodiny. Pokud se zrovna chystáte pořídit si domů zvířátko, podívejte se, třeba vám nějaké padne do oka.

 

Okamžiky z uplynulého týdne #4: Obrovský požár, rozhovor z Chomoutu i následky nedělní smrště

neděle, 26. června 2016, 20:26Drbna
 

Další červnový týden je za námi, je načase se podívat, co přinesl.

 

Glosa: Nenechávejte peněženky ležet v hospodě, nevyplácí se to!

pátek, 24. června 2016, 10:00Drbna
 

Taky jste už někdy ztratili peněženku a říkali jste si – no jo, je to smůla, nějaký starosti navíc, ale je to moje blbost a nic tak hroznýho se vlastně nestalo, ne? Po zkušenostech z posledních týdnu mi došlo, že se ztracenou peněženkou,...

 

FOTOREPORT: Den otevřených dveří šternberské policie – ideální příležitost ulít se ze školy

středa, 22. června 2016, 09:00Reportáže
 

Na obvodním oddělení policie ve Šternberku se v úterý 21. června uskutečnil den otevřených dveří a Olomoucká Drbna byla u toho. Co všechno bylo na šternberské policejní stanici k vidění?

 

Hledáme páníčka #16: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 21. června 2016, 16:11Hledáme páníčka
 

Úterý, to už je skoro synonymum pro naši pravidelnou rubriku o zvířátkách, které na vás čekají v olomoukých útulcích a depozitech. Koukněte, kdo na vás tentorkát pomrkává očkama.

 

To nejlepší z uplynulého týdne #3: Univerzitní pivo, rozhovor o Ološlapu i nedělní bouřka

neděle, 19. června 2016, 20:30Drbna
 

Máme za sebou třetí červnový týden, za několik hodin začíná dalších pět pracovních dnů. Ideální čas zrekapitulovat si, co se za posledních sedm dní událo.

 

Komentář: Drbno, zase to krimi! Ale prosím vás, vždyť je to u nás nejčtenější sekce...

pátek, 17. června 2016, 17:00Drbna
 

Dění v regionu, ať už chcete nebo ne, zahrnuje i zprávy nepříjemné. Ať už jde o krádeže, masakry na silnících nebo smrt v kolejišti. Podle některých komentářů na Facebooku bychom o nich vůbec neměli psát. Je tomu ale opravdu tak? Čísla totiž...

 

REPORT: Veletrh vědy a výzkumu nabízí chemické pokusy, nejrůznější hry i jízdu na horské dráze

pátek, 17. června 2016, 16:48Reportáže
 

Ve dnech 17. a 18. června se v prostorách olomoucké Pevnosti poznání a budově Přírodovědecké fakulty koná Veletrh vědy a výzkumu. Olomoucká Drbna si tuto akci vyzkoušela na vlastní kůži.

 

Hledáme páníčka #15: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích a depozitech

úterý, 14. června 2016, 15:03Hledáme páníčka
 

Úterní mazlíci hledající nového páníčka jsou tu. Pokud máte o některého z nich zájem, kontaktujte některý z olomouckých útulků či depozit.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.