Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna

REPORT: Veletrh vědy a výzkumu nabízí chemické pokusy, nejrůznější hry i jízdu na horské dráze

pátek, 17. června 2016, 16:48Reportáže
 

Ve dnech 17. a 18. června se v prostorách olomoucké Pevnosti poznání a budově Přírodovědecké fakulty koná Veletrh vědy a výzkumu. Olomoucká Drbna si tuto akci vyzkoušela na vlastní kůži.

 

Hledáme páníčka #15: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích a depozitech

úterý, 14. června 2016, 15:03Hledáme páníčka
 

Úterní mazlíci hledající nového páníčka jsou tu. Pokud máte o některého z nich zájem, kontaktujte některý z olomouckých útulků či depozit.

 

To nejlepší z uplynulého týdne #2: Gastrodrbna, video záchranářů nebo gymnastky z Týnce

sobota, 11. června 2016, 21:13Drbna
 

Máme za sebou další týden, ve kterém se toho spoustu událo. Připravila jsem si pro vás přehled toho nejzajímavějšího, co jste si mohli přečíst na Olomoucké Drbně.

 

Bizarnosti z policejní stanice: Na Šumpersku se hodně pije, v Olomouci se zase krade paroží

sobota, 11. června 2016, 13:33Drbna
 

Občas se nám v redakci sejdou policejní svodky, nad kterými musíme kroutit hlavou nebo se popadat smíchy za břicho. Bizarnosti z policejní stanice si nemůžeme nechat jenom pro sebe a musíme se o ně podělit.

 

GLOSA: Jak šla Warcraftem nepolíbená Drbna na předpremiéru toužebně očekávaného filmu

pátek, 10. června 2016, 14:13Drbna
 

Předpremiéry velkých filmových hitů založených na známé značce jsou vždycky zážitky. V případě fenoménu, jakým je Warcraft, tedy bylo předem jasné, že jeho filmová verze taková událost bude. A po jejím absolvování můžu potvrdit, že jsem si...

 

FOTOREPORT: První let balónem aneb vzhůru do oblak a korun stromů

středa, 8. června 2016, 16:30Reportáže
 

“Už se stalo, že to někdo nezvládl a skončil ve stromě?” ptám se. “Dneska poprvé,” odpovídá jeden ze zkušenějších pasažérů a naviguje pilota na rozeklaný strom tyčící se z lesa přímo před námi. Let balónem je opravdu nevšední zážitek, ale...

 

Gastrodrbna: Guláš z restaurace U Červeného volka je nejlepší lék na kocovinu!

středa, 8. června 2016, 13:30Drbna
 

Dnes jsem se rozhodla, že si udělám příjemné poledne a zajdu si na nějaký dobrý oběd do centra. Po delším rozmýšlení jsem si vybrala restauraci U Červeného volka.

 

Instantní pohovka v pytlíku na osm? INFLABAG!

středa, 8. června 2016, 09:00Drbna
 

Před nedávnem jsem se dozvěděla o fungl nové vychytávce na léto. Vlastně by se dalo říct, že je to spíše společník než věc. Je to Inflabag, nafukovací pytel na sezení, ležení, na vodu, prostě na jakoukoliv neplechu. Včera jsem měla možnost si jí...

 

Hledáme páníčka #14: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích a depozitech

úterý, 7. června 2016, 14:19Hledáme páníčka
 

Čtrnáctý díl rubriky Hledáme páníčka je tady. Tentokrát i s novou organizací Zastavme Utrpení z.s., která slouží pro týrané, nemocné, handicapované, staré psy a kočky. Podívejte se na nejnovější přírůstky mazlíků a pomozte jim najít nový milující...

 

LIDÉ Z OLOMOUCKÝCH DESEK: Po stopách legionáře a vlastence Metoděje Šimka

úterý, 7. června 2016, 11:06Drbna historička
 

Často procházíme okolo pamětních desek, pomníků, náhrobků a mnohdy si vůbec neuvědomujeme, jaké příběhy se skrývají za jmény, vytesanými do kamenných desek. Jedna taková pamětní deska visí na budově Krajského vojenského velitelství na náměstí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.