neděle 14. července 2024 Karolína

Barbora Genser

Barbora Genser » Články

Dnes začalo testování antigenními testy. Ve FNOL zbývá několik prosincových termínů

Dnes začíná plošné dobrovolné testování na koronavirus. Lidé mohou podstoupit antigenní testy zdarma, hrazené jsou ze zdravotního pojištění. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) bude kapacita až 60 000 testů denně. Testuje asi 170...

Při vykrádání domu ho zaujaly peníze a parfém

V pondělí se neznámý pachatel vloupal do rodinného domu v malé obci na Litovelsku. Devětatřicetiletá žena, která se odpoledne vracela domů po odemčení zjistila, že jsou po domě rozházené věci a přivolala policii. Pachatel si z domu, mimo finanční...

POLITICKÁ KORIDA: Jaké priority v příštím roce mají olomoucké zastupitelské kluby? Zeptali jsme se jich

Rok 2020 se pomalu chýlí ke konci. Jak bude vypadat ten další? Co je potřeba v Olomouci zlepšit a na co se zaměřit? Odpovědi jsme hledali u předsedů zastupitelských klubů, kterých jsme se zeptali na jejich priority v dalším roce.

Město vydává novou publikaci Historický atlas Olomoucka

Vychází nová unikátní publikace s názvem Historický atlas Olomoucka. Kniha s podnázvem Olomoucko na historických mapách obohatí nabídku regionální literatury. Knihu vydává město Olomouce a nabízí nejen jedinečný obsah, ale i neobvykle velký formát.

Skončil střechou dolů. Ohlížel se za psem

Mladý řidič při cestě mezi Bratrušovem a Kopřivnou nezvládl řízení a přejel do protisměru. Posléze skončil v příkopu s překlopenou Octavií střechou dolů. Pozornost ztratil, když kontroloval psa, kterého v autě přepravoval.

Kvůli poplašeným zvířatům napadl svého souseda. Ovladač od dronu mu hodil do rybníka

Policie uzavřela případ, který se stal 7. září v Němčicích na Hané. Čtyřiatřicetiletý muž pořizoval fotografie své rodiny prostřednictvím bezpilotního dronu. To se ale nelíbilo jednomu ze sousedů, který v rozčílení z poplašeného zvířectva pilota...

Olomouc plánuje opravu všech laviček. Vydala k tomu i speciální videospot

Město Olomouc chce během jara příštího roku opravit všechny veřejné lavičky, které jsou ve vlastnictví města. Těch je okolo 1500. Hlásit ty poničené, vhodné k opravě, nyní mohou i obyvatelé pomocí speciálního webu.

Suchánek: Byl bych rád, aby naše komunikace směrem k obyvatelům byla transparentnější

V půlce prosince poskytl nový hejtman Josef Suchánek rozhovor Radiu Haná, ve kterém řešil nynější stav Olomouckého kraje a plány do dalších let. Část tohoto rozhovoru se naše redakce rozhodla poskytnout i svým čtenářům.

Olomouc zřídila nový web, kam mohou lidé nahlásit závady a místa k opravám

Obyvatelé Olomouce mohou nově hlásit závady a potřebné opravy ve veřejném prostoru přímo Technickým službám. Město k tomu zřídilo speciální webovou stránku.

Otužování s Drbnou: Na co si dát pozor a kam vyrazit?

Může to vypadat jako nový trend, v období karantény a s nastávajícím chladným počasí vyrážejí skupinky i jednotlivci k vodě a otužováním připravují svá těla na zimu. Za současného průkopníka a propagátora může být považován známý Nizozemec Wim Hof...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.