úterý 6. června 2023 Norbert

Uživatelský profil

» Články

V Fakultní nemocnici v Olomouci slouží nejnovější robot da Vinci již pět let. Brzy se však dočká příchodu svého "kolegy"

Fakultní nemocnice v Olomouci oslavuje pětileté jubileum využívání nejnovějšího robotického chirurgického systému da Vinci. Kvůli rostoucí poptávce po robotických operacích se rozhodla pořídit druhý robot da Vinci, aby rozšířila kapacitu centra.

Závěrečná fáze demolice Franze Josefa omezí průjezd mezi budovami ve FN Olomouc

Od pondělního odpoledne se na zhruba tři dny přesunou bourací bagry k demolici posledního zbývající části pavilonu B Fakultní nemocnice Olomouc.

Celníci chytli u Skrbeně Bulhara, jak v dodávce převáží patnáct Syřanů. U soudu dostal za převaděčství pokutu

Pokutu několik desítek tisíc korun za převaděčství dostal u olomouckého soudu Bulhar, kterého minulý týden u Skrbeně na Olomoucku přistihli celníci, jak v dodávce převáží patnáct mladých Syřanů.

Stezka údolím Bílé Opavy se chystá na sezonu výměnou schodů či lávky. O prázdninách zažívá nápor výletníků

V krátkém období mezi koncem zimy na horách a začátkem hlavní turistické sezony se i letos zaměřila Správa CHKO Jeseníky na obnovu jedné z lávek a schodů na trase údolím Bílé Opavy.

Ceny města Olomouce mají nové laureáty. Počinem roku byla dobrovolnická pomoc běžencům

Sošku dívky s ratolestí, tedy Cenu města Olomouce si převzali laureáti za rok 2022. Ocenění se tradičně udělovaly v oblasti kultury, vědy, sportu i za společenský přínos městu.

Do Olomouce zavítá nositel nobelovy ceny. Na LF UP bude 9. června

V příštím týdnu zavítá do Olomouce významná osobnost světové vědy a medicíny, profesor lékařské genetiky Gregg Leonard Semenza z americké Johns Hopkins University.

Hledá se zájemce o rozlehlou Sochovu vilu v Litovli: chátrající stavba půjde do dražby za šest milionů

Je stará něco málo přes sto let, nese ale i mnohem historičtější prvky. Rozlehlá Sochova vila v centru Litovle je od roku 2017 opuštěná, pomalu chátrala i předtím. Památkově chráněný objekt je v majetku státu, který stavbu nyní nabízí v dražbě.

Stavba nadjezdu přes trať zavře Holickou ulici v Olomouci. Dojde i k souběhu s další uzavírkou

Vytoužená výstavba nadjezdu přes železniční koridor na Holické ulici v Olomouci začíná, se stavbou se pojí také dopravní omezení. Frekventovaná silniční propojka bude pro motoristy zavřená pravděpodobně až do prosince příštího roku.

Sběratel Pavel Rogl si splnil klukovský sen. Jako jediný v Česku vlastní pojízdný americký tank Sherman

Tank Sherman je jednou z ikon druhé světové války a také právě s těmito stroji dorazili Američané v květnu 1945 do České republiky. Vlastnit takový tank je snem každého sběratele.

Před devadesáti lety zemřel prostějovský rodák židovského původu architekt Artur Stecklmacher

Před devadesáti lety zemřel prostějovský rodák židovského původu architekt Artur Stecklmacher. Byl autorem řady projektů, k těm nejvýznamnějším patří návrh interiérů paláce Roxy v Dlouhé ulici v Praze.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.