středa 29. března 2023 Taťána

Vyhledávání

Nalezené články: "ring"

Protipovodňovky v Olomouci stavbou roku. Domy v okolí budou ještě tři roky pod dohledem

Loni dokončená etapa budování protipovodňových opatření v Olomouci získala ve své kategorii ocenění Vodohospodářská stavba roku 2022. Dílo za více než 650 milionů vznikalo 55 měsíců a proměnilo podobu okolí řeky Moravy.

Javoříčské jeskyně probudí netopýry, buďte u toho

Javoříčské jeskyně jsou v současnosti největším známým zimovištěm netopýrů a vrápenců celé České republiky. Odborníci létající savce v podzemí pod národní přírodní rezervací Špraněk systematicky monitorují přes 30 let - od roku 1989.

Vědkyně z Přírodovědecké fakulty UP bude v rámci projektu s podporou programu Horizon Europe zkoumat podmínky pro uchování uměleckých děl v Itálii, Norsku a Česku.

Výzkumný projekt Pauly Lucero-Gomez z Univerzity Palackého v Olomouci bude monitorovat vnitřní prostředí ve čtyřech muzejních budovách v Norsku, Itálii a Česku a vyhodnocovat vliv kolísání teploty a relativní vlhkosti na degradaci materiálů děl.

Pracovník Ostrahy Fakultní nemocnice Olomouc bude zápasit za nemocné děti

Martin Švarc z týmu ostrahy FN Olomouc pořádá charitativní zápas v thajském boxu pro neziskovou organizaci Šance Olomouc. Zápas se uskuteční 31. března 2023 v pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc a vstupenky lze zakoupit u Martina Švarce.

Orli královští v Česku loni trhali rekordy. Z jižní Moravy se rozlétli i do dalších krajů

Radost udělali ornitologům na jižní Moravě orli královští. Ačkoliv tito ptáci patří k nejohroženějším dravcům Evropy, v tuzemsku se loni jejich populace rozrostla o devatenáct mláďat.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "ring"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "ring"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.