Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

První dojmy: Projeli jsme se prvním Seatem Ateca v Česku

 
sobota, 23. července 2016, 15:00

Nestává se často, aby se v Olomouci objevil vůz, který je jediným exemplářem v celé České republice. Navíc jde o první SUV s logem Seatu.

Seat Ateca se začne prodávat až na podzim, přesto jsme měli možnost se touto horkou novinkou projet už teď v červenci. Do AutoCentra Olomouc totiž dorazil novinářský předváděcí vůz, který zatím jezdí pod španělskými poznávacími značkami. A nejde jen o nějaké obyčejné SUV, protože Seat Ateca je vůbec prvním lehkým terénním vozem v historii značky, z výrobní linky toto auto sjelo v Česku, a to v továrně v Kvasinách. Jde totiž o sourozence připravované nové generace Škody Yeti.

Byl jsem proto zvědavý, nakolik tu máme další, sice pěkné, zato v terénu moc nevyužitelné, městské SUV, nebo zda-li mi tento dojem rozpráší schopnosti nejnovějšího Seatu, které předvede mimo zpevněné silnice. Už na první pohled jde o příjemné překvapení, energické křivky zvýšené karoserii nadmíru sluší a dojem z robustního vozu mám hned při jeho prvním spatření. Poté, co usedám za volant, mě obklopí sice plně vybavený interiér, zato zde nenajdeme přespříliš rušivých prvků, které auto jinak přibližují spíš kosmické lodi, než dopravnímu prostředku na silnice. Seat se v koncepci přístrojové desky drží svého ověřeného strohého stylu. Uvelebím se ještě v pohodlné, sportovně laděné sedačce, a vyrážím na krátké jízdní seznámení.

Při jízdě mohu volit hned z několika nastavení, pro svižné předjíždění na dálnici nebo na okreskách využívám sportovní rychlé reakce auta, když se vydávám na nezpevněný povrch, je mi k dispozici nastavení Off Road, které pečlivě dávkuje hnací sílu do do jednotlivých kol tak, aby byla čtyřkolka využita co nejefektivněji. Napřklad při pomalém sjezdu si dokáže Ateca sama přibrzďovat. Speciální nastavení auto nabízí i pro jízdu na sněhu, na ten první si ale budu muset ještě počkat.

Testovaný vůz měl pod kapotou naftový dvoulitr s výkonem 110 kW a udávanou kombinovanou spotřebou 5 litrů nafty na 100 km, což nezní vůbec špatně. Nakolik se tento údaj blíží realitě, si sice budu muset ještě počkat do podzimního redakčního testu, ale už teď se nemohu dočkat, až nejnovější Seat provětrám cestou na chatu, na polňačká a v kopcích, protože toto auto si s nimi zdá se velmi dobře poradí. Vypadá to, že Seat Ateca nedostane hanlivou nálepku okázalého městského SUV, se kterým jezdí dámy pouze na nákupy, ale vidím v něm potenciál užitnosti a schopností vyrazit i do lehčího terénu.

Čtěte více:

 

Kam dál?

Dejte si pozor na škodlivá éčka s aplikací NutriAtlas

sobota, 23. července 2016, 13:47

Éčka jsou všude. Pomalu se mi zdá, že éčka přimíchávají i do vzduchu. Některé jsou ale více škodlivé než jiné. Dokonce existují i...

Pozor na to, kam šlapete, olomoucké ulice jsou plné Pokémonů

pondělí, 18. července 2016, 15:16

Možná jste si v posledních dnech všimli obrovského množství lidí, kteří upřeně hledí do svého telefonu a svižně s ním šermují sem...

Neběhejte za pokémony. Objevujte pivovary!

sobota, 16. července 2016, 12:00

Asi by se hodilo, abych napsal něco o aplikaci, která teď doslova boří svět. Jenže mně už všudypřítomní pokémoni lezou krkem, a...

Aplikace, které byste měli mít v mobilu, než odjedete na dovolenou

neděle, 10. července 2016, 10:15

Chystáte se na dovolenou? Připravte na ni i váš chytrý telefon! Vytipovali jsme pro vás pár aplikací, které se vám určitě budou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.

Orloj v Brně chrlí od úterý speciální edici kuliček. Město slaví století od vzniku Velkého Brna

Městem křižuje speciální šalina, v Lužánkách stojí čerstvě vysazená lípa a časostroj na Svoboďáku vydává speciální edici kuliček. Brno si připomíná 100 let od chvíle, kdy se začalo stávat městem, jakým je dnes. 23. dubna 1919 totiž vzniklo tzv. Velké Brno.

Liberecká ZOO vyhrála prestižní soutěž Bílý slon za chov ptáků

Liberecká zoo opět vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon. Originální keramické sošky jsou oceněním za významné chovatelské úspěchy mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Zoo Liberec obhájila své prvenství z loňského roku a opět zvítězila v kategorii „Ptáci“.