Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

První dojmy: Projeli jsme se prvním Seatem Ateca v Česku

 
sobota, 23. července 2016, 15:00

Nestává se často, aby se v Olomouci objevil vůz, který je jediným exemplářem v celé České republice. Navíc jde o první SUV s logem Seatu.

Seat Ateca se začne prodávat až na podzim, přesto jsme měli možnost se touto horkou novinkou projet už teď v červenci. Do AutoCentra Olomouc totiž dorazil novinářský předváděcí vůz, který zatím jezdí pod španělskými poznávacími značkami. A nejde jen o nějaké obyčejné SUV, protože Seat Ateca je vůbec prvním lehkým terénním vozem v historii značky, z výrobní linky toto auto sjelo v Česku, a to v továrně v Kvasinách. Jde totiž o sourozence připravované nové generace Škody Yeti.

Byl jsem proto zvědavý, nakolik tu máme další, sice pěkné, zato v terénu moc nevyužitelné, městské SUV, nebo zda-li mi tento dojem rozpráší schopnosti nejnovějšího Seatu, které předvede mimo zpevněné silnice. Už na první pohled jde o příjemné překvapení, energické křivky zvýšené karoserii nadmíru sluší a dojem z robustního vozu mám hned při jeho prvním spatření. Poté, co usedám za volant, mě obklopí sice plně vybavený interiér, zato zde nenajdeme přespříliš rušivých prvků, které auto jinak přibližují spíš kosmické lodi, než dopravnímu prostředku na silnice. Seat se v koncepci přístrojové desky drží svého ověřeného strohého stylu. Uvelebím se ještě v pohodlné, sportovně laděné sedačce, a vyrážím na krátké jízdní seznámení.

Při jízdě mohu volit hned z několika nastavení, pro svižné předjíždění na dálnici nebo na okreskách využívám sportovní rychlé reakce auta, když se vydávám na nezpevněný povrch, je mi k dispozici nastavení Off Road, které pečlivě dávkuje hnací sílu do do jednotlivých kol tak, aby byla čtyřkolka využita co nejefektivněji. Napřklad při pomalém sjezdu si dokáže Ateca sama přibrzďovat. Speciální nastavení auto nabízí i pro jízdu na sněhu, na ten první si ale budu muset ještě počkat.

Testovaný vůz měl pod kapotou naftový dvoulitr s výkonem 110 kW a udávanou kombinovanou spotřebou 5 litrů nafty na 100 km, což nezní vůbec špatně. Nakolik se tento údaj blíží realitě, si sice budu muset ještě počkat do podzimního redakčního testu, ale už teď se nemohu dočkat, až nejnovější Seat provětrám cestou na chatu, na polňačká a v kopcích, protože toto auto si s nimi zdá se velmi dobře poradí. Vypadá to, že Seat Ateca nedostane hanlivou nálepku okázalého městského SUV, se kterým jezdí dámy pouze na nákupy, ale vidím v něm potenciál užitnosti a schopností vyrazit i do lehčího terénu.

Čtěte více:

 

Kam dál?

Dejte si pozor na škodlivá éčka s aplikací NutriAtlas

sobota, 23. července 2016, 13:47

Éčka jsou všude. Pomalu se mi zdá, že éčka přimíchávají i do vzduchu. Některé jsou ale více škodlivé než jiné. Dokonce existují i...

Pozor na to, kam šlapete, olomoucké ulice jsou plné Pokémonů

pondělí, 18. července 2016, 15:16

Možná jste si v posledních dnech všimli obrovského množství lidí, kteří upřeně hledí do svého telefonu a svižně s ním šermují sem...

Neběhejte za pokémony. Objevujte pivovary!

sobota, 16. července 2016, 12:00

Asi by se hodilo, abych napsal něco o aplikaci, která teď doslova boří svět. Jenže mně už všudypřítomní pokémoni lezou krkem, a...

Aplikace, které byste měli mít v mobilu, než odjedete na dovolenou

neděle, 10. července 2016, 10:15

Chystáte se na dovolenou? Připravte na ni i váš chytrý telefon! Vytipovali jsme pro vás pár aplikací, které se vám určitě budou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.