Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

V katastru obce Šternberk došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala zranění 4 osob

pondělí, 4. září 2017, 16:30Doprava
 

V neděli 3. 9. krátce před patnáctou hodinou došlo ve směru od Šternberka na Komárov ke srážce dvou vozidel. Autonehoda si vyžádala zranění 4 osob.

 

České dráhy posílí provoz ve vybraných stanicích v kraji, očekávají velký zájem o žákovské průkazy

neděle, 3. září 2017, 10:30Doprava
 

Desítky posilových vozů Českých drah vyrazí na železnici o nadcházejícím víkendu, kdy končí prázdniny a začíná školní rok. Na cestu se po prázdninách vydají především žáci a studenti, kteří tráví týden na internátech. Žáci i studenti mohou po...

 

Co udělat pro to, aby byla cesta dětí do školy bezpečná?

sobota, 2. září 2017, 11:00Doprava
 

Děti nejsou zmenšenou kopií dospělých. Přemýšlejí a jednají jinak. Nepřeceňujme proto jejich schopnost bezpečně se pohybovat v silničním provozu. Pro děti jsou hlavním vzorem, jak se chovat na silnici, jejich rodiče.

 

V ulici Na Vozovce se srazilo auto s vlakem. Nikdo nebyl zraněn

čtvrtek, 31. srpna 2017, 14:45Doprava
 

Ve čtvrtek kolem jedné hodiny odpoledne v ulici Na vozovce v Olomouci došlo ke srážce osobního automobilu s vlakem. Vše se obešlo bez zranění.

 

Jen dvě procenta řidičů se naplno věnují řízení vozidla

čtvrtek, 31. srpna 2017, 07:30Doprava
 

Dle červencového průzkumu společnosti Saferoad, který realizovala výzkumná agentura Ipsos a byl zaměřen na české řidiče ve věku 18-65 let bylo zjištěno, že pouze 2 % řidičů se při jízdě plně věnuje řízení vozidla.

 

Nehoda nákladního auta zablokovala část obchvatu Olomouce

středa, 30. srpna 2017, 14:30Doprava
 

Havarovaný nákladní automobil dnes krátce po poledni zablokoval část dálničního obchvatu Olomouce ve směru od Ostravy. Nehoda zkomplikovala také dopravu v Olomouci, přes kterou vede objízdná trasa.

 

Rekonstrukce tramvajových tratí nekončí. Další úseky se dočkají oprav v příštím roce

středa, 30. srpna 2017, 13:30Doprava
 

Radní města odsouhlasili pokračování dílčích oprav tramvajových tratí na rok 2018. Kromě kolejí čekají modernizaci i stovky metrů trakčního trolejového vedení a výhybková zhlaví na křižovatkách.

 

Přijde cyklista o řidičský průkaz, když „nadýchá“? Ne, ale čeká ho tučná pokuta

neděle, 27. srpna 2017, 11:00Doprava
 

Letní období s sebou přináší i nekonečné možnosti cyklistických výletů. Stezky jsou mnohdy přeplněné, vyskytují se na nich však nejenom kolaři, ale také bruslaři nebo chodci. Na dveře navíc klepe i nový školní rok, a tak se malí a velcí cyklisté...

 

PŘEHLED: Od září dojde ke změnám provozu v olomoucké městské hromadné dopravě

pátek, 25. srpna 2017, 13:30Doprava
 

Od středy 30. srpna dojde k obnovení předprázdninového provozu na linkách Dopravního podniku města Olomouce. Tady je kompletní přehled změn.

 

Účet za nehodu cisterny na D1 se vyšplhal na téměř půldruhého milionu

neděle, 20. srpna 2017, 17:00Doprava
 

Téměř 1,5 milionu korun dosáhla škoda při sobotní nehodě cisterny na D1 na Přerovsku. Nehoda zastavila provoz v úseku mezi Hranicemi a Bělotínem téměř na deset hodin. Tah byl zcela zprovozněn až před půlnocí, řekla krajská policejní mluvčí Irena...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.