Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Řidič chtěl předjíždět v zatáčce, zaplatil za to životem

 
čtvrtek, 25. srpna 2016, 09:19

Včera kolem patnácté hodiny se stala dopravní nehoda, která si vyžádala lidský život. Čelně do sebe narazila dvě vozidla mezi obcemi Prusy a Želatovice na Přerovsku.

Dle výsledků prvotního šetření mělo k nehodě dojít v okamžiku, kdy sedmadvacetiletý řidič s osobním automobilem typu Škoda Rapid při jízdě směrem k obci Želatovice v táhlé pravotočivé zatáčce předjížděl jiné vozidlo,“ oznámil tiskový mluvčí František Kořínek. V okamžiku předjíždějí se však čelně střetl s protijedoucím osobním automobilem Škoda Octavia.

K události vzlétl vrtulník s posádkou letecké záchranné služby z Olomouce a taktéž vyjela posádka s lékařem výjezdového stanoviště v Přerově. Na místě nalezeny dvě zraněné osoby. Ještě před příjezdem zdravotníků byla ve spolupráci s dispečerem operačního střediska prováděna účastníky dopravní nehody telefonická asistovaná neodkladná resuscitace u jednoho z vážně zraněných,“ uvedl mluvčí záchranné služby Zdeněk Hošák.

Řidič vozidla Škoda Rapid následkům zranění na místě podlehl. „Bohužel u vážně zraněného muže se nepodařilo obnovit základní životní funkce i po převzetí a pokračování v rozšířené resuscitaci. Pacient utrpěl mnohačetná poranění postihující více části těla a svým zraněním na místě podlehl,“ dodal Hošák.

Řidič Octavie byl s mnohačetnými poraněními v oblasti hrudníku a nohou letecky přepraven do traumacentra Fakultní nemocnice v Olomouci.

"Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 550 tisíc korun. Po dobu vyšetřování a odklízení následků nehody byla komunikace uzavřena a provoz byl veden okolními komunikacemi. Komunikace byla opětovně zprovozněna v 18:25 hodin," uvedl Kořínek. Policie nyní vyšetřuje okolnosti a příčiny dopravní nehody. 

Čtěte více:

Napsal Petra Kornetová | Foto PČR
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Řidič se se svým vozem Audi řítil po obchvatu skoro 150 km/h, zastavila ho policie

úterý, 23. srpna 2016, 14:34

Minulý týden, ve čtvrtek 18. sprna, se dopravní policisté zaměřili na bezpečnost a plynulost silničního provozu v...

Na olomouckém vlakovém nádraží těžce zranil projíždějící vlak muže na nástupišti

pondělí, 22. srpna 2016, 16:12

Dnes krátce po poledni se na olomouckém vlakovém nádraží stala nehoda, při níž srazil vlak v nízké rychlosti muže na...

Cestování je zase o něco jednodušší: Vlakem, autobusem i tramvají s jedinou jízdenkou

pondělí, 22. srpna 2016, 14:26

Většinu mého života jsem někde dojížděla. Na základní školu, na střední, na vysokou, i do práce. Denně jsem na cestě...