Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Veletrh vědy a výzkumu ovládne Pevnost Poznání i přírodovědeckou fakultu, na co se můžete těšit?

 
pondělí, 13. června 2016, 08:49

V pátek 17. června a v sobotu 18. června budou mít Olomoučané a návštěvníci města jedinečnou příležitost navštívit v rámci letošního Veletrhu vědy a výzkumu více než padesát interativních stanovišť. Ty budou rozmístěné jak v přírodovědecké fakultě, tak také v Pevnosti poznání nebo v barokní prachárně.

Expozice budou přichystány pro širokou veřejnost, na své si tak přijdou jak děti, tak i jejich rodiče.

V pátek budou hlavní body Veletrhu vědy a výzkumu probíhat především za skleněnými okny přírodovědecké fakulty, kde se od deváté hodiny ranní do šestnácté hodiny odpolední budou prezentovat stánky jednotlivých fakultních kateder. Návštěvníci nepřijdou o jedinečné chemické pokusy, můžou se pokusit projít skrze laserové bludiště, zasmát se u změn vlastního hlasu nebo si zahrát online geohry.

„Veletrh vědy a výzkumu již neodmyslitelně patří mezi významné akce pro popularizaci vědy, kterou na přírodovědecké fakultě děláme na špičkové úrovni. Děti i dospělí se zábavnou formou seznámí s jednotlivými vědními obory a zjistí, že věda je velmi prospěšná i dobrodružná. Naše vědce bádání baví a vedle profese je často jejich celoživotním koníčkem. Takže nepochybuji, že svůj zápal přenesou i na návštěvníky,“  popisuje Veletrh vědy a výzkumu děkan přírodovědecké fakulty Ivo Frébort. 

Do Pevnosti Poznání mohou lidé přijít jak v pátek, tak v sobotu. V pátek speciální program trvá od 9:00 do 17:00, v sobotu se startuje ve stejný čas, lidé ale mohou pobýt u expozic ještě o hodinu déle, tedy do 18:00. Hlavním lákadlem bude po oba dny nový exponát v podobě 3D tiskárny, velcí i malí se ale můžou těšit i na obvyklé exponáty – planetárium, hlavolamy nebo nebo pozorování látek po mikroskopy. 

V Pevnosti se také bude prezentovat nový projekt olomoucké zoologické zahrady nebo zkoumání virtuální reality prostřednictvím technologií od Googlu.

V sobotu můžou lidé navíc navštívit jedinečnou, nově zrekonstruovanou stavbu barokní prachárny, která se nachází v areálu Korunní pevnustky. Otevřena bude až do 17:00.

Letošnímu Veletrhu vědy a výzkumu dal tvář grafik Radim Měsíc: „Vycházel jsem z  elektronických amplitud. Chtěl jsem se vyhnout konvenčnímu zobrazení pulzu, a tak jsem nakonec post-produkčně rozvibroval plakát jako celek. Původně jasně definované hrany a grafika plakátu díky tomu dostaly novou dynamiku a jeho obsah se tak doslova posunul o trochu dál,“  řekl Měsíc o plakátu níže.

Celý program najdete zde.

Čtěte více:

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Pevnost Poznání
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

RECENZE: Warcraft: První střet aneb orkové ekologové a kouzelník na léčení

čtvrtek, 9. června 2016, 16:16

Dlouho očekávaný Warcraft přišel konečně do kin. Jak si režisér Duncan Jones poradil s adaptací jedné z...

Vydejte se po stopách dávných živočichů s výstavou ve Vlastivědném muzeu

čtvrtek, 9. června 2016, 12:10

V olomouckém Vlastivědném muzeu probíhá od 9. června výstava Zkamenělé stopy. Její návštěvníci se mohou díky...

Korunní pevnůstka přivítá na festivalu Bounty Rock Cafe Open Air německou skupinu Alphaville

čtvrtek, 9. června 2016, 09:15

Hity jako Forever Young nebo Big In Japan zazpívají v Olomouci legendární Alphaville. Německá kapela v čele se zpěvákem...