Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

V Pevnosti poznání se děti mohou stát herci i přírodovědci

 
pondělí, 29. srpna 2016, 12:43

Pevnost poznání nenabízí pouze výukové a zábavné expozice, ale také výtvarné, dramatické a přírodovědné kroužky pro děti.

V divadelní hantýrce se říká: „Prkna, co znamenají svět“. V případě Korunní pevnůstky by se to dalo lehce změnit a tvrdit: “Věda, co znamená svět“. A proč vlastně tyto dvě věci nespojit? Animátoři si pro děti připravili kroužky, které podpoří jejich kreativitu, manuální dovednosti a především představivost. 

Vědecký dramaťák

Divadelní aktivity hravě spojíte s vědeckou tematikou. V Pevnosti se klade důraz na učení přímým prožitkem, u dětí se tak rozvíjí jejich komunikativní, tvořivé, pohybové, ale také poznávací dovednosti.

Děti si v průběhu kroužku vytvoří svůj vlastní scénář, který bude spojený s vědeckou tematikou, nastudují ho a na konci hru předvedou rodičům a široké veřejnosti. Jedním z lákadel je také příběh Strážců poznání, vědeckého týmu nebojácných superhrdinů.

Vědecká výtvarka

Ne všechny děti se rády předvádějí. Některé se raději potichu vzdělávají a tvoří obdivuhodné, dech beroucí obrazy a výrobky. Pro malé tvořivé vědce, kteří nemají strach poznávat vědu i z její praktičtější stránky je v Pevnosti připraven kroužek výtvarky. Děti se naučí novým poznatkům z nejrůznějších oborů, zároveň ale rozvíjí vizuální i manuální schopnosti. Budou mít jedinečnou příležitost vytvořit si vlastní originální výrobky, které jim zároveň budou sloužit jako edukační pomůcky.

Pro více informací se podívejte zde. Jestli chcete děti do kroužku přihlásit, kontaktujte Emu Jurkovou nebo Zuzanu Zimovou na emailové adrese krouzkypp@gmail.com

Přírodovědný kroužek

Kroužek plný objevování, zkoumání a bádání. Hlavním tématem se stala voda a děti budou mít možnost pořádně prozkoumat její fyzikální i chemické vlastnosti. Kroužek začíná od září, je určen pro děti od 8 do 12 let a čeká na ně mimo jiné i objevné exkurze. Více informací zde.

Pro přihlášení dětí do kroužku kontaktujte Alenu Vláčilovou na e-mailu alena.vlacilova@upol.cz nebo na telefonním čísle  +420 735 715 333.

Čtěte více:

Napsal Petra Kornetová | PR text | Foto Pevnost poznání

Kam dál?

Pevnost poznání se zaměří na seniory, od září pro ně chystá přednášky...

středa, 27. července 2016, 18:08

Blízká setkání třetího věku. Tak se jmenuje program, který Pevnost poznání spustí v polovině září. Bude se jednat o cyklus...

Pevnost poznání připravila program pro seniory, v červenci proběhnou...

pátek, 1. července 2016, 13:32

Populárně-naučné centrum Pevnost poznání otevírá registrace na inspirativní cyklus přednášek a cvičení s názvem Blízká setkání...

Astronaut z vesmírné stanice ISS se živě spojí s olomouckými studenty

čtvrtek, 3. března 2016, 10:03

Úterý 8. března 2016. To je datum v tuzemsku prvního radiového spojení s Mezinárodní vesmírnou stanicí (ISS), během nějž budou...

Základní škola v Nemilanech dostává novou tvář

pátek, 19. června 2015, 10:24

Základní škola v olomoucké městské části Nemilany prochází náročnou dostavbou. Výsledkem budou rozšířené prostory školní budovy,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.