středa 8. února 2023 Milada

Aktuálně

Lidé v roce 2022 jezdili ve vlacích skoro o 50 % více než v roce 2021

České dráhy loni přepravily 157 milionů cestujících. Je to o 30 % více než v roce 2021. Přepravní výkon dosáhl 7,7 miliardy osobokilometrů.

Do Sigmy Olomouc míří nový hráč

sobota, 4. února 2023, 14:41Fotbal

Do Sigmy Olomouc míří nový hráč

Denis Kramář podepsal smlouvu s pražskou Sigrou na 3 roky. Byl základem sestavy v Slezském FC Opava, kde nastoupil do 55 zápasů a vstřelil devět branek. Zároveň má zkušenosti z reprezentační dvacítky.

Stavba dálnice poničila přerovskou silnici, po letech začne oprava

Silnice spojující přerovské části Předmostí a Vinary se dočká dlouho vytoužené opravy. Místní komunikace sloužila pro zásobování při stavbě D1 z Lipníka nad Bečvou do Přerova.

Chtěla prodat běžky na internetu, přišla o 200 tisíc

60letá žena byla okradena o 186 tisíc korun při prodeji běžeckých bot na internetu. Neznámý pachatel ji přesměroval na podvodné stránky, kde odcizil peníze.

AFO se jako ozvěna po roce vrátí zpět do Olomouce s 58. ročníkem. Festival propojuje umění s vědou

Ozvěna, vizualizace zvuku, otázky rezonující společností a reflexe, která šíří dál nové myšlenky a inspiraci – tématem letošního 58. ročníku mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO) se stalo Echo.

Nový přístroj v prostějovské nemocnici bleskově odhalí infekci. Pacientům může zachránit život

Nový přístroj, který pořídil Prostějov, umí rychle odhalit původce infekce, a zvyšuje tak šanci na přežití pacientů s nejtěžšími stavy. Automatický analyzátor má laboratoř lékařské mikrobiologie, sloužit bude i nemocnicích v Přerově a Šternberku.

Hlavní příjezd do Litovle omezí oprava. Práce potrvají přes čtvrt roku

Krajská silnice 449 v Litovli a okolí prochází v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí a další etapa se má uskutečnit letos na jaře. Tentokrát se bude týkat zejména úseku na příjezdu do města za kruhovým objezdem v ulici Palackého.

Fakultní nemocnice Olomouc obdržela nejmodernější EKG přístroje

Personál Fakultní nemocnice Olomouc může nyní využívat devět nejmodernějších EKG přístrojů české firmy BTL Zdravotnická technika, a.s. k vyšetření pacientů.

Fakultní nemocnice v Olomouci má vlastní ordinaci praktického lékaře, nabírá nové pacienty

Fakultní nemocnice Olomouc, největší zdravotnické zařízení na střední Moravě, se snaží poskytnout co nejkomplexnější služby svým pacientům. Proto 1. února otevřela novou ambulanci praktického lékaře pro dospělé.

V Olomouci je první Family point, přibudou i v dalších městech

Family Point, nové kontaktní místo pro rodiče a děti, byl otevřen v Olomouci. Rodinné centrum OLIVY nabízí rodičům bezplatné služby jako péči o dítě, odpočinek a nabídku volnočasových aktivit.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.