Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna

To nejlepší z uplynulého týdne #3: Univerzitní pivo, rozhovor o Ološlapu i nedělní bouřka

neděle, 19. června 2016, 20:30Drbna
 

Máme za sebou třetí červnový týden, za několik hodin začíná dalších pět pracovních dnů. Ideální čas zrekapitulovat si, co se za posledních sedm dní událo.

 

Komentář: Drbno, zase to krimi! Ale prosím vás, vždyť je to u nás nejčtenější sekce...

pátek, 17. června 2016, 17:00Drbna
 

Dění v regionu, ať už chcete nebo ne, zahrnuje i zprávy nepříjemné. Ať už jde o krádeže, masakry na silnících nebo smrt v kolejišti. Podle některých komentářů na Facebooku bychom o nich vůbec neměli psát. Je tomu ale opravdu tak? Čísla totiž...

 

REPORT: Veletrh vědy a výzkumu nabízí chemické pokusy, nejrůznější hry i jízdu na horské dráze

pátek, 17. června 2016, 16:48Reportáže
 

Ve dnech 17. a 18. června se v prostorách olomoucké Pevnosti poznání a budově Přírodovědecké fakulty koná Veletrh vědy a výzkumu. Olomoucká Drbna si tuto akci vyzkoušela na vlastní kůži.

 

Hledáme páníčka #15: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích a depozitech

úterý, 14. června 2016, 15:03Hledáme páníčka
 

Úterní mazlíci hledající nového páníčka jsou tu. Pokud máte o některého z nich zájem, kontaktujte některý z olomouckých útulků či depozit.

 

To nejlepší z uplynulého týdne #2: Gastrodrbna, video záchranářů nebo gymnastky z Týnce

sobota, 11. června 2016, 21:13Drbna
 

Máme za sebou další týden, ve kterém se toho spoustu událo. Připravila jsem si pro vás přehled toho nejzajímavějšího, co jste si mohli přečíst na Olomoucké Drbně.

 

Bizarnosti z policejní stanice: Na Šumpersku se hodně pije, v Olomouci se zase krade paroží

sobota, 11. června 2016, 13:33Drbna
 

Občas se nám v redakci sejdou policejní svodky, nad kterými musíme kroutit hlavou nebo se popadat smíchy za břicho. Bizarnosti z policejní stanice si nemůžeme nechat jenom pro sebe a musíme se o ně podělit.

 

GLOSA: Jak šla Warcraftem nepolíbená Drbna na předpremiéru toužebně očekávaného filmu

pátek, 10. června 2016, 14:13Drbna
 

Předpremiéry velkých filmových hitů založených na známé značce jsou vždycky zážitky. V případě fenoménu, jakým je Warcraft, tedy bylo předem jasné, že jeho filmová verze taková událost bude. A po jejím absolvování můžu potvrdit, že jsem si...

 

FOTOREPORT: První let balónem aneb vzhůru do oblak a korun stromů

středa, 8. června 2016, 16:30Reportáže
 

“Už se stalo, že to někdo nezvládl a skončil ve stromě?” ptám se. “Dneska poprvé,” odpovídá jeden ze zkušenějších pasažérů a naviguje pilota na rozeklaný strom tyčící se z lesa přímo před námi. Let balónem je opravdu nevšední zážitek, ale...

 

Gastrodrbna: Guláš z restaurace U Červeného volka je nejlepší lék na kocovinu!

středa, 8. června 2016, 13:30Drbna
 

Dnes jsem se rozhodla, že si udělám příjemné poledne a zajdu si na nějaký dobrý oběd do centra. Po delším rozmýšlení jsem si vybrala restauraci U Červeného volka.

 

Instantní pohovka v pytlíku na osm? INFLABAG!

středa, 8. června 2016, 09:00Drbna
 

Před nedávnem jsem se dozvěděla o fungl nové vychytávce na léto. Vlastně by se dalo říct, že je to spíše společník než věc. Je to Inflabag, nafukovací pytel na sezení, ležení, na vodu, prostě na jakoukoliv neplechu. Včera jsem měla možnost si jí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.