Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna

Komentář: Turisté se značením v srdci

neděle, 17. července 2016, 15:10Drbna
 

Jsme zemí houbařů a turistů, tedy alespoň v té části roku, kdy se dá trávit veškerý čas venku. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jak dokonalé turistické značení v naší zemi máme?

 

Hledáme páníčka #18: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 12. července 2016, 11:44Hledáme páníčka
 

Po týdnu se znovu objevilo několik krásných a roztomilých zvířátek, kteří potřebují pomoc, lásku a domov. Zkusili byste jim to dopřát?

 

Když vy bavíte nás. TOP 5 komentářů na facebooku za uplynulý týden

pondělí, 11. července 2016, 12:30Drbna
 

Přichystali jsme si pro vás novou rubriku, ve které vždy vybereme nejlepší komentáře vás čtenářů, kterými jste reagovali na facebookové příspěvky Olomoucké Drbny.

 

Okamžiky z uplynulého týdne #6: Požár v Dolanech, bouřky a nebo gastrodrbna

pondělí, 11. července 2016, 11:45Drbna
 

Pojďte si šestým dílem naší rubriky připomenout nejzajímavější okamžiky z minulého týdne, které vám přinesla Olomoucká Drbna.

 

Ukradená Toi-Toi? Špatný vtip nebo čin z nouze

středa, 6. července 2016, 10:14Drbna
 

Ukrást se dá ledacos. Už jsme vás informovali o různých bizarnostech, ale tato krádež je velmi zajímavá. Už jenom při představě jak dotyčný přenáší Toi-Toiku se musíte začít smát.

 

Hledáme páníčka #17: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 5. července 2016, 16:06Hledáme páníčka
 

Už je tady zase naše pravidelná rubrika a s ní tři pejsci a tři kočičky. Těm pohledům nejde odolat. Pokud byste si chtěli pořídit nového mazlíka a nevadilo by vám, že je z útulku, tak neváhejte a přijeďte se na ně podívat.

 

Drbna historička: Dvacet let života s nezvaným hostem

úterý, 5. července 2016, 09:00Drbna historička
 

Období mezi lety 1968 a 1989 známe jako období normalizace, kdy naši tehdy ještě Československou republiku zdobil přívlastek socialistická. Jak období nuceného soužití se sovětskými okupanty vypadalo v naší Olomouci, která byla vojsky Sovětského...

 

Drbna na výletě: Hororkemp - filmový festival, ze kterého mrazí v zádech

pondělí, 4. července 2016, 09:45Drbna
 

Jednou jsem takhle kontroloval facebook a všiml jsem si reklamy na Hororkemp. Nedalo mi to a klikl jsem na odkaz k oficiálním stránkám. Najednou mi bylo jasné, co budu dělat na začátku prázdnin. Koukat na filmy, bát se, a možná trochu popíjet.

 

Okamžiky z uplynulého týdne #5: Gastrodrbna, AFO video Víta Hradila i jízda olomouckým bikeparkem

pondělí, 4. července 2016, 08:39Drbna
 

Poslední červnový týden uplynul jako voda a přinesl s sebou spoustu nových událostí. Koukněte, co vše se stalo v Olomouci a okolí.

 

Bizarnosti z policejní stanice: V Olomouckém kraji se obyvatelé už evidentně připravují na zimu

sobota, 2. července 2016, 10:37Drbna
 

Každý den dostává naše redakce informace z různých institucí. Některé jsou smutné, některé poučné a nad některými se musíme na chvíli pozastavit a zamyslet se, jestli se doopravdy staly.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.