Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna

Okamžiky z uplynulého týdne #5: Gastrodrbna, AFO video Víta Hradila i jízda olomouckým bikeparkem

pondělí, 4. července 2016, 08:39Drbna
 

Poslední červnový týden uplynul jako voda a přinesl s sebou spoustu nových událostí. Koukněte, co vše se stalo v Olomouci a okolí.

 

Bizarnosti z policejní stanice: V Olomouckém kraji se obyvatelé už evidentně připravují na zimu

sobota, 2. července 2016, 10:37Drbna
 

Každý den dostává naše redakce informace z různých institucí. Některé jsou smutné, některé poučné a nad některými se musíme na chvíli pozastavit a zamyslet se, jestli se doopravdy staly.

 

VIDEOREPORT: Projeďte se s námi olomouckým bikeparkem

čtvrtek, 30. června 2016, 16:14Reportáže
 

V Nemilanech vznikl unikátní bikepark, ve kterém se vyřádí zkušení jezdci i úplní začátečníci. Vyrazili jsme jej vyzkoušet na vlastní kůži.

 

Hledáme páníčka #16: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

středa, 29. června 2016, 13:55Hledáme páníčka
 

Šestnáctý díl Hledáme páníčka nám přináší zase osm zvířat, která by chtěla patřit do nějaké rodiny. Pokud se zrovna chystáte pořídit si domů zvířátko, podívejte se, třeba vám nějaké padne do oka.

 

Okamžiky z uplynulého týdne #4: Obrovský požár, rozhovor z Chomoutu i následky nedělní smrště

neděle, 26. června 2016, 20:26Drbna
 

Další červnový týden je za námi, je načase se podívat, co přinesl.

 

Glosa: Nenechávejte peněženky ležet v hospodě, nevyplácí se to!

pátek, 24. června 2016, 10:00Drbna
 

Taky jste už někdy ztratili peněženku a říkali jste si – no jo, je to smůla, nějaký starosti navíc, ale je to moje blbost a nic tak hroznýho se vlastně nestalo, ne? Po zkušenostech z posledních týdnu mi došlo, že se ztracenou peněženkou,...

 

FOTOREPORT: Den otevřených dveří šternberské policie – ideální příležitost ulít se ze školy

středa, 22. června 2016, 09:00Reportáže
 

Na obvodním oddělení policie ve Šternberku se v úterý 21. června uskutečnil den otevřených dveří a Olomoucká Drbna byla u toho. Co všechno bylo na šternberské policejní stanici k vidění?

 

Hledáme páníčka #16: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 21. června 2016, 16:11Hledáme páníčka
 

Úterý, to už je skoro synonymum pro naši pravidelnou rubriku o zvířátkách, které na vás čekají v olomoukých útulcích a depozitech. Koukněte, kdo na vás tentorkát pomrkává očkama.

 

To nejlepší z uplynulého týdne #3: Univerzitní pivo, rozhovor o Ološlapu i nedělní bouřka

neděle, 19. června 2016, 20:30Drbna
 

Máme za sebou třetí červnový týden, za několik hodin začíná dalších pět pracovních dnů. Ideální čas zrekapitulovat si, co se za posledních sedm dní událo.

 

Komentář: Drbno, zase to krimi! Ale prosím vás, vždyť je to u nás nejčtenější sekce...

pátek, 17. června 2016, 17:00Drbna
 

Dění v regionu, ať už chcete nebo ne, zahrnuje i zprávy nepříjemné. Ať už jde o krádeže, masakry na silnících nebo smrt v kolejišti. Podle některých komentářů na Facebooku bychom o nich vůbec neměli psát. Je tomu ale opravdu tak? Čísla totiž...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.