Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krimi

Podívejte se na šest nejkurióznějších zásahů olomouckých strážníků za rok 2016

středa, 14. prosince 2016, 15:10Krimi
 

V průběhu roku toho olomoučtí strážníci zvládli opravdu hodně. Od rutinních zákroků až po ty opravdu kuriózní. Petr Čunderle, mluvčí olomouckých strážníků, nám poskytl ty nejlepší z nich. V redakci jsme vybrali šest nejneobvyklejších – od...

 

Strážníci likvidovali ve Chválkovicích pohozenou injekční stříkačku. Za tento rok jich nasbírali už 211

středa, 14. prosince 2016, 12:00Krimi
 

V úterý dopoledne přijalo operační středisko městské policie v Olomouci informaci o nalezené injekční stříkačce na ulici Chvákovická. Strážnici tak již tento rok po sté vyjeli k podobnému případu.

 

Strážníci měli o víkendu plné ruce práce – hledali nemocného muže i ztraceného syna na náměstí

pondělí, 12. prosince 2016, 10:30Krimi
 

O víkendu měli olomoučtí strážníci napilno s hledáním ztracených osob. V sobotu pátrali po muži se zápalem plic, v neděli zase po ztraceném dítěti na vánočních trzích na Horním náměstí.

 

Policisté pátrali v okolí Nových sadů po muži, který chtěl skočit pod vlak. Provoz na trati byl pozastaven

pátek, 9. prosince 2016, 10:30Krimi
 

Ve čtvrtek ve večerních hodinách pátrali policisté po muži, který chtěl údajně skočit pod vlak v okolí Nových Sadů v Olomouci. Do akce se zapojilo několik policejních hlídek.

 

Strýc s tetou hlídali čtyřletou neteř v Denisově ulici. Oba dva byli opilí, žena skončila na záchytce

čtvrtek, 8. prosince 2016, 17:12Krimi
 

Strážníci Městské policie Olomouc zaregistrovali včera krátce po druhé hodině odpolední muže a ženu, hlídající dítě, na ulici Denisova. Na tom by nebylo nic divného, kdyby se oba dospělí "nemotali".

 

Jen během pondělí padla do rukou zlodějů tři jízdní kola. Zabezpečte si pořádně cennosti ve sklepích!

úterý, 6. prosince 2016, 12:00Krimi
 

Olomoučtí policisté jen v pondělí obdrželi hned několik oznámení, která měla společný jmenovatel – ukradené jízdní kolo.

 

Agresivní fanoušek Komety si dovoloval na policisty, skončil v poutech a následně na záchytce

neděle, 4. prosince 2016, 17:45Krimi
 

V pátek 2. prosince prohrála na olomouckém ledě favorizovaná Kometa 2:5, což zřejmě neunesl jeden z fanoušků hostujícího týmu. Policie ho opakovaně vyzvala, ať se začně chovat slušně, nakonec musela přistoupit k fyzickému zpacifikování fanouška.

 

Po dlouhém vyšetřování zadržela policie muže z Olomoucka za výrobu pervitinu

čtvrtek, 24. listopadu 2016, 08:36Krimi
 

Třicetiletý muž měl vyrábět pervitin od května roku 2015, jak pro svojí potřebu, tak na prodej. V nedělil ho policie zadržela a ve středu 23.11. eskortovala do vazební věznice v Olomouci.

 

FOTO: Dva mladíci poničili Ololoď zakotvenou u Envelopy, škoda jde do tisíců

středa, 23. listopadu 2016, 09:15Krimi
 

Ve středu v ranních hodinách přijali městští strážníci oznámení o dvou mladících, kteří úmyslně poškozovali zakotvenou loď na řece Moravě. Podle očitého svědka měli skákat po střeše lodi, čímž došlo k jejímu poškození.

 

Muž se snažil zastat týrané ženy, útočník ho zranil nožem

pondělí, 21. listopadu 2016, 10:48Krimi
 

Hned dva případy dlouhodobého týrání vygradovaly o tomto víkendu. Policie musela vykázat dva muže ze společného bydlení po tom, co ohrožovali své okolí nožem.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.