Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucká Drbna

Vstupy do škol po celém kraji hlídají čipy a kamery

úterý, 15. října 2019, 20:30SpolečnostZ kraje
 

Čipy, kamerami, ale také osobním dohledem zaměstnanců u vstupů střeží školy v Olomouckém kraji své budovy před nezvanými návštěvníky. Podle zástupců radnic jsou základní školy zabezpečeny. Podobná situace je i u škol středních, což potvrdily i...

 

Přerovští policisté budou mít v autech plyšové mamuty

úterý, 15. října 2019, 19:00SpolečnostPřerovsko
 

Přerovští policisté dostávají k tradiční policejní výbavě nečekanou komoditu navíc. V autech budou vozit zásobu plyšových mamutů jako dárečky pro malé děti, které budou přítomny u zásahů.

 

Univerzita Palackého ocení osobnosti podílející se na rozvoji demokracie

úterý, 15. října 2019, 18:00SpolečnostOlomoucko
 

Politika Karla Schwarzenberga, hudebníka a aktivistu Michaela Kocába či diplomatku a herečku Magdu Vášáryovou chce ocenit za rozvoj demokracie Univerzita Palackého v Olomouci při listopadových oslavách 30. výročí sametové revoluce. Řada osobností...

 

Vánoční strom v Olomouci bude na obvyklém místě. Zábor před orlojem skončí v půlce listopadu

úterý, 15. října 2019, 17:00SpolečnostOlomoucko
 

Návštěvníci olomouckých vánočních trhů najdou i letos vánoční strom na místě, kde jsou na něj zvyklí, tedy na Horním náměstí před orlojem. V těchto místech však zatím pracují dělníci na rekonstrukci radnice a radniční věže, ta půjde zpět nahoru v...

 

Požár na železnici zaměstnal sedm jednotek hasičů. Škoda jde do milionů

úterý, 15. října 2019, 10:02OlomouckoDoprava
 

Sedm jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů likvidovalo na trati mezi Domašovem nad Bystřicí a Moravským Berounem požár podbíječky. Příčina požáru je stále předmětem vyšetřování, škoda se pohybuje v řádech milionů korun.

 

Opilý řidič bez řidičského průkazu naboural a pokračoval v jízdě

úterý, 15. října 2019, 15:30Krimi
 

Policie zahájila trestní řízení proti muži, který v noci z neděle na pondělí naboural, ale nezastavil. Přivolaná policie mu na místě zjistila alkohol v krvi.

 

Policisté zkontrolovali při pondělní akci přes tři sta aut. Odhalili osmnáct přestupků

úterý, 15. října 2019, 15:00DopravaProstějovsko
 

Včera ráno proběhla na silnicích Prostějovska dopravně bezpečnostní akce, při které policisté zkontrolovali celkem 337 vozidel a jejich řidičů. Zjistili 17 přestupků, které vyřešili na místě uložením pokut v příkazním řízení v souhrnné výši 6 900...

 

V Prostějově odstartuje provoz mobilního kluziště už 8. listopadu. Letos s kulturními novinkami

úterý, 15. října 2019, 13:30KulturaProstějovsko
 

Ruku v ruce s vánočním obdobím jde v Prostějově nová tradice, která získala oblibu široké veřejnosti. Jedná se o mobilní kluziště, jehož využití vedení města opět připravuje na předvánoční a vánoční období.

 

Pyrotechnik zasahoval u nalezeného granátu, evakuace ale nebyla nutná

úterý, 15. října 2019, 12:00Krimi
 

Policie vyjížděla k nalezené vojenské munici. Ta nález označila za ruční granát, oblast zajistila a přivolala policejního pyrotechnika.

 

Senior si zapomněl tašku s osobními věcmi na WC. Když se po chvíli vrátil, byla taška pryč

úterý, 15. října 2019, 11:00PřerovskoKrimi
 

Chvilková nepozornost připravila seniora o příruční tašku. Muž si včera odpoledne odložil tašku na parapetu WC jednoho z obchodů v Hranicích a odešel. Když se po chvíli vrátil, byla taška pryč.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.