čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Olomoucko

V Olomouci se rozvíjí vědecké projekty v oblasti nano a biotechnologií

Závěrem minulého roku byl dokončen významný vědecký projekt Univerzity Palackého v Olomouci, který se zaměřoval na rozvoj předaplikačního výzkumu v oblasti nano- a biotechnologií.

Studentské koleje v Olomouci čeká taktický výcvik. Hasiči natrénují evakuaci z desátého patra

Neobvyklý ruch se chystá na úterní odpoledne v areálu vysokoškolských kolejí v ulici Šmeralova v Olomouci. Hasiči budou nacvičovat evakuaci osob z desátého patra jedné z budov sloužících pro ubytování studentů.

Olomoucká zoo má vzácnou hrdličku. Na světě je pouhých 81 jedinců

Zoo Olomouc získala z německého Karlsruhe samce hrdličky sokorské, jednoho z nejvzácnějších živočišných druhů na světě. Poslední sokorce byla v přírodě pozorována v roce 1972 a dnes jich žije pouze 81 v lidské péči.

Do Červeného kostela se můžete podívat již v květnu

Olomoucký kraj rekonstruoval kostel, který dříve sloužil jako sklad knih. Po dokončení rekonstrukce bude kostel opět přístupný veřejnosti a bude sloužit jako kulturní stánek pro koncerty, přednášky a další akce.

Finále Miss Šantovka již tento víkend. Která z dívek se stane novou královnou krásy?

Galerie Šantovka bude již tento víkend znát jméno své nové královny krásy. Vítězka získá kromě korunky a šerpy také mnoho hodnotných cen. Nejcennější výhrou je ale příležitost nastartovat kariéru modelky.

V Olomouci bude jezdit Hurvínek, historický motoráček

V sobotu 18. března 2023 se uskuteční první letošní jízdy historickými vlaky v Olomouci. Zvláštní vlaky sestavené z motoráčků M 131.1 "Hurvínek" pojedou z olomouckého hlavního nádraží na veletrh For Model 2023.

AFO uvede snímky oscarových nominací. AFO začne na konci dubna

AFO představuje 52 snímků v Mezinárodní a Československé soutěži a klání krátkých filmů. Témata filmů zahrnují oblasti jako astronomie, etologie, dějiny umění, ekonomie a umělá inteligence.

Národní sbírka potravin hledá dobrovolníky. Sbírejte s námi potraviny pro chudé

V Olomouci se koná Národní sbírka potravin, kterou pořádá Potravinová banka v Olomouckém kraji ve spolupráci s Maltézskou pomocí Olomouc. Každý může přispět darováním trvanlivých potravin a hygieny v den sbírky, nebo se zapojit jako dobrovolník.

Milovníci Francie! V Olomouci začal týden francouzské kultury

V Olomouci probíhá Festival Bonjour, podporující francouzský jazyk a kulturu. Nabídne 24 akcí, včetně literárních večerů, koncertů, divadelních představení, filmových projekcí, workshopů, procházek městem a degustace francouzské kuchyně.

V Pevnosti poznání si můžete nechat vyšetřit znaménka či změřit cukr. Univerzita Palackého připravila Veletrh zdraví

Přijďte na dvoudenní Veletrh zdraví v Olomouci a získejte nové informace o zdraví těla i duše. Nabídka zahrnuje měření tuků a cukrů v těle, přednášky o lidském mozku, technologiích pro sportovce a sekci o léčebných účincích konopí.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.