neděle 28. května 2023 Vilém

Olomoucko

Olomoucká dotřiďovací odpadová linka začíná proces EIA. Má fungovat pro širší region

Čtyřicet až padesát tisíc tun odpadu ročně by mělo projít přes plánovanou dotřiďovací linku nového Odpadového centra v Olomouci.

Olomoucká zoo přivítala další jihoafrické oryxy

Olomoucká zoo se řadí mezi nejúspěšnější chovatele jihoafrických oryxů v Evropě. V 70. letech získala několik jedinců, kteří se stali základem stáda, přímo z jejich přirozeného výskytu v Namibii.

Olomoucká zoo se pyšní dalším přírůstkem, nyní se narodilo mládě mravenečníka

V Zoo Olomouc se mohou odborníci radovat z úspěšného rozmnožování ohroženého druhu čtyřprstých mravenečníků.

Olomoucká zoo se rozrůstá o tři mláďata velbloudů

Olomoucká Zoo má nová mláďata u velbloudů. Samice Eliška, narozená v této zoo, porodila 17. března, zatímco Tereza přivedla na svět mládě sedm dní později.

V roce 2025 se projedete po dálnici kolme kolem Kokor u Olomouce

Nová dálnice z Olomouce do Kokor by mohla být dokončena v Olomouckém kraji za dva roky. Výstavba byla zahájena v dubnu a stát bude muset investovat zhruba 2 miliardy korun.

Olomoucká zoo přivítala mládě hrabáče

Olomoucká ZOO má důvod k radosti i starostem, a to díky narození malého hrabáče kapského. Samec pochází z Jekatěrinburgu a samice z Prahy, a tento chovný pár se postaral o nový přírůstek do olomoucké ZOO.

Začněte podnikat díky Univerzitě Palackého. Spouští se soutěž Podnikavá hlava

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci pořádá 14. ročník soutěže "Podnikavá hlava", která má za cíl podpořit začínající i zkušené podnikatele v Olomouckém kraji.

Vzniká digitální technická mapa Olomouckého kraje, má urychlit stavby

Olomoucký kraj získá digitální technickou mapu (DTM) díky novelizovanému zákonu o zeměměřictví. Tato geografická databáze obsahuje informace o povrchové situaci a zejména o dopravní a technické infrastruktuře.

Je nutné doplnit více informací, aby bylo jasné, co se přesně má pozměnit. Prosím, specifikujte, co má být upraveno

V Pavilonu opic v brněnské zoologické zahradě se narodila dvojčata kosmanů zakrslých, nejmenších opic na světě. Mláďata jsou velmi vitální a vozí se na zádech nejen svého otce, ale také svých starších sourozenců.

K výročí 450 let od svého založení nabízí Univerzita Palackého limitovanou edici turistické známky

Univerzita Palackého v Olomouci vydala speciální limitovanou edici turistické známky, která byla vytvořena k příležitosti 450. výročí univerzity.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.