sobota 15. června 2024 Vít

Čtete text rubriky Blogy a komentáře. Jedná se názor autora, který se nemusí shodovat s postojem redakce.

Hledáme páníčka #14: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích a depozitech

Čtrnáctý díl rubriky Hledáme páníčka je tady. Tentokrát i s novou organizací Zastavme Utrpení z.s., která slouží pro týrané, nemocné, handicapované, staré psy a kočky. Podívejte se na nejnovější přírůstky mazlíků a pomozte jim najít nový milující domov.

Zastavme Utrpení z.s.

Kontakt:

Adresa: Sadova 67, Křelov
Tel.: 604 310 280, 792 272 232
E-mail: oszastavmeutrpeni.info@seznam.cz
FB stránky: Zastavme Utrpení z.s.

Baddy


Baddy je pětiletý kříženec ohaře menšího vzrůstu. První rok života byl pro Badíka spokojený, majitelé měli zahradu, kde si spokojeně běhal. Těžké časy mu však nastaly, když zahradu prodali. Domů Baddyho nechtěli, tak mu udělali minikotec, kde strávil sám několik let, prakticky až do března 2016, kdy se o něm dozvěděla Míša Špernogová, která na jeho smutný příběh upozorňovala a hledala mu nový domov. Bohužel se nikdo neozval, tak jsme se rozhodli, že si Baddyho vezmeme k nám.
Badík je velmi přátelský, chytrý a čistotný psík. Doma je šťastný a vděčný, neničí nábytek, je klidný. Během chvíle se naučil základní povely i venčení na vodítku - netahá. Není vhodný k jiným psům, je dost žárlivý, ale jen na zvířata, děti mu nevadí. Kočky ignoruje, lidi miluje. Děti určitě odrostlejší, aby jej mohly také venčit. Je kastrovaný i očkovaný.

Eny


Eny je šestiletá fenka, kříženka dobrmana a ridgebacka. Jako štěně putovala k člověku, pro kterého byla zakoupena jako dárek k narozeninám. Bohužel to byl člověk, který nemá smysl pro zodpovědnost, nechápe základní potřeby živých tvorů. Eny tak prožila celý svůj dosavadní život věčně někdě sama zavřená bez pohybu, s minimem krmení. Vykonávat potřebu musela v suterénu domu v místnosti na beton.
Kuriozní je, že jsme se o Eny dozvěděli díky manželce majitele, která nám volala, že má zájem o malou mladou fenku z našeho azylu a chce ji "vyměnit" za jejich starou velkou fenu, protože jim smrdí a je nezvladatelná, nehodí se velikostí k jejím ročním dětem. Byli jsme znechuceni. Samozřejmě jsme této rodině jiného psa nedali a jejich fenku si odvezli k nám. Eny trpěla dlouhá léta sama, proto pro ni hledáme rodinu, která jí bude moci nabídnout tolik lásky a pohybu, kolik bude potřebovat. Eny je velmi přátelská, vděčná, klidná a poslušná fenka. Ideální společnice do bytu nebo domu se zahradou. Ne ven a už vůbec ne do kotce. Nemá ráda kočky. Lidi i děti miluje. Bude kastrovaná, očkovaná i odčervená.

Rony


Rony je pětiletý kříženec Německého ovčáka. Ve dvou letech byl vyhozen na ulici a odchycen Městskou policií, vypadalo to, že se na něj usmálo štěstí, když si ho vzal majitel jedné firmy na hlídání svého objektu, ale pro Ronyho to znamenalo hlavně samotu. Přes den, když byli v objektu lidi, byl zavřený v kotci a vypuštěn, až všichni odešli domů. Roneček je neskutečně přátelský, společenský a mazlivý pes, proto jako hlídací pes neskutečně strádal. Od lidí, kteří procházeli kolem brány, se dožadoval pohlazení. Raději i v zimě ležel u brány na studeném betonu a třepal se zimou jen proto, aby byl blíže lidem, kteří procházeli kolem. Toto spaní na chladné zemi v zimním období se dost podepsalo na jeho zdraví. Bohužel majitele psa jeho zdraví nezajímalo, přestože pes již delší dobu viditelně kulhal na zadní nohu a mnohdy na ni ani nenašlapoval. Bohužel nám psa nechtěl vydat. Nechal se alespoň přemluvit, aby byla do objektu přivezena druhá zateplená bouda s podestýlkou a dostal od nás i zimní obleček. Až nyní, kdy majitel zjistil, že pes má skutečně zdravotní problém a veterinární péče by stála nemalé peníze, souhlasil, že nám psa daruje. Při prvním vyšetření bylo přes RTG zjištěno, že má již chronický zánět kyčelního kloubu a zánět v těle. V současné době je v léčení a v řešení je i operace. Rony je úžasně vděčný a hravý společník, miluje lidi, děti i fenky. Psy nemusí, kočky ignoruje. Hledáme pro něj domov, kde by byl konečně součástí rodiny.

 

Pomocné ruce

Kontakt:

Adresa: ul. Jeremenkova, Olomouc
Tel.: 777902575
E-mail: pomocne.ruce@seznam.cz
FB stránky: Pomocné ruce Olomouc z.s.

Alfréd


Alfréd je jedno z koťátek, které potkalo smutný osud, protože bylo nechtěné. Místo, aby si hrál doma s maminkou a sourozenci a čekal zde na nový domov, byl spolu se třemi dalšími kočičími kluky strčen do pytle od krmiva a vyhozen.

Olinka


Olinka je krásná mladá kočička, nalezená v Olomouci. Je kastrovaná, zpočátku nedůvěřivá. Ráda by našla brzy milující domov a zázemí, které potřebuje.

Chilli


Chilli je kocourek, který se delší dobu bezprizorně toulal na hřbitově v Neředíně. Než pozná, že mu neublížíte, tak je opatrnější, ale pak se rád nechá pohladit a pomazlit.

 

Olomoucký útulek - Liga na ochranu zvířat ČR

Kontakt:

Adresa: Areál letiště, Neředínská ul., Olomouc
Tel.: 585 418 484
Pohotovost 776 462 998
Otevřeno: 14.00-16.00h
E-mail: olomouc.utulek-loz@seznam.cz

Rafaelo


Rafaelo je tříletý dobrman. Je to pohodový, temperamentní pes. K lidem přátelský, je vhodný k milovníkům tohoto plemene.

Rea


Rea je osmiletá fenka plemene maltézský psík a hledá nový domov. Fenka se fixuje na lidi a tak by byla raději někde u starších lidí, kteří již nemusí odcházet do práce.

Rex

Rex je pětiletý Německý ovčák, potřebující zkušeného chovatele nebo objekt, který by ohlídal. Zpočátku s námi moc nekomunikoval, po chvíli si však získal srdce ošetřovatelů a stává se z něj prima parťák, miluje házení míčků a pokud by s ním někdo cvičil byl by z něj ten nejlepší společník. Je na něm poznat, že do dnes vyrůstal jako kůl v plotě.

 

Čtěte více:

 

Autoři | Foto www.pexels.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.