Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zprávy

Na Žerotínově náměstí stojí opravená socha sv. Floriána

pátek, 17. července 2015, 10:54Kultura
 

Žerotínovo náměstí v centru Olomouce od včerejšího dne opět zdobí barokní socha svatého Floriána, kterou dělníci v únoru opatrně rozebrali a restaurátoři pak několik měsíců opravovali.

 

V Olomouckém kraji se zvyšuje počet požárů trávy a lesů

pátek, 17. července 2015, 09:40Společnost
 

V Olomouckém kraji se v důsledku tepla a sucha zvyšuje počet požárů trávy a lesního porostu. Jen ve čtvrtek zasahovali hasiči u pěti případů, k jednomu z nich se museli dnes znovu vrátit.

 

Recenze: V Ant-manovi tvůrci dokonale skloubili komedii s akční podívanou

pátek, 17. července 2015, 08:57Kultura
 

Vzpomínáte na úžasný svět seriálu Křeček v noční košili, kde bylo hlavním motivem zmenšování hlavních představitelů i padouchů? I v Ant-manovi jde o podobný princip, jen je to všechno tak nějak úžasně opravdové.

 

Policie hledá svědky dopravní nehody na tř. Míru

čtvrtek, 16. července 2015, 13:18Doprava
 

V pátek 10. července 2015 kolem 10:00 hodin došlo na tř. Míru v Olomouci k dopravní nehodě. Zatím nezjištěný řidič s dosud neustanoveným vozidlem poškodil při blíže neurčeném jízdním úkonu zaparkované osobní vozidlo zn. Hyundai IX 20 a z místa...

 

Na nábřeží Moravy se instalují nové budky pro netopýry

čtvrtek, 16. července 2015, 13:09Společnost
 

Povodí Moravy instaluje na nábřeží řeky Moravy v Olomouci nové útočiště pro netopýry. Čtrnáct budek by se mělo stát náhradou za domov, o který by netopýři mohli přijít v této lokalitě v další fázi plánovaného rozsáhlého kácení stromů. Ty půjdou k...

 

Minulý rok byly prodeje sms jízdenek na olomouckou MHD rekordní

čtvrtek, 16. července 2015, 08:57Doprava
 

Prodej SMS jízdenek na městskou hromadnou dopravu v Olomouci od jeho zahájení v září 2012 stále roste. Loni v prosinci si jich lidé koupili rekordní počet, a to 39.350. SMS jízdenek bylo prodáno více než jízdenek zakoupených na poslední chvíli u...

 

Recenze: Domácí péče není hloupá zábava, nutí k zamyšlení

středa, 15. července 2015, 11:09Kultura
 

Nikdy mě nenapadlo, jak těžkou práci dokážou lidé dělat, aniž je za ni někdo pochválí a navíc tak mizerně finančně ocení. I přesto takoví lidé svou práci berou jako poslání, stejně jako zdravotní sestra Vlasta v podání vynikající Aleny Mihulové.

 

Policie nabádá Olomoučany, aby nejezdili v odpoledních hodinách do centra města

středa, 15. července 2015, 09:09Doprava
 

Dopravní policie nabádá všechny Olomoučany, kteří vlastní automobil, aby ve špičce, tedy mezi druhou až šestou odpolední, nejezdili do centra Olomouce.

 

Fort v Křelově se promění v muzeum kinematografie

úterý, 14. července 2015, 15:48Kultura
 

Fortová pevnost v Křelově, která byla součástí unikátního opevnění Olomouce, se od srpna promění v muzeum kinematografie.

 

Mezi Unčovicemi a Rozvadovicemi se srazily dvě škodovky

úterý, 14. července 2015, 09:43Doprava
 

Včera večer došlo mezi obcemi Unčovice a Rozvadovice k nehodě dvou osobních aut. Z prvotního vyšetřování vyplývá, že šedesátiletý řidič se svým vozem vjel do protisměru a střetl se s protijedoucím vozem.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025

První vysokorychlostní tratě z Prahy-Běchovic do Poříčan a z Přerova do Ostravy se mají začít stavět v roce 2025, nádraží se letos opravují za miliardu korun. Taková témata projednával ministr dopravy Vladimír Kremlík s vedením Správy železniční dopravní cesty a generálním ředitelem Jiřím Svobodou.

Studené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdeme

Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů pomalu končí. Pozvolna se bude oteplovat, nejvyšší denní teploty se mají příští týden pohybovat kolem dvaceti stupňů. I poslední květnový týden a v první polovině června by se teploty měly pohybovat kolem hodnot obvyklých pro toto období roku. Příští týden má ještě hodně pršet, někde i vydatně. V dalších týdnech bude srážek míň.