Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Olomoucká univerzita otevře na svých fakultách nové obory

sobota, 14. ledna 2017, 18:30Vzdělání
 

Několik nových oborů nabídne uchazečům v příštím akademickém roce Univerzita Palackého v Olomouci. Patří mezi ně například obor televizní a rozhlasová studia, který otevře filozofická fakulta, nebo obor zdravotnický záchranář na fakultě...

 

Knihovna města Olomouce získala díky projektu Library. I love it! Pečeť kvality 2016

čtvrtek, 29. prosince 2016, 08:27Vzdělání
 

Evropský projekt propojuje osm knihoven po celém kontinentu. Snaží se o zviditelnění knihoven jako důležitého místa pro vzdělávání dospělých. Cenu uděluje Dům zahraniční spolupráce ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

 

Povinná maturita z matematiky čeká jen studenty z gymnázia a lycea

úterý, 20. prosince 2016, 12:00Vzdělání
 

Povinnou matematiku u maturitní zkoušky budou mít žáci gymnázií a lyceí od školního roku 2020/2021. Rozhodla o tom dnes jednomyslně vláda. O matematice jako povinném předmětu maturity na dalších typech škol bude kabinet znovu rozhodovat do konce...

 

Společnost Edwards uspořádala soutěž o nejinovativnější diplomovou práci

pátek, 2. prosince 2016, 09:46Vzdělání
 

Soutěžilo se ve dvou kategoriích – ekonomika a technika. Výherci získali finanční ohodnocení a možnost prohlédnout si moderní výrobní závod v Lutíně.

 

Olomoucký kraj podpoří v příštím roce regionální knihovny částkou deset milionů korun

čtvrtek, 1. prosince 2016, 10:29Vzdělání
 

Finanční podporu ve výši deseti milionů korun odsouhlasili radní Olomouckého kraje a bude určena na regionální funkci knihoven. Částku si mezi s sebou rozebere sedm takzvaných pověřených knihoven, mezi nimi také Knihovna města Olomouce.

 

Univerzita Palackého se v pátek otevře zájemcům o studium. Hlásit se jich bude přibližně 30 000

pátek, 18. listopadu 2016, 19:00Vzdělání
 

Univerzita Palackého v Olomouci se příští pátek otevře zájemcůmo studium. Nahlédnout budou moci do jednotlivých univerzitních budov, ale i laboratoří, kolejí či menz. Vozit je bude zdarma speciální autobusová linka.

 

Univerzita Palackého otevírá nový bakalářský obor – zdravotnický záchranář

čtvrtek, 10. listopadu 2016, 13:13Vzdělání
 

Nabídka studia na Univerzitě Palackého v Olomouci (UP) se v akademickém roce 2017/2018 rozšíří o nový bakalářský obor Zdravotnický záchranář. Zájemcům umožní získat praktické dovednosti už v průběhu studia, absolventi se uplatní v celé škále...

 

Pevnost poznání pořádá víkend s roboty

čtvrtek, 10. listopadu 2016, 10:38Vzdělání
 

V olomoucké Pevnosti poznání by o tomto víkendu neměl chybět žádný příznivec robotů, technologie ani informatiky. Víkend 12. a 13. listopadu 2016 totiž bude patřit právě jim.

 

Aplikační centrum BALUO v Neředíně otevře v pátek, zájemcům o registraci nabízí slevu na členství

úterý, 8. listopadu 2016, 16:00Vzdělání
 

Po měsících testovacího provozu Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci v pátek 11. listopadu slavnostně otevře Aplikační centrum BALUO. Při této příležitosti fakulta na páteční podvečer srdečně zve také širokou veřejnost. Zájemci...

 

Projekt mapování kreativních průmyslů pomůže studentům lépe se připravit na požadavky praxe

úterý, 18. října 2016, 18:30Vzdělání
 

Hned čtrnáct českých univerzit se spojilo v ojedinělém projektu, který by měl studenty vybraných oborů lépe připravit na požadavky praxe. Vysoké školy se rozhodly reagovat na dynamicky se rozvíjející oblast kulturních a kreativních průmyslů a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.