Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Výrobní závod Juta v Olomouci plánuje výstavbu nových budov. Nyní nabírají nové posily

 
sobota, 30. září 2017, 21:11

Český podnik Juta, jehož historie sahá až do poloviny 19. století, chce v brzké době modernizovat svůj výrobní závod v Olomouci. Ten je jediným závodem na Moravě. Ostatních třináct závodů sídlí v blízkosti hlavního sídla, tedy kolem Dvora Králové nad Labem. Momentálně by rádi v Olomouci přivítali nové zaměstnance, kteří by doplnili 126 členný tým.

Juta je ryze česká výrobní firma, která, v podobném duchu jako dnes, funguje už od roku 1948. Po celé republice má firma celkem přes 2300 zaměstnanců a s ročním obratem přes 7 miliard korun patří k pěti největším evropským výrobcům ve svém oboru. Za rok v Jutě vyrobí přibližně 12 tisíc tun produktů. Mezi dvě hlavní oblasti výroby patří zemědělství a stavebnictví. Do zemědělské části můžeme započítat nejrůznější motouzy, pytle, velkokapacitní žoky a další. Stavebnické odvětví, to jsou zase podstřešní fólie, membrány pod silnice, hydroizolační fólie a další výrobky týkající se izolace. V nejnovější továrně Juty, sídlící ve Dvoře Králové nad Labem, se vyrábí umělé trávníky na fotbal, tenis, golf a spoustu jiných sportů. V jediné výrobně na Moravě pracuje momentálně 126 lidí. Počtem zaměstnanců olomoucká pobočka nepatří k těm největším, ale i přesto je areál poměrně velký. 

"Před třemi lety jsme zahájili přestavbu továrny. Investovali jsme několik milionů korun, nakoupili nové technologie a snažíme se co nejméně zatěžovat okolí. Nyní chystáme další výstavbu výrobních budov, abychom zlepšili pracovní prostředí pro naše zaměstnance. Do tří let by měla být firma už zcela moderní," říká ředitel olomouckého závodu Jan Kodytek, který vykonává pozici ředitele čtvrtým rokem. Ještě předtím začínal jako prodejce a postupem času kariérně rostl. Příští rok už tomu bude dvacet let, co Jan Kodytek nastoupil do Juty. Dlouhých 24 let předtím, než se stal ředitelem, tuto funkci vykonával jeho otec. I to je důkazem, že v tomto podniku rodinná tradice není pouhou frází.

"Juta je specifická v tom, že si velmi zakládá na rodinnou tradici. Podporuje rodinné klany, které pracují ve firmě a vychovávají si své nástupce. Často se stává, že ve firmě pracují děti zaměstnanců. Já začínal prakticky stejně," dodává Kodytek. Podle ředitele je rovněž důležité, aby lidé na vedoucích pozicích vyslechli ostatní zaměstnance a udržovali ve firmě dobré vztahy. "Pokud lidé u nás mají nějaký problém, nápad, nebo myšlenku, tak můžou kdykoliv přijít a mají jistotu, že to nezameteme pod stůl, ale budeme se to snažit řešit," uzavírá.

Výrobní závod v Olomouci se zaměřuje pouze na výrobu motouzů. Ať už to jsou motouzy na balení sena a slámy, nebo malá klubíčka, která můžete vidět v každém hypermarketu, tak je velká šance, že pochází právě z Olomouce. Například speciální motouzy k pěstování rajčat ve sklenících se vyváží do Nizozemska. 85% celkové výroby Juty jde na export do zahraničí. "Dodáváme do 40 zemí. Převážně se jedná o Evropu, ale poměrně velký odběr má i Kanada, dále Austrálie a Nový Zéland. V Evropě dovážíme do Francie, Itálie, hodně do Německa, Polska a Skandinávie," vyjmenovává Kodytek. 

Olomoucká pobočka firmy Juta hledá do svých řad nové zaměstnance, kteří budou vykonávat dělnické profese. Konkrétně shání manipulační dělníky, operátory strojů, operátory extruzí a řidiče vysokozdvižných vozíků. U manipulačních dělníků a operátorů strojů není důležité vzdělání. Hlavním požadavkem je dobrý zdravotní stav, protože se většinou jedná o fyzicky náročnou práci. U pozice operátora extruzí už firma požaduje středoškolské vzdělání a u řidiče VZV samozřejmě řidičský průkaz.

Více informací o společnosti Juta se dozvíte na webových stránkách.

 

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V brzkých ranních hodinách se v Olomouci...

  • AKTUÁLNĚ: Na základní škole Komenium byla...

  • Muž pěstoval šestnáct rostlin konopí. Hrozí...

Reklama
 
 

Kam dál?

MORA MORAVIA, legenda ve výrobě sporáků, slaví 192 let

pondělí, 25. září 2017, 12:00

Firma MORA MORAVIA, s.r.o., je velká a stabilní firma s dlouholetou historií. Její hlavní činností je výroba sporáků a...

Největší výhodou mé práce je nadstandardní plat, říká Michal Nesvadba, zaměstnanec Kauflandu

středa, 13. září 2017, 10:30

Logistické centrum společnosti Kaufland neustále hledá nové zaměstnance. Pokud byste se chtěli připojit do sehraného...

Firmám v Olomouckém kraji chybí stovky zaměstnanců. Nejvíce dělníci, řemeslníci a skladníci

úterý, 8. srpna 2017, 16:30

Stovky zaměstnanců chybí podnikům v Olomouckém kraji, které se nové pracovníky snaží přilákat vyššími mzdami či různými...