Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

5 věcí, co se v Olomouci neříkají

 
sobota, 9. září 2017, 11:00

Hele, nestíhám, příjdu dýl, ta vaše šalina jede až za pět minut. Jenom nevím vodkaď, snad to najdu. Ale tak měl bych, však jsem z Prahy.

Pokud jsi z Čech a plánuješ pobýt nějakou tu dobu v Olomouci, měl bys vědět jednu důležitou věc. Rozdíly v mluvě tu jsou místy velké a Olomoučtí bývají dosti zásadoví. Proto je občas dobré dávat si pozor na pusu. Ale neboj se, já tě v tom nenechám. Připravila jsem pro tebe seznam pěti slovíček či frázi, který ti snad pomůžou vyhnout se olomouckému peklu.

1. Hej kámo, nestíhám, přijdu dýl

No, narovinu ti říkám, že ty už nepřijdeš nikdy. Tomuhle spojení se vyhýbej jak čert kříži. Pokud to řekneš někomu do telefonu, dost možná si zachráníš život, modli se ale, aby se ti to náhodu nestalo v plné hospodě lidí. To by totiž nemuselo dopadnout vůbec dobře. Víš jak no, po ruce je vždycky něco ostrého.

2. Za pět minut nám jede šalina

Tak šalina jede asi jenom tobě. Hlavně je dost pravděpodobný, že půjdeš pěšky celou dobu. A když budeš mít fakt štěstí, nechá tě tvůj kámoš sedět na jiné sedačce. Nebo v sousedním voze. V jiné tramvaji.

3. Já to tady neznáááám kááááámo, jsem z Praaahy

No samozřejmě, že seš z Prahy. Tak ale co teď s tím, že? Možná že, když si sundáš to tričko s nápisem Já jsem v pohodě, jsem z Prahy, může vaše konverzace pokračovat dál. Jen nesmíš moc mluvit.  Jakože vůbec.

4. A vodkaď jsi jako ty?

Hele tyjo, můžeš mi to ještě jednou zopakovat tu větu. Nějak ti nerozumím. Tohle nepůjde. Fakt se snažím. Vlastně kecám, nesnažím se vůbec. Odmítám se s tebou bavit. Odcházím domů. .

5. To je v pohodě, vás přepiju

Umřeš. 

Napsal Tereza Krčmová | Foto pixabay.com
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Drink Olomoucké Drbny je na světě! Dejte si ho v olomouckých barech a přispějte na dobrou věc

pátek, 1. září 2017, 16:05

V olomouckých barech a restauracích si nově můžete dát drink Olomoucké Drbny – a protože jsme mysleli jak na pány, tak...

Po devíti letech se na Moravu vrací soutěž o nejkrásnější dívku Česka. Na jaké krásky se můžeme těšit?

pondělí, 7. srpna 2017, 13:00

Po devíti letech se volba Miss vrací do moravské metropole. O tom, kdo se stane nejkrásnější dívkou České republiky...

GLOSA: Tým Harry Potter!

úterý, 27. června 2017, 07:30

Byl rok 1997, 20 let zpátky a mně bylo 5 let. Nebojte, rozhodně nebudu vyprávět o tom, jak jsem ten rok v létě spadla z...