Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Premiere Cinemas Olomouc

Nejmodernější multikino na Moravě

 

Studenti vystavují v Galerii Caesar proměnu olomoucké Třídy Svobody

středa, 3. července 2019, 07:30Kultura
 

Prostřednictvím modelu, prostorových schemat i projekce zachycuje pohled na proměnu olomoucké Třídy Svobody nová výstava v Galerii Caesar. Návrh je výsledkem projektu studentů Fakulty architektury v Brně s názvem Třída Svobody konečně dokončena.

 

Olomoucká malířka Pešáková bude vystavovat v přerovské galerii

úterý, 2. července 2019, 21:00PřerovskoKultura
 

Smaltované objekty s motivy rostlin, květin a trav, ale i akrylové malby zaplní od července prostory Galerie města Přerova. Vystavovat zde bude olomoucká malířka a výtvarná pedagožka Eva Pešáková, která se do Přerova vrací podruhé.

 

Osobní propadlo na jevišti a nová podlaha v baletním sále. Moravské divadlo chystá novinky

pondělí, 1. července 2019, 20:30OlomouckoKultura
 

Divadelní sezona 2018/2019 se uzavřela na konci června a umělce vystřídali dělníci. Tradiční prázdninové práce budou stejně jako vloni probíhat především na jevišti, významné proměny se ovšem dočká také sál určený pro zkoušky členů baletního...

 

Jízda králů v Doloplazech nabídne krojovanou mši, koncert Věrovanky a jarmark

pondělí, 1. července 2019, 18:00Kultura
 

Hanácký národopisný soubor Olešnica Doloplazy pořádá tradiční národopisnou slavnost Jízda králů.

 

Na letošním Trnkobraní nebudou chybět kapely jako Kryštof, Chinaski nebo Škwor

pondělí, 1. července 2019, 15:30Kultura
 

Kompletní line-up letošního 52. ročníku oznamuje hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní, který se koná v pátek a sobotu 16. a 17. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Návštěvníci se mohou těšit na kapely...

 

Moravské divadlo hlásí vyšší návštěvnost. Sezonu hodnotím jako úspěšnou, říká David Gerneš

neděle, 30. června 2019, 16:00OlomouckoKultura
 

Návštěvnost představení Moravského divadla Olomouc v ukončené sezoně 2018/2019 vzrostla ze 105 tisíc diváků v předchozím období na téměř 107 tisíc diváků. Tržby divadla se díky tomu meziročně zvýšily o milion korun na více než 21 milionů korun....

 

Hry bez hranic ve Vilémově nabídnou den plný zábavy, nebudou chybět zábavné soutěže i dobré jídlo a pití

sobota, 29. června 2019, 15:00OlomouckoKultura
 

V sobotu 6. července se bude na fotbalovém hřišti ve Vilémově konat už pátý ročník v okolí velmi oblíbených Her bez hranic. Těch se každoročně účastní vesnické týmy z okolí a zápolí v netradičních disciplínách.

 

Malí tanečníci odletěli do Portugalska na Dance World Cup. Reprezentují Moravské divadlo Olomouc a naše město

sobota, 29. června 2019, 13:00Kultura
 

Ve čtvrtek ráno odletěla skupina dětí z Baletního studia při Moravském divadle Olomouc na Mistrovství světa v Portugalsku. Na Dance World Cupu představí celkem sedm choreografií a dostanou možnost bojovat o vítězství s nejlepšími mladými tanečníky...

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Projděte se pohádkovým lesem, zajděte zdarma na bazén nebo oslavte příchod prázdnin na zámku

pátek, 28. června 2019, 18:00Kultura
 

V kinech je právě třetí pokračování úspěšného hororového snímku Annabelle. Pokud si chcete s dětmi užít na začátku prázdnin zábavu, navštivte pohádkový les nebo zajděte na bazén.

 

Charitativní nejen koňská show Na skok do Skal chystá jubilejní desátý ročník

čtvrtek, 27. června 2019, 16:30ŠumperskoKultura
 

Na skok do Skal je benefiční nejen koňská show, jejíž tradice sahá do roku 2009 a která se letos koná 5. července ve Skalách u Rýmařova ve víceúčelové sportovní hale a přilehlém areálu. Kromě koňské show v kryté jezdecké hale se diváci mohou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.