středa 8. února 2023 Milada

Zprávy

Fakultní nemocnice v Olomouci má vlastní ordinaci praktického lékaře, nabírá nové pacienty

Fakultní nemocnice Olomouc, největší zdravotnické zařízení na střední Moravě, se snaží poskytnout co nejkomplexnější služby svým pacientům. Proto 1. února otevřela novou ambulanci praktického lékaře pro dospělé.

V Olomouci je první Family point, přibudou i v dalších městech

Family Point, nové kontaktní místo pro rodiče a děti, byl otevřen v Olomouci. Rodinné centrum OLIVY nabízí rodičům bezplatné služby jako péči o dítě, odpočinek a nabídku volnočasových aktivit.

Proč je lepší jezdit MHD než SUV? Odpoví nová písnička od Ventolina

Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) a český hudebník Ventolin/David Doubek představili v pátek 27. ledna originální skladbu na podporu městské hromadné dopravy s jednoduchým názvem „MHD“.

Seniory QR kódy na zastávkách neoslovily. Přerov plánuje digitální tabule

Systém digitálních světelných tabulí chce na třicítce vybraných autobusových zastávek vybudovat město Přerov. Zvýšení komfortu u městských a příměstských spojů má přijít na osmnáct a půl milionu korun, klíčové bude udělení dotace.

Lingvisté analyzovali texty od autorů, politiků i zločinců a vynalezli novou technologii pro určení autora

Vědci z Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (FF UP) vyvinuli unikátní technologii, která umožňuje automatické profilování osob.

Pozor na silniční kontroly, policistům se nelíbí rychlá jízda ani alkohol

Začátkem roku policisté avizovali, že se snaží snížit počet tragických dopravních nehod na silnicích v Olomouckém kraji. K tomuto účelu se zvyšuje dohled nad bezpečností a plynulostí v silničním provozu.

Slavíme 130 let narození divizního generála Karla Husárka

Před 130 lety se narodil divizní generál Karel Husárek, stratég armády Československa a tvůrce státního opevnění.

Orli královští v Česku loni trhali rekordy. Z jižní Moravy se rozlétli i do dalších krajů

Radost udělali ornitologům na jižní Moravě orli královští. Ačkoliv tito ptáci patří k nejohroženějším dravcům Evropy, v tuzemsku se loni jejich populace rozrostla o devatenáct mláďat.

Prostějov pokácel topoly, které ohrožovaly chodce i dopravu

Jedná se především o stromy s viditelně sníženou životaschopností, špatnou stabilitou, bázovými infekcemi, infekcemi větví, trhlinami, dutinami, suchým vrcholem, poškozenými kořenovými náběhy a kořeny.

Univerzita Palackého představí revoluční technologii na profilaci osob dle textů

Odborníci z UP v Olomouci vyvinuli technologii pro automatické profilování osob na základě analýzy jejich textů. Technologie bude mít využití v personalistice, reklamě a komunikaci s ohroženými skupinami a bude evidována na patentovém úřadu v USA.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.