Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Vzniká Ecce Homo Park, jeho součástí se můžete stát i vy

pátek, 10. dubna 2015, 09:45

Samotný závod Ecce Homo, který se koná každý rok ve Šternberku, má více než 110 letou tradici a 35 let je součástí Mistrovství Evropy v závodech do vrchu. V červnu se navíc otevře zábavně - naučná expozice Ecce Homo Park, na jejichž vznik se vybírají prostředky i mezi nadšenými fanoušky.

V červnu se ve Šternberku otevírá moderní, zábavně naučná expozice Ecce Homo Park. Tato živá expozice bude v bývalém Augustiniánském klášteře, jehož část AMK Šternberk s pomocí několika přátel stavebně upravuje.

V historické části bude představený například vývoj tratě Ecce Homo, vývoj závodních vozidel a historie mistrovství Evropy. Multimediální část bude „srdcem“ expozice a nese název Síň slávy. „Je to centrum celé výstavy a návštěvníci zde nasají atmosféru závodů jak zvukem, tak obrazem, bude mít divadelní formu a věřím, že dostane každého“, popsal ve stručnosti síň slávy Vlastimil Malík, předseda AMK Šternberk, hlavní iniciátor projektu.

Součástí expozice je profesionální závodní simulátor s vymodelovanou tratí Ecce Homo, na kterém můžete poměřit své výkony s profesionálními závodníky. Pro školy a děti je připravený junior simulátor a automobil, na kterém si budou moci vyzkoušet jednoduchou opravu vozu nebo výměnu kola. A v neposlední řadě bude připravena část, kde si návštěvníci budou moci vyzkoušet, jak zachránit život raněnému při autonehodě.

Pokud chcete na vlastní kůži zažít atmosféru závodu Ecce Homo, stát se nedílnou součástí projektu, projet se v závodním voze na trati těsně před samotným závodem, anebo třeba povečeřet se závodníky, můžete se stát pomocníkem Ecce Homo Parku na webu startovač.cz, konkrétně pod tímto odkazem.

Zdroj: PR

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Organizátoři letošního festivalu AFO hlásí díky osobnostem rekordní počet účasníků

čtvrtek, 9. dubna 2015, 14:23

Rekordní počet návštěvníků očekávají letos organizátoři mezinárodní přehlídky populárně-vědeckých filmů Academia Film...

Michal Hrůza je zpět! Hrát bude v olomouckém U-klubu

středa, 8. dubna 2015, 11:22

Po těžkém zranění je Michal Hrůza zase zpět na prknech. Formu přijede předvést i do Olomouce, kde vystoupí 8. dubna v...

Kam v Olomouci vyrazit o prodlouženém víkendu?

pátek, 3. dubna 2015, 08:43

Koukáte z okna a netrpělivě čekáte na konec páteční pracovní doby s vidinou víkendu, ale ještě přesně nevíte, co...