čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Společnost

Z džungle krásná příroda s kavárnou. Projekt Otevřeme zahradu chce pomoct hospicu i komunitě

Po takřka roce důležitých příprav představila olomoucká dobročinná organizace Dobré místo pro život plány na proměnu zahrady v areálu hospice na Svatém Kopečku.

Minuta ticha pro devítiletého Adama: život malého hokejisty vyhasl po autonehodě

Velmi smutný začátek bude mít první domácí utkání Olomouce v sérii extraligového play-off proti Pardubicím.

Přerovská nákupní galerie omezila wifi. Také díky tomu se party mladistvých výrostků stáhly

Party mladistvých výrostků, které obtěžovaly lidi a dělaly nepořádek v nákupní galerii v centru Přerova, se stáhly. Jedním z důvodů je omezení wifi připojení.

Finále Miss Šantovka již tento víkend. Která z dívek se stane novou královnou krásy?

Galerie Šantovka bude již tento víkend znát jméno své nové královny krásy. Vítězka získá kromě korunky a šerpy také mnoho hodnotných cen. Nejcennější výhrou je ale příležitost nastartovat kariéru modelky.

Javoříčské jeskyně probudí netopýry, buďte u toho

Javoříčské jeskyně jsou v současnosti největším známým zimovištěm netopýrů a vrápenců celé České republiky. Odborníci létající savce v podzemí pod národní přírodní rezervací Špraněk systematicky monitorují přes 30 let - od roku 1989.

Národní sbírka potravin hledá dobrovolníky. Sbírejte s námi potraviny pro chudé

V Olomouci se koná Národní sbírka potravin, kterou pořádá Potravinová banka v Olomouckém kraji ve spolupráci s Maltézskou pomocí Olomouc. Každý může přispět darováním trvanlivých potravin a hygieny v den sbírky, nebo se zapojit jako dobrovolník.

KOMENTÁŘ: Používat jedy ve volné přírodě je barbarství. Otrávit se mohou chránění živočichové i mazlíčci

Je to jen pár dnů, kdy mohou čeští zemědělci díky výjimce ve velké míře otravovat přírodu a všechna v ní žijící zvířata.

Nehlaďte na dovolených outloně, zabijete je!

Fotografování s divokými zvířaty na exotických cestách může být nevinnou zábavou, ale turisté často nevědomky podporují nelegální obchod s ohroženými druhy. Kampaň "I Am Not Your Toy!" odhaluje temné pozadí tohoto byznysu.

Jak se změnil developerský prodej v dnešní době? Kupující domů jsou náročnější

V současnosti se mnoho developerů potýká s problémy při prodeji svých nemovitostí, protože počet zájemců o koupi nového bydlení v posledních letech výrazně klesl.

Americká televize Czech-American TV vysílala pořad o Olomouckém kraji. A to díky studentům z Přerova a Olomouce

Studenti z Olomouckého kraje spolupracují s CATVUSA na propagaci České republiky v zahraničí. Na kabelové televizi v USA byl vysílán půlhodinový pořad o Olomouckém kraji, který zhlédlo více než 3 miliony domácností a další diváci přes webový portál.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.