neděle 28. května 2023 Vilém

Společnost

Energetici kontrolují elektrické vedení drony. Ušetří si tím práci a rychleji zjistí poruchy

S technologickou vychytávkou se vytasili energetici ze společnosti E.ON, kteří vyrazili do terénu s drony. Speciálně vybavené přístroje umožňují rychlou kontrolu elektrického vedení.

Projekt, který zvítězil v soutěži Podnikavá hlava, využívá sílu umělé inteligence

Vítězem soutěže Podnikavá hlava, která již počtrnácté podporuje začínající i zkušené podnikatele při realizaci jejich nápadů, se stala inovativní platforma 2short.ai.

Návštěvníci koupališť a bazénů si od června připlatí. Můžou za to zvyšující se ceny energií

Návštěvníci musí od června počítat se zvýšeným vstupným do bazénu a koupališť v Olomouckém kraji. Letní zařízení zdražují zejména v souvislosti s cenami energií a inflací. Některé koupací plochy navzdory zvyšujícím se cenám rozšiřují nabídku...

Přišli a postříleli je. Volyňští Češi si na Ukrajině připomínají své předky

Jejich příbuzní přišli na Ukrajinu v 19. století. Potomci Volyňských Čechů v zemi sužované válkou dál udržují kulturu svých předků, pořádají společné akce a kromě jiného učí školáky český jazyk.

Nechmel děti! Ochucené nealko pivo není a nebude limonáda

Každé čtvrté dítě pije ochucená nealko piva, která obsahují alkohol. To může vyvolat změny chování či úrazy. Podávání alkoholu dětem je nelegální a vytváří nebezpečný dojem. Podpořte kampaň #Nechmeldeti.

Maltézská pomoc pořádá setkání vozíčkářů na Velehradě. Hledá dobrovolné asistenty ke klientům

Maltézská pomoc pořádá 23. ročník Mezinárodního setkání vozíčkářů na Velehradě. Dobrovolníci jsou vítáni k pomoci s péčí o zdravotně postižené účastníky a organizací akce. Vyplňte přihlášku do 18. června.

Sbírka Zasukované tkaničky se vrací do starých kolejí, proběhne letos ve dvou etapách

Benefiční koncerty ke sbírce Zasukované tkaničky letos podpoří zakázanÝovoce nebo Alžběta Kolečkářová.

Zvyšuje se počet dětí s problematickým užíváním sociálních sítí, přičemž každý osmý chlapec projevuje sklony k nadměrnému hraní her

Podle nedávného výzkumu se zvýšil počet mladých lidí s problematickým virtuálním životem na 8 %. Česká republika má nižší výskyt problémových uživatelů sociálních sítí.

Začíná v Praze Mezinárodní konference o rané péči EURLYAID

Ve dnech 15. a 16. května se v Praze koná prestižní Mezinárodní konference rané péče EURLYAID, která přivítá přední odborníky z celého světa.

Mládě zubra uvízlo ve vysychající tůni. Kvůli stresu uhynulo

Tragický konec má dlouholeté čekání na souhlas s vybudováním umělého napajedla pro zvířata v milovické rezervaci. Mladá samička zubra tady uvízla ve vyschlé tůni a v důsledku stresu uhynula.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.