středa 19. června 2024 Leoš

Společnost

Evropský projekt vyvíjí nové odrůdy ječmene s vylepšenou fotosyntézou a přizpůsobenou slámou pro cirkulární ekonomiku

Projekt BEST-CROP je financován Evropskou unií a zaměřuje se na výzkum ječmene. Jeho hlavním cílem je vyvinout nové druhy ječmene, které budou mít lepší schopnost zpracovat škodliviny ve vzduchu a poskytovat vyšší sklizeň.

Kraj projednal rozvojovou strategii. Důraz klade na inovace

Olomoucký kraj se řídí Strategií rozvoje kraje, která klade důraz na inovace a vzdělávání. Podporuje vznik HUBů a financuje zahraniční studijní pobyty. Rozvojová strategie se také věnuje sociálním službám, zdravotnictví, dopravě, venkovu a kultuře.

Projekt, který zvítězil v soutěži Podnikavá hlava, využívá sílu umělé inteligence

Vítězem soutěže Podnikavá hlava, která již počtrnácté podporuje začínající i zkušené podnikatele při realizaci jejich nápadů, se stala inovativní platforma 2short.ai.

Nechmel děti! Ochucené nealko pivo není a nebude limonáda

Každé čtvrté dítě pije ochucená nealko piva, která obsahují alkohol. To může vyvolat změny chování či úrazy. Podávání alkoholu dětem je nelegální a vytváří nebezpečný dojem. Podpořte kampaň #Nechmeldeti.

Maltézská pomoc pořádá setkání vozíčkářů na Velehradě. Hledá dobrovolné asistenty ke klientům

Maltézská pomoc pořádá 23. ročník Mezinárodního setkání vozíčkářů na Velehradě. Dobrovolníci jsou vítáni k pomoci s péčí o zdravotně postižené účastníky a organizací akce. Vyplňte přihlášku do 18. června.

Sbírka Zasukované tkaničky se vrací do starých kolejí, proběhne letos ve dvou etapách

Benefiční koncerty ke sbírce Zasukované tkaničky letos podpoří zakázanÝovoce nebo Alžběta Kolečkářová.

Zvyšuje se počet dětí s problematickým užíváním sociálních sítí, přičemž každý osmý chlapec projevuje sklony k nadměrnému hraní her

Podle nedávného výzkumu se zvýšil počet mladých lidí s problematickým virtuálním životem na 8 %. Česká republika má nižší výskyt problémových uživatelů sociálních sítí.

Začíná v Praze Mezinárodní konference o rané péči EURLYAID

Ve dnech 15. a 16. května se v Praze koná prestižní Mezinárodní konference rané péče EURLYAID, která přivítá přední odborníky z celého světa.

Mládě zubra uvízlo ve vysychající tůni. Kvůli stresu uhynulo

Tragický konec má dlouholeté čekání na souhlas s vybudováním umělého napajedla pro zvířata v milovické rezervaci. Mladá samička zubra tady uvízla ve vyschlé tůni a v důsledku stresu uhynula.

Pomoc tisícům uprchlíků oceněna: Stovky lidí získaly poděkování od kraje

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) v Olomouci obdrželo zasloužené poděkování od hejtmanství. Více než roční úsilí tisíců lidí přineslo radost a úlevu. Společné setkání velebilo jejich angažovanost a pomoc uprchlíkům z Ukrajiny.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.