Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

FOTO: Žákům na Hálkově škole slouží v nově otevřené přístavbě čtyři učebny a jídelna

pátek, 12. ledna 2018, 18:00Vzdělání
 

Od pondělí 15. ledna začnou na Fakultní základní škole Hálkova sloužit žákům a učitelům nové prostory v přístavbě školy. Jedná se o čtyři učebny a novou jídelnu, která již byla pro školu mimořádně důležitá.

 

Jeseník se snaží udržet žáky v regionu, nastupujícím středoškolákům nabízí čtyři tisíce korun

pátek, 22. prosince 2017, 12:07VzděláníJeseníky
 

Žáci, kteří končí základní docházku a nastoupí v příštím školním roce na střední školu v okrese Jeseník, dostanou od jesenické radnice jednorázově 4000 korun. Rozhodli o tom zastupitelé. Důvodem je snaha zabránit odlivu žáků z regionu. Podmínkou...

 

Slabozraké a nevidomé děti dostaly knížku o mimořádných událostech, kterou samy mohou číst

středa, 13. prosince 2017, 19:30Vzdělání
 

Publikace "Jak se zachovat při mimořádné události", kterou včera dostali slabozraké a nevidomé děti, je poučí tom, co dělat při situacích jako je požár, evakuace nebo povodeň. To si děti mohou samy přečíst, kniha je totiž přizpůsobena jejich...

 

Studenti hejčínského gymnázia uspěli v mezinárodní soutěži

úterý, 28. listopadu 2017, 18:30Vzdělání
 

Studenti hejčínského gymnázia v Olomouci mají být na co hrdí. Podařilo se jim totiž dovézt medailovou nadílku z mezinárodní dějepisné soutěže. Konkurence byla veliká, radost z úspěchu o to větší.

 

Čajkárna zve na Den otevřených dveří. Zájemci o studium si můžou prohlédnout školu

neděle, 26. listopadu 2017, 19:00Vzdělání
 

Podobně jako v minulých letech, i letos chystá Gymnázium Čajkovského tradiční den otevřených dveří, který se letos uskuteční v sobotu 2. prosince od 9 do 12 hodin. V tuto dobu bude možné nahlédnout do prostor školy a získat informace o studiu.

 

Předškolákům dělá problém komunikace a správná výslovnost

sobota, 25. listopadu 2017, 19:00Vzdělání
 

Samostatný plynulý mluvený projev, tato komplexní dovednost dělá největší potíže dětem v předškolní přípravě. Ta je od letošního školního roku pro předškoláky povinná. Podle pedagogů, kteří mají za sebou první tři měsíce přípravy dětí k zápisu do...

 

Do Vaultu 42 přijede Pavlína Louženská. Stojí například za marketingem lovebrandu Zoot.cz

středa, 22. listopadu 2017, 07:30Vzdělání
 

Pavlína Louženská marketing nevystudovala, přesto stála za marketingem agentury H1 nebo obchodu s módou Zoot.cz. Ve své práci nezná limity, a proto se nebála od marketingu přejít do agentury 2FRESH, kde dnes vede tým inovací produktů.

 

Do konce roku je program ve Vaultu 42 nabitý. Přijede Pavlína Louženská i lidi z Demagoga

neděle, 19. listopadu 2017, 19:00Vzdělání
 

V olomouckém coworkingovém centru Vault 42 v areálu Podkovy na Koželužské ulici to až do konce roku žije. Program přednášek, workshopů a setkání je nabitý k prasknutí. Tady je výběr toho nejzajímavějšího.

 

Olomoucká charita hledá dobrovolníky, kteří by doučovali romské děti

středa, 25. října 2017, 09:00SpolečnostVzdělání
 

Olomoucká charita hledá dobrovolníky na doučování dětí ze sociálně slabých rodin. Nyní má 13 dobrovolníků, poptávka rodin na Olomoucku, které potřebují pomoci s doučováním dětí, však roste. Projekt s názvem Aktivně k integraci, který podporuje...

 

Univerzita Palackého dnes bude volit svého rektora. Jaroslav Miller je jediným kandidátem

úterý, 17. října 2017, 07:18VzděláníSpolečnost
 

Univerzita Palackého v Olomouci bude dnes volit svého nového rektora. Jediným kandidátem je dosavadní rektor Jaroslav Miller, který obdržel dvě desítky nominací. V čele univerzity stojí od února 2014, čtyřleté funkční období mu končí 31. ledna...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.