středa 29. března 2023 Taťána

Prostějovsko

V Prostějově vynášeli smrtku, snaží se obnovit tradiční zvyky

Dne 28. března 2023 se v centru města Prostějova konalo obnovené vynášení Smrtky. Lidé si tak mohli připomenout tento lidový zvyk.

Prostějov zvláštně přerozděluje dotace sportovcům. Dle Pirátů peníze dostane ten, kdo nekritizuje město

Jak město přiděluje dotace sportovním oddílům? Závisí to na úspěších a počtu členů, nebo spíše na tom, zda splňují stanovené kritéria a potřeby města?

Prostějov otevírá pamětihodnosti v rámci akce Brány památek dokořán

V letošním roce se město Prostějov připojilo k akci Otevřené brány, která umožňuje návštěvníkům prohlédnout si různé památky a historické budovy.

Sigma remizovala s Prostějovem

středa, 15. března 2023, 22:00ProstějovskoFotbal

Sigma remizovala s Prostějovem

Olomouc a Prostějov sehrály napínavé hanácké derby v osmnáctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, přestože mezi nimi byl jen jednobodový rozdíl v tabulce.

Prostějov chce vytvořit pás zeleně, chce nakoupit přes 5 km² plochy

Problematika výkupu pozemků pro vytvoření rozsáhlého pásu zeleně na jihu města se řeší Odborem správy a údržby majetku města od ledna 2019. Nyní je potřeba vyřešit výkup dalších 5 506 m2.

Na úkor veřejných investic přispěje Prostějov 3,5 milionu soukromé společnosti

Zastupitelstvo včera schválilo 3,5 milionový příspěvek pro společnost Tenisový klub Prostějov. Při přípravě rozpočtu však s tímto výdajem nebylo vůbec počítáno.

HLEDÁME PÁNÍČKA: Verunka a Toníček, dvě koťátka z Prostějova čekají na nový domov

Ve spolupráci s útulky v Olomouckém kraji pravidelně hledáme zájemce o adopce zvířat, která přišla o své páníčky nebo zůstala na ulici. Dnes jde o dvě koťátka, o které pečuje spolek Mourek Prostějov.

Za sériovou trestnou činnost může být trest až pět let vězení

Olomoučtí kriminalisté obvinili 36letého muže z Prostějovska ze spáchání přečinů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

V Prostějově bude již druhý SWAP, výměna věcí mezi lidmi proběhne na konci ledna

V neděli 29. ledna 2023 se uskuteční první letošní SWAP od 14:00 do 17:00 v sále kulturního klubu DUHA. O co přesně jde?

Nominujte osobnosti na Ceny města Prostějova

Do konce února 2023 mohou občané, organizace nebo spolky nominovat na toto ocenění jakoukoli významnou osobnost nebo kolektiv, jejichž práce znamená přínos pro město Prostějov.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.