čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Kultura

Výstavu For Model navšítívilo na olomoucké Flóře přes 16 tisíc lidí

Podařilo se pořadatelům letošního 21. ročníku interaktivní výstavy For Model překonat historický rekord v návštěvnosti. Na Výstaviště Flora Olomouc přišlo v rozmezí 17. až 19. března 2023 více než 16 tisíc lidí.

Filharmonie a hudební hvězdy na Sigmě. Olomoucký stadion nabídne jedinečný koncert

Netradičně v dějiště hudební akce se promění fotbalový Andrův stadion v Olomouci. Moravská filharmonie společně s předními českými interprety připravuje unikátní program na jeden z červnových večerů.

Zámek ve Ptení konečně ožívá. První festival na jeho podporu plánuje nový majitel Horset na květinový úplněk

Zámek ve Ptení na Prostějovsku vstává z popela. V období květinového úplňku na začátku května zde nový majitel uspořádá první hudební festival na jeho podporu.

Prostějov otevírá pamětihodnosti v rámci akce Brány památek dokořán

V letošním roce se město Prostějov připojilo k akci Otevřené brány, která umožňuje návštěvníkům prohlédnout si různé památky a historické budovy.

Olomoucí opět zazní verše Bible na začátku dubna. Číst písmo může kdokoli

Projekt Paschalia Olomucensia pořádá již jedenáct let 24 hodinové čtení Bible v kapli sv. Jeronýma na olomoucké radnici. Letos se bude číst od pondělí 3. dubna od 17:00 do úterý 4. dubna 17:00.

Do Červeného kostela se můžete podívat již v květnu

Olomoucký kraj rekonstruoval kostel, který dříve sloužil jako sklad knih. Po dokončení rekonstrukce bude kostel opět přístupný veřejnosti a bude sloužit jako kulturní stánek pro koncerty, přednášky a další akce.

AFO uvede snímky oscarových nominací. AFO začne na konci dubna

AFO představuje 52 snímků v Mezinárodní a Československé soutěži a klání krátkých filmů. Témata filmů zahrnují oblasti jako astronomie, etologie, dějiny umění, ekonomie a umělá inteligence.

Milovníci Francie! V Olomouci začal týden francouzské kultury

V Olomouci probíhá Festival Bonjour, podporující francouzský jazyk a kulturu. Nabídne 24 akcí, včetně literárních večerů, koncertů, divadelních představení, filmových projekcí, workshopů, procházek městem a degustace francouzské kuchyně.

V Pevnosti poznání si můžete nechat vyšetřit znaménka či změřit cukr. Univerzita Palackého připravila Veletrh zdraví

Přijďte na dvoudenní Veletrh zdraví v Olomouci a získejte nové informace o zdraví těla i duše. Nabídka zahrnuje měření tuků a cukrů v těle, přednášky o lidském mozku, technologiích pro sportovce a sekci o léčebných účincích konopí.

Nehlaďte na dovolených outloně, zabijete je!

Fotografování s divokými zvířaty na exotických cestách může být nevinnou zábavou, ale turisté často nevědomky podporují nelegální obchod s ohroženými druhy. Kampaň "I Am Not Your Toy!" odhaluje temné pozadí tohoto byznysu.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.