středa 29. března 2023 Taťána

Kultura

Sigma Olomouc ve spolupráci s Moravskou filharmonií Olomouc připravuje multižánrový open-air koncert pod názvem „Festival filharmonie“

Fotbalový klub SK Sigma Olomouc se spojil s Moravskou filharmonií Olomouc a dalšími partnery, aby uspořádali multižánrový open-air festival nazvaný "Festival filharmonie". Akce se koná 9. června 2023 na Andrově stadionu v Olomouci.

V Prostějově vynášeli smrtku, snaží se obnovit tradiční zvyky

Dne 28. března 2023 se v centru města Prostějova konalo obnovené vynášení Smrtky. Lidé si tak mohli připomenout tento lidový zvyk.

Úspěšný dokument o nevyléčitelné nemoci ALS na přelomu března a dubna v Olomouci

Dokument Naděje až do konce mapuje čtyři roky života pacientů trpících amyotrofickou laterální sklerózou (ALS). Nyní se chystá na další projekce, konkrétně 31. března v Mozarteu a 1. dubna v Art Rubikonu v rámci festivalu Jeden svět v Olomouci.

Olomoucký kraj má další dvě kulturní památky, nejedná se však o budovy

Olomoucký kraj představuje dvě novinky v oblasti kultury: reprezentativní katalog lidových podmaleb na skle a soubor karet Mistry tradiční rukodělné výroby Olomouckého kraje. Oba projekty byly finančně podpořeny od hejtmanství.

Arcibiskupský palác otevřel své brány, nabízí čtyři výstavy

Arcibiskupský palác v Olomouci bude během roku 2023 hostit čtyři výstavy. První z nich se zaměří na nezákonnou internaci arcibiskupa Josefa Karla Matochy a bude otevřena 1. dubna 2023.

Najdi svůj hit: Prestižní soutěž Objev roku Radia Haná hledá nové Radečky v 6. ročníku

Radio Haná pořádá talentovou soutěž pro mladé hudebníky a kapely v kategoriích pop, rock a electro s celkovou hodnotou ceny 500 000 Kč včetně víkendu v nahrávacím studiu a šanci vystoupit na prestižním festivalu.

Do Brna se vrátí pamětní deska bojovného kněze, kterou sundali komunisté

Po více než sedmdesáti letech se na Šilingrovo náměstí vrátí pamětní deska muže, podle kterého nese veřejné prostranství v centru Brna jméno.

Prostějov vyhrál krajské kolo Památky roku 2022

Soutěžní projekt v kategorii nad 2 mil. Kč bez DPH, který získal ocenění, byla rekonstrukce vstupní brány městského hřbitova, přilehlých zdí, domu správce hřbitova a zvonice.

Výstavu For Model navšítívilo na olomoucké Flóře přes 16 tisíc lidí

Podařilo se pořadatelům letošního 21. ročníku interaktivní výstavy For Model překonat historický rekord v návštěvnosti. Na Výstaviště Flora Olomouc přišlo v rozmezí 17. až 19. března 2023 více než 16 tisíc lidí.

Filharmonie a hudební hvězdy na Sigmě. Olomoucký stadion nabídne jedinečný koncert

Netradičně v dějiště hudební akce se promění fotbalový Andrův stadion v Olomouci. Moravská filharmonie společně s předními českými interprety připravuje unikátní program na jeden z červnových večerů.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.