neděle 28. května 2023 Vilém

Kultura

Hrdinský odkaz v čase: Vzpomínka na popraveného divizního generála Františka Kraváka z protifašistického odboje

Mostkovice a Prostějov uchovávají vzpomínku na divizního generála Františka Kraváka, jehož jméno je spojeno s několika významnými místy v těchto městech.

Olomouc chce sloučit Moravské divadlo s Moravskou filharmonií. Obě značky zůstanou zachovány

Dvě nejprestižnější kulturní instituce v regionu, Moravské divadlo a Moravská filharmonie, se sloučí. Radní Olomouce schválili přípravu celého procesu a tvrdí, že město by jinak jejich provoz neutáhlo.

Cirkusové představení v Letním kině přitahuje diváky ze širokého regionu

Divadlo na cucky tradičně přináší do Olomouce nový cirkus. V termínu od 8. do 11. června se uskuteční přehlídka s názvem Cirkuzkus 2023, která pobaví diváky jak v areálu Letního kina, tak na Dolním náměstí.

Noc kostelů láká návštěvníky na prohlídku běžně nepřístupných míst a nabízí zajímavý a poutavý program

Přibližuje se patnáctý ročník Noci kostelů, události evropského významu, která přivádí návštěvníky ke dveřím kostelů, kaplí, sborů a dalších modliteben.

Muzejní noc nabídne večerní plavby s hudebním doprovodem a rozsvícené svíčky na Olodvorku

Ve veřejném prostoru se znovu chystají kulturní akce v rámci Plaveb Olomouc. I přesto, že by se mohlo zdát, že tyto akce souvisí s děním kolem řeky, skutečnost je jiná.

Před 120 lety spatřil světlo světa Josef Glivický, pedagog, bibliofil a znalec výtvarného umění

Pod značkami J. G. publikoval přes 140 článků, studií, recenzí, poznámek a glos v různých časopisech, včetně Kulturních zpráv, Kulturního kalendáře, Stráže lidu, Štafety a dalších.

V druhé půlce května Olomouc hostí 26. Divadelní Floru

Jeden z největších českých festivalů, Divadelní Flora, představí mezi 11. a 22. květnem více než 60 akcí na olomouckých scénách. Nabídne širokou škálu divadelních, tanečních a operních představení, performance, koncerty, workshopy a program pro...

Olomoucké Radio Metropole rádio slaví 1. narozeniny

Olomoucké Radio Metropole pokračuje ve své energické taneční hudbě a poskytuje užitečné informace o dění v Olomouci.

Vojenské lesy na Libavé obnovily historický kříž U zeleného kříže, připomínající zaniklou osadu a pád amerického bombardéru

Vojenské lesy a statky (VLS) nedávno obnovily významný dřevěný symbol na křižovatce silnic vedoucích z Velkého Újezdu na Potštát směrem k obci Slavkov.

V červenci u Plumplova započne Keltská noc. Letos již po dvacáté!

Keltská noc oslaví letos svůj 20. výroční ročník v kempu Žralok od 20. do 22. července 2023. Tento jubilejní rok bude zvláštní, protože festival se poprvé prodlouží na tři dny, takže si návštěvníci mohou užít více hudby, tance a zábavy.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.